Dostum dediğim '' Mert ''

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fosilbulent Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 0
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,270

fosilbulent

defnder 110
Yer
istanbul
Sene 1990 mart ayı o günü hiç unutmayacağım 2 çocuk boynuna çamaşır ipi bağladıkları bir köpek yavrusunu çekiştirerek ilerliyorlar bizse yeni taşındığımız bahçeli evimizde yerleşmeye çalışıyoruz. görür görmez dışarı çıktım çocuklar görünce durdular sordum nereye götürüyorsunuz diye daha çok ufak annesi nerede anne öldürülmüştü erkek olan bu yavru haricinde diğer tüm yavrular yuvada ölüme terk edilmişti. ipi elinde çekiştiren çocuk yaşcada bedencede benden büyüktü belinde ufak bir çakı vardı ve cümleleri çok kopuktu madde bağımlısı yada deli olduğunu düşündüm, sonra bazı kelimelerinden anne köpeğin ölümünden de sorumlu olduğunu hissettim, artık yavru onlarda kalamazdı beklemelerini söyledim anneme danıştım sorumluluğunu üzerime almam kaydıyla ve akşam babamı ikna etmem koşuluyla tabi pazar alış verişi için ayırdığı parayıda vererek kabul etmiş oldu. çocukların yanına döndüm sat dedim çocuk kaç para verirsin dedi sen iste dedim gözüm kararmıştı zaten herşeyi yapabilirdim amma daha sonrasında bizimle uğraşmamaları için güzellikle halletmeye kararlıydımda çocuk okadar salaktı ve başı dumandı ki sanırım 2 sakız parası istedi hemen verdim ve yavruyu aldım. kapıyı kapatır kapatmaz arka bahçeye geçtim ipten kurtardım su verdim sonra yemek sonra güzel bir kulube için gerekli malzeme listesi çıkarmaya başladım. Akşam korkulan olmadı Artık bir köpeğim olmuştu. MERT yavruyken gördüğü şahit olduğu olaylar sonrası bu ismi hak etmişti ki o bizim 3. nesil mertimiz olacaktı. Memlekete her gittiğimizde amcamın bir merti vardı onu sever oynardım eminim ki en çok yaşayan köpek yarışmasına adaydı sanırım 18 de belkide 20 yaşında öldü. Mert yaklaşık bizimle 15 sene kaldı sonra kalbine felc ile gelen ağrılı günlere yenildi. O günü hiç unutamayacağım 3 kasım 2004 öglen inlemelerine dayanamıyorum allahım ayağa kalkamıyor ve son 1 haftadır bir şey yemiyor çok inceldi ve o bakışlar kurtar diyen o bakışlar doktor uyutmalıyız dediğinde hayatın bu kadar kısa kısa olduğu zaman içidede acımasız olduğunu düşünmemiştim. o kararı vermek halen düşünüyorum. bazen rüyalarıma giriyor koşup hoplayıp yanıma geliyor seviyorum gidiyor. onu özledim... çok cesurdu beni çok sever yaklaştırmazdı kimseyi çocukları severdi toplarını sevmezdi plastik toplar en sevdiği yiyecekti :smiley: bir gece bahçeye giren hırsılarca bıçaklanmıştı çok kan kaybetmişti amma kapıdan ayrılmamıştı sabah kapıda buldum sonra hastaneye orada ameliyat o gün beni üzen başka şey mert narkozun etkisindeydi hastaneden çıktık taksiciler durmadı kuçağımda yarım saat tuttum sonra yoldan geçen bir adam ve hastane görevlisi zorla durdurdular bagaja koyduk eve getirdik, o gün için hakkımı hiç helal etmedim onlarda en sevdikleriyle öyle yolda beklesinler. şanslıydı kerata şişli gibi bir yerde 2000 m2 bahçemiz vardı hemde cimen mutlu bir cocukluk ve gençliği oldu son günlerinde çok avcılara üniversiteye gittik kalp ilaçları yetmezlik ve o sinsi hastalık felç olmasaydı daha az üzülecektim. tasmasını saklıyorum ve zincirini bir gün başka bir mertim olacak ozaman kullanacağım. Seni tanıdığım için mutluyum ve seni özledim dostum umarım gittiğin yerde alışık olduğun gibi çok geniş yem yeşil bir düzlükte koşup oynuyorsundur.

Mert 26 mart 1990 03 kasm 2004

Etiketler
Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.