Dünya Turuna Gezgin(ler) Aranıyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kayak123 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,794

kayak123

Yeni Üye
Ben(31) ve eşim(33) geçen sene aldığımız 40 feetlik yelkenli teknemizle dünya turuna(Panama üzerinden) çıkmak için hazırlanıyoruz, denizciliği öğrenmeye çalışıyoruz. 3-4 yıllık bir dünya turu planımız var. 1.5 sene Akdenizde gezmek üzere 2015 kasımda Atlantiği geçmeyi planlıyoruz. Bizimle maceraya atılıcak yelken tecrübesi olan bir gezgin ya da bir gezgin çift arıyoruz. Hiç bir maddi katılım talep etmiyoruz.

Doğa sporlarını, yürüyüş, bisiklet ve fotoğrafçılığı seven bir çiftiz. Deniz kayağı(sea kayak-kano) aşığıyız. Teknede en az 2 adet deniz kayağı olucak. Amacımız özellikle adaları(Yunan, Karayip, Pasifik) iyice gezmek. Adaları kanoyla dönmek, bisikletle gezmek, yürüyüş yapmak vs... Marina, servis ve güvenliğin olmadığı ücra adalarda(Yunanistan, Vanuatu, Solomon, Papua yeni Gine ve Endonezya adaları) bize katılmak isteyen arkadaşlardan gerektiğinde tekneye göz kulak olmalarını ve tekneyi beklemerini bekliyoruz. Aynı şeyi tabi ki biz de yapıcaz.

Eğer dünyayı dönmek,maceraya atılmak, yeni kültürler tanımak ücra adaları keşfetmek istitiyosanız ve bunun sorumluluğunu almaya hazırsanız, macera ruhlu ve doğa-deniz tutkunuysanız lütfen bize yazın.

Etiketler
Ynt: Dünya Turuna Gezgin(ler) Aranıyor

Merhabalar. Benim ismim Serkan. 30 yaşımdayım. Amatör denizci belgem var. Şu anda bir reklam ajansında reklam danışmanlığı yapıyorum.
Aktif denizcilik deneyimim çok kısıtlı ve ben de kendimi geliştirmek, ayrıca ticari yat kaptanlığı sınavlarına katılmak için denizde mil yapmak istiyorum. İngilizcem oldukça iyidir. Teknede her türlü işi sıkılmadan yapabilirim. Planlamış olduğunuz Dünya Turuna sizinle katılmak isterim. Kendimi denizcilik ve teknecilik konusunda geliştirmek istiyorum. Bu şartlar altında bana ihtiyacınız olursa telefon numaram 532 237 19 82.
Kazasız belasız çok keyifli bir dünya turu dilerim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.