Doğa Demek Zengİnİşİ Demekmİdİr....

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Rebelioussoul Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,283

Rebelioussoul

Yeni Üye
Belki saçma gelecek sizlere ama etrafımda off road la uğraşan bir kaç insan var ve bunlarda garip bir bastırılmamış havalı hal var. Ben bunu anlayamıyorum. Doğa demek zengin uğraşı demek anlamına gelmemeli diye düşünüyorum. Dağdaki çoban da yayladaki arıcıda aslında doğaya hizmet eden gerçek figürler.Türkiye de doğa sevgisi ve bilincinin artması gerektiğini düşünen bir insanım. Ancak baktığınız zaman bu tarz hobilerle genelde ağaçları kestirip villalar diken ve hafta sonları yine o kestirdikleri doğaya koşan insanlar oldğunu görüyorum. Tabi ki herkesi kastetmiyorum fakat nedense off road doğa tarzı uğraşlar sanki hep zengin işi gibi görünüyor. Ben bunun kırılması gerektiğini düşünüyorum. Ve bana göre doğa bilincine ulaşmış insanlar gerçekten de bazı şeyleri aşmış özel insanlar olmalı . Tüm Türkiye yi gezmek istiyorum .. doğa demek ne sadece çamur kar ne de pahalı oyuncaklar olmamalı. Doğa demek kapadokya da bozulan mimari ya da karadenizde kesilen inşaata dönüşen yaylalar olmalı. Doğa ve doğa sever demek bence gerçek vatansever demek olmalı . Belki ben bilmiyorum vardır bu tarz gruplar. En azından varsa bende katılmak isterim. Niyetim kimseyi incitmek değil sevgiler saygılar...

Etiketler
yanlış düşünüyorsunuz.. doğa ile off road' u karıştırmışsınız. doğa ile ilgilenen herkes offroadcu değildir. insan yürüyerek de doğa da gezebilir kamp kurabilir.. zengin fakir ayırımı da göreceli bir şey. herkes bütçesine göre araç alır. parası çok olan daha lüx ve yeni araba ile offroad yaparken parası az olan daha eski bir araba ile gezebilir. villada oturmaya gelince siz çadırda mı yaşıyorsunuz. muhtemelen sizin de oturduğunuz ev, mahalle ya da apartmanın yerinde eskiden ağaçlar vardı..

Bakış açınıza saygı duyuyorum yanlış düşündüğümü düşünmüyorum herkesin fikri görecelidir. Ben birilerini eleştirmek için bu yazıyı yazmadım sadece fikirlerimi paylaştım. Ama ağaç kesmek kötüdür ve emin olun ağaç kesmeden de bişeyler yapılabilir. Ama insanoğlu 1 ev le yetinmeyip 10 olsun derse ağaçta kesilir katliamda yapılır.

doğada olmak pahalı bir uğraş değildir yalnız mevsimine göre ekipmanına göre bu değişebilir doğa gezileri yapan birçok grup var onların içine karışarak gayet güzel zaman geçirilebilir offroad ise bam başka bir olay bunun için öncelikle o donanıma sahip aracınız olmalı ki bu bütçe gerektirir ayrıca o aracın donanımları araçtan daha pahalıdır ve arazide o aracı zorlayıp bir yerlerini kırıp kendinize masraf açtığınızı da düşünürsek offroad herkesin rahatlıkla yapacağı bir şey değildir

doğada olmak pahalı bir uğraş değildir yalnız mevsimine göre ekipmanına göre bu değişebilir doğa gezileri yapan birçok grup var onların içine karışarak gayet güzel zaman geçirilebilir offroad ise bam başka bir olay bunun için öncelikle o donanıma sahip aracınız olmalı ki bu bütçe gerektirir ayrıca o aracın donanımları araçtan daha pahalıdır ve arazide o aracı zorlayıp bir yerlerini kırıp kendinize masraf açtığınızı da düşünürsek offroad herkesin rahatlıkla yapacağı bir şey değildir
Tesekkurler aciklayici yorumunuz icin iste bende aracimla hafif kirmadan dokmeden hafif arazi gezilerine katilmak istiyorum

Ben Anadolu’nun her yerinin işgal edildiğine inanıyorum. Her yerde köy, belde var. Artık temiz akan bir dere, çöpsüz bir yayla,ova, göl kalmadı. Bazı noktaların artık yerleşime kapatılıp bu noktaların birbiriyle bağlantısı yapılıp bütünleşmesi sağlanmalı. Gerçek uzman kişilerin gözetimi altında bu doğa alanlarına girilmeli ve milli park vb gibi yerlerden alınan ücretler sadece bu iş için kullanılmalı.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri