Doğa Tarihi Müzesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan airboat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 45
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,392

airboat

0 506 747 33 33
Yer
Ankara /Ostim/
Web
www.karavanekipmanpazari.sahibinden.com.tr
Sevgili Doğa Sever Dostlarım,
Okullar ders yılına ara verdi.15 günlük dinlence başladı.Torunlarım evimizde konuk edildi.
Eskişehir'de Edebiyat Öğretmenliği yapan yapan kızım Devrim sabah süprizi yaparak "Baba bugün bizi Doğa Tarihi Müzesine götür" dedi.
İlk müze gezim,Öğretmen okulu 11.sınıfta okulumuzu düzenlediği Ankara gezisi idi.Yıl 1963 Mayıs'ı.
Üç günlük bu gezide;TBMM Müzesi,Arkoloji Müzesi,Etnoğrafya müzesi idi.1980 li yıllarda ise Efes benzeri açık hava müzelerini çocuklarımla birlikte gezmiştim.
1979 yılından bu yana Anıtkabir dışında Müze gezmemişdim.
Kızımın çağrısı benim için gerçekten süpriz oldu.
'Hazırlanın gidelim' deyince,torunlarda bir çığlık koptu.
Dile belki kolay geliyor ama;250 milyon yıl öncesinden günümüze doğadaki değişiklikler sergilenmiş.
7 den 70 e herkesin görmesi gerekir,diyorum.

CIMG1802

CIMG1802a

CIMG1802b

CIMG1803

CIMG1804

Etiketler

Ankara'da böyle bir müze olduğunu bilmiyordum. İlk geldiğimde gideceğim. bilgilendirme ve görseller için teşekkürler...

Son görsellerde;fFil ve Balina iskeleti(tavana Asılı) yer aldı.
Balinanın Öyküsü;2008 yılında Adana Karataş sahilinde ölü olarak bulunmuş.Bir süre açık havada çürümeye terk edilmiş.Sonra 15mt lik bir çukur kazılarak 2 yıl süre ile gömülerek çürümeye terk edilmiş.
Çukur, süre sonunda açılmış,eti çürümüş kemikler aslına uygun numaralandırırılıp MTA ekipleri tarafından Ankara'da ki müzelerine taşınıp sergilenmiş.

Son görselde tavana asılı olarak görülen 15mt boyundaki balina iskeletidir.
İlginç değilmi?

CIMG1816

CIMG1818

CIMG1819

CIMG1820

CIMG1821

Ynt: Doğa Tarihi Müzesi

Sağolasın hocam.
33 Senedir Ankara'dayım, bırak gitmeyi müzeden bile haberim yoktu malesef.
Burnumuzun dibindeki bu güzel yeri sayenizde öğrendik. Anlatım ve görseller için tekrar teşekkürler

Cumhuriyet öğretmeni,nin her zaman ve her yerde öğreticiliği hep ön plana cıkar bu sayfada olduğu gibi Abi cok teşekkürler..

güngör' Alıntı:
Seyfettin bey,

sayenizde haberimiz oldu,ilginç ve güzel bir müze teşekkürler.

Güngör Teşekkür ederim,öğretmenliğim depreşti galiba.
Ankara'da da neler varmış meğer diyenler çoğalıyor galiba.
Ankara müzelerine bir hafta sonu gezisi düşünülür mü?

TUGAY58' Alıntı:
Cumhuriyet öğretmeni,nin her zaman ve her yerde öğreticiliği hep ön plana cıkar bu sayfada olduğu gibi Abi cok teşekkürler..

Öğretmenin "Cumhuriyet öğretmeni,nin" görevi başka ne olabilir ki Tugay Kardeşim.
Her şeye rağmen 'Yeni Nesil Bizim Eserimiz olacaktır' beğenilmese de.
Selamlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri