Doğada Vahşi Hayvanlardan Korunma?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Gezginkopek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 119
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 106,302
Ynt: Doğada Vahşi Hayvanlardan Korunma?

photographer41' Alıntı:
Bence iiki ateş etmemiş çünkü 4 numaralı saçmanın ürettiği basınç enerji vs türünde çok farklılık ları var tek kurşun ile ,tek kurşun bile o deriyi zor geçiyorken tırnak kiri kadar metal 1000 kadarda olsa işlemez. ve hayvanı yaralayyabilirsiniz tüfekte otomatik falan değil 2 fişek alıyor.fişek bitii hayvan yaralı işte film burda kopar bundan sonra spreymiş sesmiş falan filan hikaye kalır....
Selamlar,
ilk başta şunu belirtmek istiyorum tek kurşunun bile zor deldiği bir deri yanlış bir tabir çünkü böyle birşey yok domuzun derisi evet diğer hayvanlara oranla kalın ama bir kurşunu geçirmicek kadar değil. Onun derisini kalın yapan onun devamlı çamura yatmasından gelir uzun süre sonra o çamur artık orda katı bir tabaka yaratır ve 4-5 numara ve yukarısının geçmesine engel olur ama 4-5 metrede değil. Bizzat kendim şahit olduğum bir çok tecrübeye göre 4-5 metrede atacağınız düzgün bir atış ve noktada hiçbir şansı yok.Şahsen tecrübe ettiğim bir olay bu :D Koltuk altı dediğimiz kalbe giden noktaya güzel bir atış veya kafaya atacağın bir atışta bu işi sonlandırırsınız.

yasarergun' Alıntı:
siz en iyisi namluya çiçek ekin bırakın hayvanlar özgürce yaşasın

bir doğa yürüyüşündesiniz vahşi bir hayvan size saldırdı elinizdeki tüfekten çiçek mi atmak istersiniz yoksa kurşun mu? Ya o ya ben durumunda kalacaksam tabiki ben kendimi seçerim sizin seçimlerinize de saygı duyarım.

Şunu da belirtmek isterim konu başlığına deyinerek; çok küçük yaşlarda başladığım av hayatımın bu yıllarına kadar olan süre içinde hiçbir hayvan tarafından saldırıya uğramadım. Hayvanların ilk düşündüğü sizden kaçmaktır bunu başaramadığı zaman 2. olarak saldırmayı düşünür. Domuzları çiftleşirken de oradan geçtim ve çiftleşmeyi bırakıp kaçtılar :D Avcılara saldıran domuz hikayeleri hep duydum ama bunların hepsinde domuzlar yaralıydı.

Etiketler

siz siz olun silahsız çıkmayın o dağlara zira domuz avcıları bir av gününde düşürdüklerinden ziyade domuzu yaralı kaçırıyor,avcılar tarafından yaralanmış bir hayvanla karşılaştığınızda son pişmanlık çare olmaz...

4-5 metre mesafede domuzu görünce o bölgeye nişan almak olağanüstü soğukkanlılık ister.. ben öle bi durumla karşılaşsam 2 sinide boşa sallarım..öle bi durumumda domuzu yaralar, can çekiştirirsin ve aynı şikilde sende can çekişebilirsin...bence silah son çaredir herzaman... Tamamen yasal avcılık yanlısıyım yani doğadan yeteri kadar al ve tekrar almak iiçin aldığın veya aldığından fazlasını ver..

"Tamamen yasal avcılık yanlısıyım yani doğadan yeteri kadar al ve tekrar almak iiçin aldığın veya aldığından fazlasını ver.. "
size yürekten katılıyorum.

tedbir almak iyidir ama bunu savaşa cenk'e gider gibi anlatmak yada tek çözümmüş gibi enpoze etmek doğru değil.
Hep söyledim y ine söylüyorum TABİYATTAKİ İNCE ÇİZGİLERE DİKKAT EDERSEN HİÇ ZARAR GÖRMEZSİN. BEN HİÇ ayı yada kuert görmedim bana hiç bir hayvan saldırmadı ama kendi çapımda kendi tedbirlerimi alırım. Sizlerinde bu konuda hasas olmanızı tavsiye ederim.
Saygılarımla

photographer41' Alıntı:
4-5 metre mesafede domuzu görünce o bölgeye nişan almak olağanüstü soğukkanlılık ister.. ben öle bi durumla karşılaşsam 2 sinide boşa sallarım..öle bi durumumda domuzu yaralar, can çekiştirirsin ve aynı şikilde sende can çekişebilirsin...bence silah son çaredir herzaman... Tamamen yasal avcılık yanlısıyım yani doğadan yeteri kadar al ve tekrar almak iiçin aldığın veya aldığından fazlasını ver..

Konu ile ilgili küçük bir detayı hatırlatmak isterim...Domuz koşmaya başladığı zaman 60-70 km/saat süratle koşar....Yani dakikada bir kilometre yol alır...Yani saniyede 16,66 metre ilerler....

Arkadaş 4-5 metre mesafede domuzu görüp nişan almaktan bahsederken tamamen imkansızdan bahsediyor.Yukarıdaki basit hesaba göre arkadaşımızın o mesafede hareket edebileceği sadece çeyrek saniyesi bulunmakta.Bu kadar kısa bir zaman süresinde ise bırakın iki el ateş etmeyi kimse parmağını tetiğe götüremez.Artık ne yapılacağını veya yapılamayacağını da sizlerin takdirlerine bırakıyorum..

Bence yabani hayvanlar genelde insanlardan kaçmayı (Tabii ki muhatap olmak istemediğinden )tercih ettiği için ona kaçılacak bir yol bırakmak en doğru çare...Ve eğer saldırmaya niyet ederse pek fazla çare olmadığını da bilmek gerek......

Sevgiler...

bizim insanımızda bu hep vardır galiba tabiyatı dinlemeği bilmediklerinden bu tarz macera düşleri cazip geliyor ben yıldız yorgan altında yıldızları seyreder, ağazları dinlerken ve ciğerlerimi parçalarcasına tabiyatın kokusuyla doldurmakla meşkulüm arkadaşım bırak ayıyı domuzu sazın gitarın sesini dinle dost sohbetine otur sessizliği dinle kendini dinlle ne işin olur domuzda ayıda bıreakyaw hele ortamda benim gibi kötü söyleyen bi okadarda kötü çalan biri varsa oertamda hiç mahlukat yanaşmaz tüfenge ne hacet bi uzun hava çekeyim yeter

Her saldırıyı öldürerek bertaraf edersek ooooo.
Forum içerisinde spreylerden bahsildi ve eğer anlatıldığı gibi ise domuz ayı vs. hayvanları kendimizden uzak tutarız
ayı meraklı hayvan denildi seni incelemek için bi adım attı, ateş ettin
domuz dondu kaldı ya saldırırsa dedin, ateş ettin
kurt pis pis bakıyor korktun, ateş ettin
Sonuçta zaten YASAK avlanma yüzünden hayvanlar azalıyor ozaman neolur denge fazla bozulur.çünkü insan elini attığı yeri kurutuyor.tüfekle gidebiliriz ama ota şeye ateş etmemeleyiz demiş ufuk abi tekbirden kasıtla
NE EKERSEN ONU BİÇERSİN demiş atalarımız

avcılık yapabilirsin belki bir domuz öldürebilirsin fakat o domuzun neslini devam ettirmesi içinde çaba gösterki bi daha ki sefere elin boş dönme....Benim avcılık felsefem böyle..

yasarergun' Alıntı:
demişler ya
madem yüzme bilmiyordun ne işin var kavak ağacının başında

madem hayvanlardan korkuyorsun gitme dağa balkonda otur

demezler mi adama şimdi
kesinlikle katılıyorummm

adrenalim' Alıntı:
kesinlikle katılıyorummm

Hocam buraya arada gelen bir arkadaş nerede vahşi hayvan görsek vuralım öldürelim filanca silahı falanca bıçağı taşıyın patlatın sıkın diye yazınca yazmıştım bunu sonra kendisi normal bir insanın değil doğa koruma felsefesini benimseyen bir forumda tuvalet duvarına yazılmayacak şeyleri hakkımda buraya yazınca tepem atmıştı yazdım bir şeyler ama sonra yönetime söyledim sildiler hepsini de. Benim anlayamadığım madem avcısın ve hareket eden herşeye ateş ederim öldürürüm vururum falan dersin ne işin var doğaya saygıyı doğa korumayı kendine ilke edinmiş forumda deyince kızılca kıyamet kopuyor küfretmeye hakaret etmeye başlanıyor. Ama öbür türlü cevap vermesek de bir süre sonra millet burada silah markalarını ne kadar barut hakkı konması gerektiğini nereye ateş edilirse kolay öldürülebileceğini falan konuşmaya başlayacak.

Bear_Table.jpg

öldürmeyin...

paylaşın.. ;D

yasarergun' Alıntı:
Hocam buraya arada gelen bir arkadaş nerede vahşi hayvan görsek vuralım öldürelim filanca silahı falanca bıçağı taşıyın patlatın sıkın diye yazınca yazmıştım bunu sonra kendisi normal bir insanın değil doğa koruma felsefesini benimseyen bir forumda tuvalet duvarına yazılmayacak şeyleri hakkımda buraya yazınca tepem atmıştı yazdım bir şeyler ama sonra yönetime söyledim sildiler hepsini de. Benim anlayamadığım madem avcısın ve hareket eden herşeye ateş ederim öldürürüm vururum falan dersin ne işin var doğaya saygıyı doğa korumayı kendine ilke edinmiş forumda deyince kızılca kıyamet kopuyor küfretmeye hakaret etmeye başlanıyor. Ama öbür türlü cevap vermesek de bir süre sonra millet burada silah markalarını ne kadar barut hakkı konması gerektiğini nereye ateş edilirse kolay öldürülebileceğini falan konuşmaya başlayacak.

Yaşar abinin dediği gibi bir ay öncesine kadar bende nasıl öldürebilirim diye düşünenlerdendim.Ama şimdi baya bilgi öğrendim forumda ki arkadaşlar sayesinde. üstteki resimde ki anlatılmak istenen düşünce. Ne ekersen onu biçersin...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri