Doğu Karadeniz'de Dağlarında 11 Gün Gezdim. Karadeniz Ne Güzelmiş.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan off road runner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 320
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 179,708
Ynt: Doğu Karadeniz'de Dağlarında 11 Gün Gezdim. Karadeniz Ne Güzelmiş.

Gümüşhane - Torul ilçesi - KARACA MAĞARASI.

Mağarayı gezdikten sonra tekrar Karadeniz sahiline yani K.Batıya Tirebolu'ya doğru yol aldık.

Yoldan manzaralar.

IMG 1868

IMG 1865

IMG 1866

IMG 1871

IMG 1874

Etiketler

Giresun'da durmadan devam edip gece Ordu'ya vardık. Şehri dolaştık, pidemizi yedik, fındığımızı aldık. Bence Giresun, Karadeniz sahilindeki en güzel şehirlerden.

25.08.2015 sabahı Ordu'da araçla bir tur attıktan sonra Ünye'ye doğru devam edip, Ünye'den güneye saparak Niksar üzerinden Tokat'a doğru devam ettik.

Fotoğraflar Ordu ve Niksar'a ait

IMG 1884

IMG 1894

IMG 1892

IMG 1890

IMG 1895

Tokat'ta tarihi sulu sokağı, yazmacılar çarşısını gezdik. Müze'yi gezecektik ama maalesef o gün kapalı idi. Tokat'ın meşhur nohutlu çöreklerinen aldık. Valiliğe uğrayarak, oradaki polislerden en güzel Tokat kebabının nerede yenebileceğini öğrendik ve Tokat'ın Pazar ilçesinde bulunan Ballıca Mağarasına doğru devam ettik.

IMG 1911

IMG 1912

IMG 1913

IMG 1923

Türkiye'deki önemli mağaraların pek çoğunu gördüm. Ballıca Mağarası benim için en güzellerinden birisi oldu. Daha önce gezdiğim mağaralarda sarkıtlar ve dikitler gördüm. Bu mağarada ise sütünlar vardı (sarkıt ve dikit birleşmiş halde)

Mağaranın en önemli yanı ise ilk iki fotoğrafta gördüğünüz durumdu. İlk fotoğraftaki kayalar ilgimi çekti. Rehber vs olmadığından bunların nasıl kaya olduğunu soramadım. İlgiyle bakarken oradan tesadüfen geçen gişe elemanını gördüm ve sordum.

Arkadaş bize adeta şov yaptı. Fenerini kayaya yapıştırdı ve 2. fotoğraftaki durum ortaya çıktı. Kayanın içinde adeta bal rengi bir lamba yanıyormuş gibi bir durum ortaya çıktı. Mağaranın adı da buradan geliyormuş. (Normalde bunu her hangi bir kayaya yapsanız hiç bir şey olmaz). Bu tip oluşum dünyada az varmış.

IMG 1932

IMG 1943

IMG 1942

IMG 1928

IMG 1929

Ballıca mağarasını gezdikten sonra yakındaki küçük bir şelaleye gittik. Oradan da, valilikten ismini öğrendiğimiz, mağaraya da yakın olan Mahperi Hatun Kervansarayı'na giderek Tokat kebabımızı yedik.

IMG 1968

IMG 1971

IMG 1972

IMG 1973

IMG 1969

Tokat kebabımızı yedikten sonra, Sivas'a devam ettik. Geceyi Sivas'ta geçirdik.
26.08.2015 sabahı ( 15. gün) Sivas'ı gezmeye çıktık.
Sivas, pek çok Selçuklu eserine sahip güzel ve tarihi bir ilimiz. Önceden belirlediğimiz tarihi mekanları dolaştık.

IMG 1980

IMG 1981

IMG 1984

IMG 1986

IMG 1987

Sivas'tan, Kayseriye geçtik. Burası ata memleketim olduğundan, akrabalarımı görmek için bir kaç gün kaldım.

26.08.2014 akşamı geldiğimiz Kayseri'de 4 gece kaldıktan sonra, 30.08.2014 günü Antalya'ya dönüşe geçtik.

IMG 2085

IMG 2088

IMG 2089

IMG 2094

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri