Ducato İçin Örneği Görülmemiş Bir Kurulum Düzeni

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Murat Yılmaz Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,157

Murat Yılmaz

Ana Kamp
Böyle bir kurulum düzeni düşündüm.

wJ4Sfll.jpg

Banyo iki yatağın ortasında olacak. Yataklar altlı üstlü ranza olabilir? Sizce uygulanabilirliği mümkün mü?

Etiketler

Ynt: Ducato İçin Örneği Görülmemiş Bir Kurulum Düzeni

Genişlik 187cm imiş. O halde tek kişilik yatakların genişliği 60 cm'ye düşürülse banyo için 67 cm'lik bir genişlik kalıyor. Sanırım tek problem budur.

panel malzemelerin ve yan duvar kaplamaların kalınlığını da düştünüz mü bu ölçülerden

kaya75' Alıntı:
panel malzemelerin ve yan duvar kaplamaların kalınlığını da düştünüz mü bu ölçülerden

Yan duvarların kaplamaları 187cm'ye dahil sanırım? Peki banyo duvarlarını 7cm ile halledebilir miyiz? Banyonun içinde 60cm ile dönülebilir sanıyorum. Yataklar ise ancak yastık sığacak genişlikte oluyor bu durumda. 17 metrelik yüksek tavan araç alınsa 1.80cm'den sonrasında banyoyu tavan ile sonlandırıp üst yatağı 187x190cm ölçülerinde tek bir yatak yapmak da olabilir fakat sonrasında bu aracı uzun boylu birine satamam sanırım :smiley: Galiba en mantıklısı banyoyu köşeye alıp 2 adet üst üste köşesi kesik yatak. Keşke biraz daha geniş olsaymış araç :(

Planınızda kenarlardaki yataklara nasıl girip çıkabileceğinizi düşündünüz mü? Banyo tavana kadar olunca, sağda ve solda, 60 cm eninde uzun bir dolap halinde iki yatak olacak. Yatak yapmak bir sorun olabilir. Benzetmeyi hoşgörün ama, böyle bir yatakta ben kendimi mezarda gibi hissederim. Ayrıca iki yatak arasında görüş kontağı olmayacak. Ben bu planı kullanışlı bulmuyorum. Ayrıca aracı kendi ihtiyacınızı düşünerek yapmanızda fayda var. Eğer planda ısrarlıysanız, banyonun boyunu biraz kısaltmanızı tavsiye ederim. Böylece yataklara giriş, çıkış ve yatak yapma işi kolaylaşmış olur. Kolay gelsin.

Akdeniz45' Alıntı:
Planınızda kenarlardaki yataklara nasıl girip çıkabileceğinizi düşündünüz mü? Banyo tavana kadar olunca, sağda ve solda, 60 cm eninde uzun bir dolap halinde iki yatak olacak. Yatak yapmak bir sorun olabilir. Benzetmeyi hoşgörün ama, böyle bir yatakta ben kendimi mezarda gibi hissederim. Ayrıca iki yatak arasında görüş kontağı olmayacak. Ben bu planı kullanışlı bulmuyorum. Ayrıca aracı kendi ihtiyacınızı düşünerek yapmanızda fayda var. Eğer planda ısrarlıysanız, banyonun boyunu biraz kısaltmanızı tavsiye ederim. Böylece yataklara giriş, çıkış ve yatak yapma işi kolaylaşmış olur. Kolay gelsin.

Evet aslında görüş kontağı olmaması hoşuma gitmişti. Banyo kapısına sabit merdiven koyup yataklara çıkılmasını planlıyordum. 4 yatağın her birinin girişinin sürgülü kontraplakla oda gibi kapanmasını planlıyordum ama aracın genişliğinden dolayı mümkün olabilecek bir plan gibi gözükmüyor.

Bence macera aramaya gerek yok. PSA larda kullanılabilecek planlar belli. Belki ölçülerde biraz oynanabilir. Ancak kullananlarca rüştü ispat edilmiş planlardan başka plan uygulamak biraz riskli. Araçta kaportaya müdahale ve geri dönüşü olmayan işlemlerden dolayı da planda değişiklik sonra zor olmakta. Bence klasik PSA planlarından şaşmamalı. Tabii bu kişisel bir tercih.

Murat Yılmaz' Alıntı:
Genişlik 187cm imiş. O halde tek kişilik yatakların genişliği 60 cm'ye düşürülse banyo için 67 cm'lik bir genişlik kalıyor. Sanırım tek problem budur.

iç genişlik 187 cm ise, 187/3 deseniz 62 cm olur yatağın biri, o yataktada bir yetişkin yatamaz, çocuklar için mi tasarlıyorsunuz ?

mabirsen' Alıntı:
Bence macera aramaya gerek yok. PSA larda kullanılabilecek planlar belli. Belki ölçülerde biraz oynanabilir. Ancak kullananlarca rüştü ispat edilmiş planlardan başka plan uygulamak biraz riskli. Araçta kaportaya müdahale ve geri dönüşü olmayan işlemlerden dolayı da planda değişiklik sonra zor olmakta. Bence klasik PSA planlarından şaşmamalı. Tabii bu kişisel bir tercih.

Görüşünüze katılıyorum uzunlamasına yatak için çok kafa patlattım ama sığması çok zor ben kendi 13 m3 aracımı aşağıdaki gibi yaptırdım.

Karavan cizimi1

Aslında imkansız diye birşey yoktur ama,biraz abes kaçmamış mı ? Örnek olarak evli bir çift nasıl kalacak bu karavanda. Küsmüş gibi olacak :D. Eğer 13m3 model ise size tavsiyem camper yapmanız. Tabi karar sizin ama banyoyu oturma grubunu küçültüp hem yatakları'da t3 camper'lerdeki koltuk yatağa dönüştürebilirsiniz.
Saygılar.

genelde çoğunluğumuz,araçlarımızı yaz aylarında kullanıyoruz. gündüz araç içerisinde geçireceğiniz zaman yemek yapmak vs .gibi zaamanların dışında bir saat bile değildir. gece ise en az 8 saatiniz o yatakta geçer, temmuz,ağustos aylarında o dar acık yataklar gecelerinizi kabusa çevirir. aracı bitirmeden satacağınız kişinin boyunu düşünmeye başlamışsınızki ,bundan vazgeçin,karavanda herşey size özel olmalı. kamp dışı konaklamalarda öyle kapıyı pencereyi sonuna kadar açıp yatamazsınız,planlamalarınız birdaha gözden geçirmenizde fayda var. yok böyle yapacağımı diyorsanız, satacağınız kişinin boyunu hesaplamanızda zarar görmüyorum. saygılar

wJ4Sfll.jpg

Banyo iki yatağın ortasında olacak. Yataklar altlı üstlü ranza olabilir? Sizce uygulanabilirliği mümkün mü?

wJ4Sfll.jpg

Ducato 17m3'ten motokaravan yapmayı planlayan biri olarak elimde şöyle bir ölçü tablosu var ekliyorum. Eni 187cm izolasyonla ne kadar daralacak emin degilim ama 7cm gibi bir pay biçersek geriye kalan 180cm 2 yatak ve banyo genişliği için bence çok dar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri