Doğu Karadeniz'de Dağlarında 11 Gün Gezdim. Karadeniz Ne Güzelmiş.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan off road runner Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 320
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 179,747
Ynt: Doğu Karadeniz'de Dağlarında 11 Gün Gezdim. Karadeniz Ne Güzelmiş.

Maral Şelalesi, Türkiye'nin tek seferde en yüksekten dökülen şelalesi imiş.
Şelale yolundaki ormanda oldukça büyük kayın ağaçları vardı. Kayın ağacının bu kadar ihtişamlı olduğunu bilmiyordum.

IMG 1480

IMG 1478

IMG 1502

IMG 1508

IMG 1481

Etiketler

Bölgenin güzelim ballarını yapan, Kafkas ırkı arı.
Macahel'de ki ahşap camiler oldukça meşhur ve ilginç.
Maral Köyü - İremit Mahallesi Camii. Cami ve minaresi ahşaptan olduğundan, zarar görmemesi için sac kaplamışlar. İçerisi, ahşap boyamaları çok güzeldi.

IMG 1511

IMG 1527

IMG 1522

IMG 1520

IMG 1519

Bu da, Camili köyü camii. Diğer cami gibi bu da çok güzel.

IMG 1547

IMG 1528

IMG 1532

IMG 1533

IMG 1536

Kerim bey bu güzellikleri paylaştığınız için çok teşekkürler. Kendi yaptığım Motokaravanım bitmek üzere inşallah ilk rota doğu karadaniz. Dönüşte Doğuanadolu dan olacak inşallah.

ozgyildir' Alıntı:
süper olmuş,emeğinize sağlık
zeus_69' Alıntı:
çok güzel emeğinize saglık
Destan06' Alıntı:
Kerim bey bu güzellikleri paylaştığınız için çok teşekkürler. Kendi yaptığım Motokaravanım bitmek üzere inşallah ilk rota doğu karadaniz. Dönüşte Doğuanadolu dan olacak inşallah.

Beğenileriniz için teşekkür ederim.
Destan06 size de şimdiden iyi yolculuklar dilerim.

21.08.2014 günü Macahel'den Arhavi Kamilet Vadisi'ndeki Mençune Şelalesine geçtik. 2011 yılındaki seyahatimizde Mençune şelalesine gelmiştim ama yanlışlıkla yol üzerindeki başka bir şelaleyi Mençune zannedip, oradan dönmüştüm. Antalya'ya döndükten sonra durumu fark ettim ve "kısmetse yine gider, görürüm" dedim.

Önce kalacağımız taş eve yerleştik. Kaldığımız yerin tam karşısında küçük bir şelale vardı.

IMG 1589

IMG 1590

IMG 1662

IMG 1616

Biraz dinlendikten sonra, zorlu bir yürüyüşle mençune Şelalesi'ne vardık.

IMG 1594

IMG 1600

IMG 1619

IMG 1676

IMG 1591

Şelale'den döndükten sonra yemek yedik, otel sahipleri ile epey sohbet ettik ve gece 2011 yılında geldiğimizde yemek yediğimiz ve sohbet ettiğimiz, o zaman daha yeni açılan Çifteköprüler'deki restorana gittik.
Yemeğimizi yemiştik. Amacımız tatlı yemek, çay içmek ve Çifteköprülerin güzel manzarasını seyretmekti.

Garsona 2011 yılında da geldiğimizi söyleyince, biraz sonra restoran sahibi ve eşi yanımıza geldiler, masamıza oturdular. Saatler süren güzel sohbetten sonra ne kadar ısrar etsek de yediğimiz ve içtiğimizin parasını almadılar. Biz de kendilerinden çok nefis olan karakovan balı satın aldık, gece geç saatte teşekkür ettik ve ayrıldık. (Fotolar 2011 gezimizden)

100 4569

100 4530

22.08.2014 sabahı meçune'den, Ardeşen'e doğru yola çıktık. Tünele geldiğimizde, tünele girmedim ve tünel boyunca devam eden deniz tarafındaki eski yola girdim. Az ilerde aniden fren yapıp arabadan dışarı fırladım. Zira denizde onlarca yunus vardı.

IMG 1687

IMG 1689

IMG 1692

Bu da yunusların videosu

https://www.youtube.com/watch?v=s1HgY5HlPjw&feature=youtu.be

Nihayet yaylalarından dolayı, Rize'de en sevdiğim ilçe olan Çamlıhemşine geldik. İstikamet yaylalar.

IMG 1696

IMG 1693

IMG 1694

IMG 1695

IMG 1697

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri