Doğu Karadeniz'de Dağlarında 11 Gün Gezdim. Karadeniz Ne Güzelmiş.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan off road runner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 320
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 179,737
Ynt: Doğu Karadeniz'de Dağlarında 11 Gün Gezdim. Karadeniz Ne Güzelmiş.

Antalya'ya doğru ilerlerken, Kapadokya civarında tepelerde ilginç yapılar gördük. Ne olduğunu merak edip oldukça zor bir tırmanışla yanlarına vardık. Bunlar dünyaca ünlü bir sanatçının, yöre halkıyla birlikte oluşturduğu ve uzaydan da görülebilen, tv.de de gördüğüm ilginç eserlerdi.

IMG 2103

IMG 2104

IMG 2115

IMG 2108

IMG 2122

Etiketler

12.08.2014 sabahı Antalya'dan başlayan yolculuğumuz, 30.08.2014 gecesi Antalya'da son buldu.
19 gün süren yolculuğumuzda yaklaşık 5000 km yol yaptık.

Yurdumun her yeri birbirinden güzeldi. Benim için vazgeçilmez ise "FIRTINA VADİSİ" nde gezmek ve "ŞAVŞAT KARAGÖL" de konaklamak oldu. Bir de milletimin misafirperverliği oldu.

Ancak şunu söylemek istiyorum. 2011 D.Karadeniz gezimde gördüğüm Fırına Vadisi yolu daha güzeldi. Yol kenarlarındaki fundalar vs temizlenmişti. Dere kenarında gittiğiniz sürece dereyi görebiliyordunuz. Bu sene fundalardan dereyi pek çok yerde göremedik. Pek çok yerde de yola parke taş kaplamışlar. Yolun özelliği ve güzelliği kalmamış.

Bu tür doğal güzelliği olan yerler; emeksizce, kolay ulaşıldığı zaman, buraya gelmek için emek sarfetmeyen ve bilinçsiz, doğa sevgisi olmayan kişilerce kolay tüketilir oluyorlar.
Umarım bir daha gidişimizde aynı güzellikleri bozulmamış olarak, aynı şekilde buluruz.

SEVGİYLE VE GEZİYLE KALIN. HAYAT GEZİNCE GÜZEL :D

Mükemmel resimler akıcı anlatım
Teşekkürler emeğinize
Saygılar

iPhone

2012 de de biz bir tur yapmıştık harika yerler
Resimleri atmıştım buraya ama sizin gibi detaylı anlatamamıştım

iPhone

2010_2014 dahil 5 sene üst üste gittiğim Karadeniz'e, 2014 'den beri gidemedim. Şu aralar yine gidesim geldi.
bencede tekrar fırsat yakarsanız aradan geçen 4-5 yılda meydana gelen değişimleri (olumlu yada olumsuz) gözlemleyip belirtmenizde yararlı olur.
sizinde bahsettiğiniz gibi emeksiz ulaşılan yere çevre bilincine sahip olmayanlar tarafından nasılda işgal edilerek tahrip edildiğini içiniz sızlayarak gözlemleyeceksiniz.
Bilgilendirmeler ve paylaşımlar içinde size teşekkür ederim.

bencede tekrar fırsat yakarsanız aradan geçen 4-5 yılda meydana gelen değişimleri (olumlu yada olumsuz) gözlemleyip belirtmenizde yararlı olur.
sizinde bahsettiğiniz gibi emeksiz ulaşılan yere çevre bilincine sahip olmayanlar tarafından nasılda işgal edilerek tahrip edildiğini içiniz sızlayarak gözlemleyeceksiniz.
Bilgilendirmeler ve paylaşımlar içinde size teşekkür ederim.
Olumlu yanı yollar biraz daha düzeldi daha güzel onun dışında yaylalar da ticari faaliyetler arttı hatta fırtına deresinde olsun dere boyu bir çok otel ve restaurant var aynı zamanda rafting ve zepline parkurları var zepline teleferik gibi düşünün bilmeyenler için kısaca doğa bozulmamış ama insanlık biraz değişmiş hal alabilir kurban bayramında 1 saat çamlıhemşinden çıkamadım çok kalabalıktı duyan gelmiş resmî tatil günlerinde önermem akın oluyor adete onun dışında pek değişiklik olduğu söylenemez doğa kendini koruyor her türlü iyi gezmeler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,081
Kaydolan Son Üyemiz
ÜMİT YAZDIÇ

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR