Duster Mı Ya Da Ikinci Araç Olarak Niva Mı?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kero Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 4,194

kero

Yeni Üye
Merhaba.

Köyde yaşıyorum ve organik tarımla uğraşıyorum. Dacia Logan arabam artık ağlıyor. İki tarla arasında gidip geldiğim ve başka yolu bozuk/zor yerlere de gitmem gerektiği için kendi tarlama giden yolları yaptırmam yeterli bir çözüm olmuyor. Haftada iki-üç kez arabanın altını sürtüyorum veya vuruyorum. Ayda bir kez de bir yerlere giderken çamura saplanıyorum. Ya iki saat uğraşıp krikoyla kaldırıp altına kalas sokup ya da çok saplanırsam traktörle çekip kurtarıyorum. Yani bu durumda artık yüksek bir 4x4 almam gerektiği kararına vardım. Kamyonet düşünmüyorum çünkü çoğu zaman arabayla yük taşımıyorum. Belki yılda 6-7 kez bagaja ve tepesine sığdıramayacağım kadar bir şeyler taşıyacaksam da arkasına bir römork takarım diye düşündüm.

Bir yandan yakıtı çok güzel olduğundan Logandan ayrılmak da istemiyorum. Efendi gibi kullanırsam yakıt tüketimini 100 km'de 5 litrenin altına düşürebiliyorum. Çünkü yaptığım kilometrenin çoğunu da asfaltta yapıyorum.

Şimdi bu durumda ya arabanın yanına ikinci el eski bir Niva alıp toplayacağım. İki araç olacağı için toplaması da sorun olmayacak. Niva sorun çıkarsa ve sanayide tamir/parça beklese de diğer arabamla işlerimi görebileceğim. Bunun için bütçem 40.000. (araç ve toplama)

Yahut Logan'ı satıp, 40.000i üzerine koyup Duster alacağım.

İki araç da bu bölgede çok fazla kullanılıyor. Usta ve parça sıkıntısı çekeceğimi düşünmüyorum.

Sizce hangi seçenek daha mantıklı? Artıları eksileri neler olur?

Etiketler

Merhaba.

Köyde yaşıyorum ve organik tarımla uğraşıyorum. Dacia Logan arabam artık ağlıyor. İki tarla arasında gidip geldiğim ve başka yolu bozuk/zor yerlere de gitmem gerektiği için kendi tarlama giden yolları yaptırmam yeterli bir çözüm olmuyor. Haftada iki-üç kez arabanın altını sürtüyorum veya vuruyorum. Ayda bir kez de bir yerlere giderken çamura saplanıyorum. Ya iki saat uğraşıp krikoyla kaldırıp altına kalas sokup ya da çok saplanırsam traktörle çekip kurtarıyorum. Yani bu durumda artık yüksek bir 4x4 almam gerektiği kararına vardım. Kamyonet düşünmüyorum çünkü çoğu zaman arabayla yük taşımıyorum. Belki yılda 6-7 kez bagaja ve tepesine sığdıramayacağım kadar bir şeyler taşıyacaksam da arkasına bir römork takarım diye düşündüm.

Bir yandan yakıtı çok güzel olduğundan Logandan ayrılmak da istemiyorum. Efendi gibi kullanırsam yakıt tüketimini 100 km'de 5 litrenin altına düşürebiliyorum. Çünkü yaptığım kilometrenin çoğunu da asfaltta yapıyorum.

Şimdi bu durumda ya arabanın yanına ikinci el eski bir Niva alıp toplayacağım. İki araç olacağı için toplaması da sorun olmayacak. Niva sorun çıkarsa ve sanayide tamir/parça beklese de diğer arabamla işlerimi görebileceğim. Bunun için bütçem 40.000. (araç ve toplama)

Yahut Logan'ı satıp, 40.000i üzerine koyup Duster alacağım.

İki araç da bu bölgede çok fazla kullanılıyor. Usta ve parça sıkıntısı çekeceğimi düşünmüyorum.

Sizce hangi seçenek daha mantıklı? Artıları eksileri neler olur?
Ben 4x4 Duster i hem sehir icinde hem de cok bozuk koy yollarinda kullaniyorum. Ortalama 5.5 litre yakiyorum. Gayet memnunum. Iki arac demek iki vergi sigorta bakim masrafı demek. Duster tek araba olarak her kosulda isimi goruyor. Ayrica 1 tonluk bir karavani da rahat bir sekilde cekiyorum. Yani arkasina romork takip cekerken de 1 tona kadar bir sorun yasayacaginizi dusunmuyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri