Doğu Anadolu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan DOKTOR63 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 75
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,755

Etiketler

Tortum şalelesi nden sonra rotayı Karadeniz e çevirdik tekrar Erzuruma döneceğiz
Artvin e geldik şehir merkezini gezdim şirin bir şehir ama dağlık çok keskin 180 bazen 180 nin üzerinde virajları var her tarafı viraj
Esnafını sevdim
Doğası manzarası çok güzel
Çok durmadık hemen çıktık

Geceyi Artvin boçka ilçesinde Çoruh nehri manzarasında geceledik

Screenshot 2019 06 22 10 48 54

Sabah gün doğar doğmaz boçka karagöl e doğru yola çıktık
Boçkadan 25 km lik yol yolun 19 km si asfalt virajlı fakat düzgün bir yol, 6 km lik kısmı taş parke düzgün değil saatte 20 ile ancak gidiliyor yol boyunca yan lar ve üst ağaçlarla kaplı
Karagöl giriş ücretli 36 tl ücretli olması lazım hizmet için gerekli fakat 36 kar amaçlı hissini verdi
Wc ler temiz di
Heryerde içme suyu var
Restaurant var yemek yemek için güzel çayınızı kahvenizi içiyorsunuz keyifli ama bana göre olmasa daha iyi olur du doğallığı bozuyor
Karagöl çok güzel görmeye değer ALLAH ın harika eserlerinden biri
Karavanla göl kenarına izin yok, park yerinden göl görünmüyor
Kamp için karavan veya çadıra izin veriyorlar

DSC 0867

DSC 0844

DSC 0840

DSC 0839

DSC 0835

DSC 0832

Sabah gün doğar doğmaz boçka karagöl e doğru yola çıktık
Boçkadan 25 km lik yol yolun 19 km si asfalt virajlı fakat düzgün bir yol, 6 km lik kısmı taş parke düzgün değil saatte 20 ile ancak gidiliyor yol boyunca yan lar ve üst ağaçlarla kaplı
Karagöl giriş ücretli 36 tl ücretli olması lazım hizmet için gerekli fakat 36 kar amaçlı hissini verdi
Wc ler temiz di
Heryerde içme suyu var
Restaurant var yemek yemek için güzel çayınızı kahvenizi içiyorsunuz keyifli ama bana göre olmasa daha iyi olur du doğallığı bozuyor
Karagöl çok güzel görmeye değer ALLAH ın harika eserlerinden biri
Karavanla göl kenarına izin yok, park yerinden göl görünmüyor
Kamp için karavan veya çadıra izin veriyorlar

Ekli dosyayı görüntüle 513640

Ekli dosyayı görüntüle 513641

Ekli dosyayı görüntüle 513642

Ekli dosyayı görüntüle 513643

Ekli dosyayı görüntüle 513644

Ekli dosyayı görüntüle 513645

Yurdumuz cennet, görmesini bilene

Birazcık Karadeniz turu da oldu
Başlığı değiştirebilsem doğu Anadolu doğu Karadeniz yazılabilir di.karadeniz planda yoktu
Trabzon da sümele manastırı na gittik
Müze tadilat nedeni ile ziyarete kapalı idi
Bizim müze kartımız vardı bir şey ödemedik
Yerli ve yabancı turistlerden kapalı olduğu uzaktan görmek için alınan 10 tl yi etik bulmadım özellikle yabancı turistlerin gözünde hiç iyi bir intiba bırakmaz
Manastır çok güzel harika kesinlikle görülmesi gereken yerlerden biri

DSC 0922

DSC 0921

DSC 0920

DSC 0918

DSC 0917

DSC 0915

Karadeniz den fazla yazmak istemedim çok kişi biliyordur
Erzurum u transit geçerek ağrıya geldik
Şehir merkezine otopark A park ettik İstanbul istiklal caddesi gibi trafiğe kapalı çarşı sı var fiyatlar çok uygun ve esnaf yardımsever ve anlayışlı sıcak kanlıdır
Merkez camii çok eski görkemli onu hem gezdik hem ibadet çıktık
Alışverişi yaptık belediye ye ait ücretsiz otopark tan çıkıyorum iki esnaf biri önde biri arkada yol gösterdiler
Yolumuzu Doğubeyazıt A çevirdik

Screenshot 2019 06 24 22 06 42

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri