Ducato Camper İle 50 Günlük 2013 Avrupa Seyahatimiz

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ADNANILGAZ Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 282
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 84,406
Ynt: Ducato Camper İle 50 Günlük 2013 Avrupa Seyahatimiz

Plitvice fotolar devam;

DSC0689

DSC0693

DSC0708

DSC0714

DSC0718

Etiketler

Plitvice bölgesinde milli parka çok yakın olan konakladığımız Autocamp Korana da bizden 5 yıldız aldı. Muhteşem bir doğa içerisinde çok geniş bir alana sahip. İstediğiniz yere özgürce park edebilirsiniz. Altyapısı mükemmel. Elektrik, su, atık su boşaltım istasyonları yeterli. Yürüyüş parkurları var. Ağaçlar, çiçekler, çimler, yollar, tuvalet, bulaşıkhane ve duşları çok bakımlı ve tertemiz.

Kampın Google Earth koordinatı: N44 57 01.63 E15 38 28.10

Motokaravan günlük konaklama: €.25,00 (camper, 2 kişi, elektrik ve duş dahil)

Kamptan birkaç fotoğraf;

DSCF1682

DSC0214

DSC0215

DSC0217

DSC0218

Plitvice’den sonra hedefimizde 75.000 nüfuslu Zadar şehri var. Bu şehir de Hırvatistan’ın tarihi önemi olan yerleşimlerinden biri. Dalmaçya’nın eski başkenti olarak ün yapmıştır. Çok güzel bir yarımada üzerinde bulunan eski kale surları içinde tarihi şehir dokusu mutlaka gezilmeli. Adriyatik denizinin kıyısında yer alan Zadar’da büyük bir liman yer almakta ve bu limana turistik gezi yapan feribotlar yanaşmaktadır. Yolu Hırvatistan’dan geçecek olan karavancıların mutlaka planlarına almaları gereken bir yer.

Zadar’dan fotoğraflar;

DSC0796

DSC0814

DSC0826

DSC0842

DSC0844

Zadar’a yakın olan Pineta Camping’de konakladık. Ancak bu kamp hiç hoşumuza gitmedi. Hırvat bir aile deniz kenarında bulunan bir yazlık evini ve bahçesini kamp konaklamaları için kullandırıyor. Ancak bahçesi hem zemin olarak çok eğimli ve dar, hem de çok bakımsız ve amatörce işletiliyor. Zamanın geç olması nedeniyle başka bir kamp aramak istemedik. Her ne kadar Adriyatik kıyısına sıfır konumda olması, çok güzel manzarası ve fiyatı, kampın artıları olarak sayılabilir. Ancak daha sonraki araştırmalarımda Borik Camping’in (N44 08 05.77 E15 12 57.66) çok daha iyi bir kamp olduğunu öğrenmiştim. Zadar’da kalacaklara tavsiyemdir.

Pineta Camping ile ilgili bilgiler;

Kampın Google Earth koordinatı: N44 10 40.76 E15 09 42.06

Pineta Camping'den birkaç fotoğraf;

Motokaravan günlük konaklama: €.15,00 (camper, 2 kişi, elektrik ve duş dahil)

DSC0861

DSC0862

DSC0873

DSC0879

DSC0883

Salzburg’dan sonraki rotamızın google haritalarını ilave etmeyi atlamışım. O nedenle Salzburg-Klagenfurt-Bled-Ljubljana-Rijeka-Bakar-Senj-Karlobaj-Plitvicka-Zadar rotasında takip ettiğimiz yollarla ilgili haritalar aşağıda yer almaktadır.

22 SALZBURG GMUND IN KARNTEN KLAGENFURT

23 KLAGENFURT BLED SLOVENYA

24 BLEDSLOVENYA RIJEKA BAKAR KRALJEVICA

25 KRALJEVICA CRIKVENICA SENJ KARLOBAG PLITVICKA JEZERA

26 PLITVICKA JEZERA ZADAR

Adnan bey yaklaşık 5 saattir sizin gezi yazınızı okuyorum. Aslında daha önce birkaç kere okumaya başlamış ama sonrasında değişik nedenlerle devam ettirememiştim. Bu gün muradıma erdim ve sizin itinayla hazırladığınız ansiklopedik düzendeki bu gezi yazınızı sonunda bıraktığınız noktaya kadar getirdim. İnanın sizin karavanınızın içindeymişim hissine kapıldım. Sizinle birlikte oralardaydım. Gerçek anlamda büyük emekler harcanarak hazırlanmış değerli bir gezi yazısı dizisi ortaya çıkarmışsınız. Emekleriniz için size ve eşinize sonsuz teşekkür ederim. Devamında da takipçiniz olacağım :smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR