Dodge Tarihçe

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Jeep34 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,996

Jeep34

Zirve
Yer
İSTANBUL
Dodge 1914 yılında Horace Dodge ve John Dodge tarafında ABD'de kurulmuştur. 1928 yılında Chrysler tarafından satın alınmıştır.

Bazı Dodge Modelleri

1- Charger
2- Maxxcab
3- M80
4- Razor
5- Avenger
6- Kahuna
7- Hornet
8- Viper
9- Caliber
10- Nitro
11- Tomahawk

Etiketler
Ynt: Dodge Tarihçe

merhaba arkadaşlar bende haddim olmayarak araştırabildiğim kadar yerli üretim dodge S100-S200 AS250 4x4ler hakkında biraz bilgi vereyim istedim
1962 yılında % 60 Chrysler International S.A. ve % 40 Türk sermayesi ile kurulmuş ve 1964'te üretime başlamıştır.
Bu tarihten günümüze kadar hala görevini eksiksiz sürdürmektetir şantiyelerden dağ köylerine telekomdan tedaşa kadar pek çok resmi kurumda ağır şartlar altında hizmet vermiştir.
Amerikan Chrysler ile Japon Hino Motors'un yanısıra konusunda uzman Eaton, ZF, Dana Spicer, Perkins Engines, Deutz AG, MAN Steyr ve Jellinghaus Gmbh gibi dünyaca ünlü üretici firmalar ile teknik işbirliğini sürdürerek ürün ve imalat mühendisliği alanlarında bilgi birikimini bağımsız bir firma olarak gelişmiş bir düzeye yükseltmiştir.
Standart üretim araçlar ağır arazi şartları için sahiblerine kesenin ağzını açtırmak zorunda olurken S100 AS 250 4X4 serilerinde bu donanımlar satandartta sunulmaktadır.
Ne yazikki S100 4x4 üretimine son vererek yerine AS 250 4X4 serisini üretmeye başlamışlardır tek handikapı devasa kasa yapısı nedeniyle zor arazi şartlarında sık orman içerisinde boyasının çizilmesi dışında başka bir kusuru olmayan araçlardır ;)
Daha fazla bilgi eklemek içinde izmirde bulunan yetkili servis ve parça tedarikçisi firmalar ile görüşme halindeyim en kısa zamanda öğrendiğim bilgileri ekleyeceğim sevgi ve saygılarımla

Ynt: Dodge Tarihçe

S100 4x4, S200 4x4 ve AS 250 4x4 arasında ön arka aks aralıkları ve şase yüksekliği açısından fark var mı acaba?

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR