Doğa Yürüyüşleri için Pantalon Tavsiyesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan uda4a Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 23
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 31,545

uda4a

Kamp II
Yer
Ankara
Herkese merhaba,
Yaklaşık 3 senedir doğa yürüyüşleri yapıyorum,bu süre içerisinde,bazı temel malzemelerimi kaliteli marka lardan temin etmeme rağmen, yürüyüş için nedense bir türlü pantalon temin etmedim.Bu eksikliğimide gidermek istiyorum,şu anda Ankara da bilginiz dahilinde yürüyüş için uygun fiyatlı olması tercih sebebi, firma veya pantalon tavsiyesi alabilirmiyim.
Teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Doğa Yürüyüşleri için Pantalon Tavsiyesi

geçenlerde columbia markasının pantolonlarına baktım, güzeldi. fiyatları da makul. ankamall de hem bayisi hem de outdoor malzeme satan bir mağaza mevcut.

Ömer bey,uygun fiyattan kastınız ne kadar bilmiyorum ama,Kzılay da Alpinist de 70 Tl civarı bir pantolon var(bende giyiyorum)Ülkealan pasajının altında K2 outdoor mağazasında High Mountain marka pantolonlar var(tam hatırlamıyorum ama 70-100 aralığında olabilir)Birde Ulusta Yıba çarşısında Bahriyeli var.Çok fazla seçenek yok malesef,pantolonun özellikleri arttıkça fiyatta artıyor.

A.Argun' Alıntı:
Ömer bey,uygun fiyattan kastınız ne kadar bilmiyorum ama,Kzılay da Alpinist de 70 Tl civarı bir pantolon var(bende giyiyorum)Ülkealan pasajının altında K2 outdoor mağazasında High Mountain marka pantolonlar var(tam hatırlamıyorum ama 70-100 aralığında olabilir)Birde Ulusta Yıba çarşısında Bahriyeli var.Çok fazla seçenek yok malesef,pantolonun özellikleri arttıkça fiyatta artıyor.

Merhaba, uygun fiyattan kasım 70-80 tl aralığında bir pantalon düşünüyorum, marka mağazaların dışında fiyat etiket uygulaması pek olmadığı için, satıcının atıyorum 70 tl lik pantalonu, 100 ile başlayıp, 80 ne satabilmesi gibi durumlarla çok karşılaştığımdan bu başlık altında önerilen yerleri bulmak istedim.
Mesajınızdan sonra, K2 nin sayfasına baktım evet orada ki pantalonlar uygun gibi, birde ricam Alpinisteki pantaloınun marka ve modelini verebilirmisiniz.
Teşekkürler.
Ayrıca Columbia pantalonuna baktım 149 tl den, 110 tl ye inmişler, bu fiyat politikaları hoşuma gitmiyor, 1 hafta daha beklesem 90 tl ye düşmeyeceğini ne malum.Şunu en baştan makul fiyatlara verseler de insanlarda uğraşmasalar.

Bir nokta atayım şuraya... Bende öğreneyim neymiş iyisi kötüsü...

Ömer bey,Alpinist mağazasında satılan ürün Outdoor marka,sormadım ama büyük ihtimalle yerli üretim.Ben memnunum.Ayrıca bir model ismi yok.iki yanında kargo cep olan,ayak bileklerini ayarlayabildiğiniz bir pantolon.Ben genellikle outdoor pantolonların insanın üstünde duruşunu beğenmem,ama bu pantolon işlevsel olduğu gibi güzel bir kesimi var.Çabuk kuruma özelliğini gördüm ama,söylendiği gibi dayanıklı bir kumaşı olup olmadığını yürüyüş sezonu bitince göreceğim.

A.Argun' Alıntı:
Ömer bey,Alpinist mağazasında satılan ürün Outdoor marka,sormadım ama büyük ihtimalle yerli üretim.Ben memnunum.Ayrıca bir model ismi yok.iki yanında kargo cep olan,ayak bileklerini ayarlayabildiğiniz bir pantolon.Ben genellikle outdoor pantolonların insanın üstünde duruşunu beğenmem,ama bu pantolon işlevsel olduğu gibi güzel bir kesimi var.Çabuk kuruma özelliğini gördüm ama,söylendiği gibi dayanıklı bir kumaşı olup olmadığını yürüyüş sezonu bitince göreceğim.

Teşekkürler, K2 deki nepal pantalon ile alpinisteki pantalonu fırsat bulursam değerlendireceğim.

Nepal modeli, bambu karışımı bir kumaştan üretilmiştir, klasik kumaşlara göre daha kalındır, beli soğukta koruması için daha yüksek bırakılmıştır. Kumaş esnektir, müthiş bir hareket rahatlığı sağlar. Daha ince kumaştan üretilmiş voyager modeline de bakabilirsiniz. İstanbul'da Kadıköy Adrenalin'e beklerim, Ankara'da da şubemiz mevcut.

Deep' Alıntı:
Nepal modeli, bambu karışımı bir kumaştan üretilmiştir, klasik kumaşlara göre daha kalındır, beli soğukta koruması için daha yüksek bırakılmıştır. Kumaş esnektir, müthiş bir hareket rahatlığı sağlar. Daha ince kumaştan üretilmiş voyager modeline de bakabilirsiniz. İstanbul'da Kadıköy Adrenalin'e beklerim, Ankara'da da şubemiz mevcut.

Merhaba,
İlginize teşekkürler.
Adrenalin sayfasından şimdi baktım Nepal pantalon için ama stoklarımızda yoktur ibaresi var, fakat netteki mağaza genelmidir yoksa bir şubeye mi aittir bilemiyorum.
Önceki mesajlarımda belirttiğim fiyat aralığında tavsiye edebileceğiniz başka ürünlerde varmıdır.

Mağazalarda var High Mountain ürünleri, zaten çok sattığımız modeller bunlar. Voyager 75TL, Nepal 95TL, su geçirmez k2 modeli de 95TL den satılıyor. Nisan ayında Lafuma ve North Face de gelecek, Lafuma da 99TL ye satılacak bir model var ancak North Face daha yüksek fiyatlı olacaktır.

Deep' Alıntı:
Mağazalarda var High Mountain ürünleri, zaten çok sattığımız modeller bunlar. Voyager 75TL, Nepal 95TL, su geçirmez k2 modeli de 95TL den satılıyor. Nisan ayında Lafuma ve North Face de gelecek, Lafuma da 99TL ye satılacak bir model var ancak North Face daha yüksek fiyatlı olacaktır.

Sn Mert bey, bugün fırsat yaratarak adrenalin Ankara şubesine uğradım, üstümde kalmaması için selamınızı ilettim ama arkadaşlar bilemediler,
buna rağmen kendilerinden gerekli ilgiyi gördüm, fiyatının uygun olması nedeni ile high Mountaın voyager pantalonunu, kayda değer bir indirimle aldım,
yarın deneyeceğim.Umarım beklentileri karşılar.
bu arada Ankara adrenaline pantalon için gidecek arkadaşlar telefon ile bilgi almalarında fayda var aksi halde ellerinde, beden seçenekleri çok kısıtlı.

uda4a' Alıntı:
Sn Mert bey, bugün fırsat yaratarak adrenalin Ankara şubesine uğradım, üstümde kalmaması için selamınızı ilettim ama arkadaşlar bilemediler,
buna rağmen kendilerinden gerekli ilgiyi gördüm, fiyatının uygun olması nedeni ile high Mountaın voyager pantalonunu, kayda değer bir indirimle aldım,
yarın deneyeceğim.Umarım beklentileri karşılar.
bu arada Ankara adrenaline pantalon için gidecek arkadaşlar telefon ile bilgi almalarında fayda var aksi halde ellerinde, beden seçenekleri çok kısıtlı.

Aradığınızı bulduysanız sorun yok :smiley: Ara dönemdeyiz, yeni pantolonlar 10 güne kadar gelir tahminimce.

Merhaba,
Aslında renk konusunda içime sinmeden aldım ama artık bu sorunu kafamdan atmam gerekiyordu.
Halletmiş oldum.
Teşekkürler.

Güle güle kullanın.
Esneyen kumaşlardan yapılmış ama sağlam bir pantalon almanıza sevindim.

Bende Bursa Dağcılık Kulübünün özel üretim pantalonlarını kullanıyorum.
Kargo cepleri olmamasına rağmen normal 2 cep ve bir arka cep yeterli geliyor.

Ceplere doldurulan ıvır zıvırlar yürüyüş performansını olumsuz etkiliyor genelde.

Bu arada pantalonla ilgili ilk izlenimimi yazmayı unutmuşum,
Dün 14,5 Km bir parkuru arkadaşımla tamamladım.Pantalon ilk giydiğimde diz üstlerinin, baldır yanlarının beni rahatsız ettiğini düşünmüştüm fakat yürüyüş devam ettikçe sanki benim vucudumun şeklini aldı ve rahatsızlık hissi ortadan kalktı,ayrıca üzerinizde pantalon yokmuş hissi verecek kadarda hafif bir pantalon, sağlamlığı konusuna gelince 4-5 defa dikenli çalılıklarda takıldı yırtılma olmadı ama ileride ne olur bilemiyorum.Ellerinde çeşit olmadığı için siyah renk aldım,dezavantaj olduğunu biliyorum ama bir daha pantalon için dolaşmaya fırsatım olmayabilirdi.
Tavsiye ederim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR