Doğu Karadeniz Gezimiz (Haziran 2006)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drares Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 172
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 92,510
Ynt: Doğu Karadeniz Gezimiz (Haziran 2006)

Ayder manzaraları; her yerden dereler akıyor, şelaleler gürlüyor...

IMG 0278

IMG 0280

IMG 0281

Doğa o kadar yeşil ki insana sonsuz bir huzur veriyor, Çimenler sanki halı tezgahında dokunmuş...

IMG 0284

Evler çimlerin arasına sepiştirilmiş,

IMG 0282

IMG 0283

Doğanın güzelliğini görmeye gelenlere turistik eşya satış yeri lazım, önde satış barakaları, arkada bir şelale...

IMG 0285

Çocuklar hallerinden memnun, üstelik bu gün aramıza iki tane daha çocu katıldı, Arkadaşımızın kızkardeşi eşi ve çocuklarıyla bizi ziyarete geldiler,

IMG 0286

IMG 0287

IMG 0288

Bu ev burada ne doğaya , ne turistik dokuya, nede kültürel mirasa uyuyor, resmen bir gece kondu ve çirkin...

IMG 0289

Arkadaşlar bu akşamlık bu kadar, gelecek bölümde Fırtına deresi yanındaki Atilla abi kampingden bahsedecek, ateş böceklerinin, uğur böceklerinin dansını izleyeceksiniz...

Etiketler

ALTINCI BÖLÜM, ATİLLA ABİ CAMPİNG;
Ayder'den ayrıldıktan sonra aşağılara inip Fırtına deresi vadisine ulaşıyoruz. Buradan tekrar sola dönerek Zilkale yoluna sapıyoruz. Amacımız uygun bir yerlerde kamp yapıp, gecelemek. Yolda konuştuğumuz insanlar ilerideki bir köyün muhtarına ait araziyi kamping olarak hazırladığını daha önceki akşam karavanlarıyla turistlerin konakladığını söyleyince aradığımız yer bulunmuş oldu. Bir süre gittikten sonra muhtar Atilla abiye ait kamp yerini buluyoruz. Ama Atilla abi ortalarda yok. Kahvehaneye soruyoruz; "bazen bir kaç gün gelmez bir yere gitmiştir" cevabı geliyor. Ardından ekliyor" siz girin o sonra gelir bir şey demez". Bu sözlerden cesaret alıp kampa yerleşiyoruz. Kamp alanı diz boyu çeşitli otlarla kaplı, her taraftan değişik ot ve çiçek kokuları yayılıyor. Hava sıcaklığı 25 derece civarında, ama bunaltıcı bir sıcaklık hissediliyor, hava kapalı ama yağış yok.Sıra resimlerde, öncelikle Fırtına deresi;

24062006004

IMG 0298

24062006011

Veee, Atilla abi camping'te kamp...

IMG 0299

IMG 0300

IMG 0301

IMG 0305

24062006012

Sayın Haşmet bey kıskandım doğrusu Rize ve çevresi hep gidip gezmek istediğim yerlerdir kısmet bakalım bu sene başımızda dolanan kara bulutları dağıtabilirsek belki bir güzergah çizeriz size ve ailenize daha güzel geziler sağlık sıhhat diliyorum.kalın sağlıcakla.

Akşama doğru yağmur başlıyor ve havanın basıklığı bir nebze olsun azalıyor. Çocuklar kamp ateşinin etrafında cıvıl cıvıl. Akşam karanlığında etrafta uçuşan ışıklar var. önce ne olduğunu anlamadık ama daha sonra bunların Ateş böceği olduğunu anlıyoruz. Hayatımda ilk kez görüyorum, etrafımızda yüzlercesi uçuşuyor. Gece sohbetin tükendiği noktada yatıyoruz. Sabah erken uyandığımda çocuklar daha kalkmadığından etrafta biraz yürüyeyeim diyorum.dere kenarına inince yüksek debili dere beni çok etkiliyor, su aktıkça huzur buluyorum...
Bir süre gezinip kamp alanına dönüyorum, artık kahvaltı zamanı. Çocukları kaldırıp kahvaltıya oturuyoruz. Karavanda iş yaparken...

24062006006

Kahvaltı sonrasında önce Özcan eşini alarak Zilkale'ye doğru motoruyla gidiyor. Ama bir süre sonra yolun bozuk olduğunu, ıssızlıktan çekindiğini söyleyerek geri dönüyor. Bu sefer sıra bende, eşimle birlikte bir motor gezisi de biz yapıyoruz. Çamlıhemşin'e kadar gidip alışveriş yapıp dönüyoruz. Bu gün pazar kuruluyormuş, etraf hayli kalabalık. Döndükten sonra toplanıyoruz. Atilla abiyi hala göremedik. Sadece çocuklar dün akşam vaktinde 200 m. ötedeki tuvalete yaşlıca bir adamın geldiğini, sonra da sessizce gittiğini söylüyor. Baktığımızda lavaboya sabun konulduğunu görüyoruz.
Artık ayrılacağız, önce Özcan karavanını sürerek asfalta çıkıyor. Arkasından ben deniyorum ama olmuyor, araç bir yerde saplandı, ilerlemiyor. İleri geri, birinci ikinci vites fark etmiyor. Yağan yağmurla hamur gibi olan toprak koca karavanın ilerlemesine izin vermiyor. Tekerin altını besliyoruz olmuyor, karşı tarafı kazıyoruz, biraz oynuyor, yaklaşık iki saat uğraşıyoruz, sonra Özcan direksiyona geçiyor bir de o şansını deniyor, veee kurtuluyoruz... Kaldığımız süre boyunca Atilla abiyi göremeden, konukseverliği için teşekkür edemeden ayrılıyoruz. Teşekkürler Atilla abi...

Haşmet bey güzel bir gezi devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

Aydere kadar çıkmışsınız umarım oradan da kaçkar'a çıkmışsınızdır. eğer çıkmamışssanız çok şey kaçırmışsınız demektir.Gerçekten mükemmel yerler. Nasip olursa bende bu yaz bir daha gidecem.

bymuammer' Alıntı:
Haşmet bey güzel bir gezi devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

Aydere kadar çıkmışsınız umarım oradan da kaçkar'a çıkmışsınızdır. eğer çıkmamışssanız çok şey kaçırmışsınız demektir.Gerçekten mükemmel yerler. Nasip olursa bende bu yaz bir daha gidecem.
Kaçkar'a çıkmadım çünkü ailemle beraber yaptığımız bir geziydi, ama beraber gittiğimiz arkadaşım Özcan daha önce Kaçkar'a güney yüzünden tırmanmış, zirve yapmıştı. Gezinin devamını fırsat buldukça yayınlayacağım...

gezı anılarınızı lezzetlı bır zıyafet tadı alarak okudum.
elınıze gozunuze saglık.

orbay74' Alıntı:
gezı anılarınızı lezzetlı bır zıyafet tadı alarak okudum.
elınıze gozunuze saglık.
Umarım sizin gezilerinizi de aynı tadda izleyebiliriz...

Sayın Haşmet KALKANCI sitede paylaştığınız bu doğu karadeniz gezisi beni çok çok daha iştahlandırdı.İçim öyleki hemen kalk git diyor.Herşeyi ortada bırak,özgürlüğün tadını çıkart.Ama benim bir sorunum var eşim sağolsun benim gibi gezgin değil.Ama tadını alırsa hemen eşlik edecektir,inanıyorum.Hele hele sizin sahip olduğunuz gibi bir motokaravanımız olsa çok çok iyi olacak .Allah inşallah bizede verir diyor çalışmalarmı oana göre yapıyorum.Şimdilik hoşçakalın .Selam ve saygılar.

Haşmet Bey ;
Paylaştığınız gezi anılarınız ve resimleriniz için teşekkürler Sizin gibi güzel insanlarla bizde pek çok güzel yerler görüyoruz,öğreniyoruz Umarım gün gelir bizde gezer, dostlarla paylaşırız.Hoşça kalın....

Haşmet bey;
Bu sene Mayıs ayı için planladığımız bir gezinin anotomisini çıkarıp bize klavuzluk ettiğiniz için teşekkürler.

Nice mutlu gezilere...

Nejat bey daha benim yazacaklarım bitmedi, sabrederseniz daha farklı rotalar için fikir edinebilirsiniz....

Nejat bey ayrıca Doğu Karadeniz gezisi için Mayıs ayı biraz erken olabilir, malum ülkenin en fazla yağış alan bölgesi, ben Haziran sonu Temmuz başı gittiğim halde oldukça yağışlı bir gezi yaptım, sizin de küçük çocuğunuz var uzun bir gezi olacağından yağışlardan sıkılmasın!

Sevgili Haşmet Bey elinize,yüreğinize sağlık mükemmel bir gezi olmuş devamı için sabırsızlık içinde ailece bekliyoruz,sevgilerimizle...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri