Dodge Nİtro Değİşİm

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan SÖZLEROTO Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 20
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,863

SÖZLEROTO

Ana Kamp
20180407 150111
20180407 150049
1f1b2b4c b5e2 4a08 99e5 a58750144e24
2f120336 9ea2 45e7 85c4 7874ec6b68b8
495e5cfe 1197 4eb5 abd7 01497f00e3c9

Etiketler

Teşekkür ederim
dediğiniz gibi araç orijinal haliyle özellikle arka tarafı en ufak kasiste bile zıplatıp esp devreye sokabiliyordu.
hatta forumda ssanyong rexton kullanan arkadaşta aynı sorunu bildirmişti.
-arka amortisörleri 1.25 '' daha uzun olan rubicon amortisörleri ile değiştirdim.Çünkü 2.5'' rought country yükseltme kiti taktım mevcut amortisörler kısa gelir diye
-taktığım jantlar -25 ofset dışa doğru
-herhalde aracın ağırlık dengesi değişti taktığım amortisörde orjinalinden çok daha sertti şimdi bozuk yolda sallama, engebeli yolda zıplatma arka tarafı savurma eğilimi hiç biri kalmadı.Aracın şu anki sürüşü beni fazlasıyla mutlu ediyor
- yakıt sarfiyatı yol bilgisayarında önceden 9.5-10/lt 100 km iken şimdi 11-12,8 /lt 100 km gösteriyor
- lastiklerden biraz uğultu geliyor ama rahatsız edici değil.

Merhaba arkadaşlar,

2013 Rexton W 2.0 ikinci el aldığım arabadan çok memnunum ama araç çukur yada kasislerde çok sallıyor ve sanki kasılıyor direksiyon hakimiyeti olmasa sanki yön değiştirecek gibi oluyor. Bu normal mi? yada çözüm önerisi olan var mı?

Aracı alırken amortisörler %75 civarı çıkmıştı yaşına göre normal galiba.

iyi günler
off road yapan araçların çoğu fabrika çıkışı ayni şekilde konfor ağırlıklıdır.takılan amortisörlerle araziye uygun hale getirilir.
benimde dodge nitro aracım var sizin de dediğiniz gibi kasislerde aşırı derecede esniyordu engebeli yolda çok sallıyordu.
arkadaşımın rubiconundan kalma iki adet arka amortisör vardı ve oldukça sertti el ile bastırılamıyordu nitronun arka amortisörlerini söküp karşılaştırdık onların yanında çok yumuşaktı.bir iki değişiklikle sert amortisörleri nitronun arkasına taktık ve oldukça memnunum
- keskin ve küçük kasisten geçerken hafiften arkasını atıyordu düzeldi
- büyük kasislerden geçerken esniyordu düzeldi.
sonuç: arka amortisörlerin sert olması benim sorunumu çözdü
ikitelli ve maslakta namiştain isimli amortisör tamiri yapan yer var onlarla bir görüş sert amortisör istersen onlarda belki vardır yada senin aracına uyumlu off road amortisör vardır.bir dene derim.

Aracınız gayet güzel olmuş, güzel günlerde kullanın. Tavan için ben de komple kaplayan bir tavan barı/sepeti düşünüyorum ama bulamadım bir türlü. Bu tavan sepetini nereden aldınız? Çok güzel görünüyor.

Aracınız gayet güzel olmuş, güzel günlerde kullanın. Tavan için ben de komple kaplayan bir tavan barı/sepeti düşünüyorum ama bulamadım bir türlü. Bu tavan sepetini nereden aldınız? Çok güzel görünüyor.
Merhaba
tavan sepetini karanfil oto dan eagle modelini aldım 110 x 160 yalnız ricam üzerine tavan barını bağlama yerini sunroof rahat açılsın diye uzattırdım ek ücret demedim.
atkılarıda 40 x 20 profilden sanayide demirci arkadaşa yaptırdım

Merhaba
tavan sepetini karanfil oto dan eagle modelini aldım 110 x 160 yalnız ricam üzerine tavan barını bağlama yerini sunroof rahat açılsın diye uzattırdım ek ücret demedim.
atkılarıda 40 x 20 profilden sanayide demirci arkadaşa yaptırdım

Eyvallah hocam teşekkür ederim. Oradan fiyat aldım ama biraz pahalı geldi açıkçası, bir de gelirseniz o şekilde yapabiliriz dendi ama farklı şehirdeyim ben. 110 x 160 bir tavan barı alsam internetten, atkıyı bulunduğum sanayide hallettirsem olur mu peki? En uygun 110 x 160 ölçüleri mi bizim araçlar için? Bir de size ne kadara mal oldu sorması ayıp?

olur bende çatalca sanayide esnafım kendi imkanlarımızla ve hatırla çoğu işimizi hallettik ölçüye göre olunca özel üretim diyorlar fiyat iki katı oluyor en uygun ölçü o ilk başta dolphin bakmıştık ancak hiç bir yerde bulamamadık.
telefonla sipariş verdim. o zaman ki liste fiyatı 650 tl ye almıştım 8 ay oldu
1 boy 40x20 ince profil 60 tl
4 adet profil başlarına plastik tapa 5 tl
civata somun kaynak işçiliği 150 tl

toplam 865 tl
kolay gelsin işin içinde olduğumuz halde tampon slide bar sepet çok uğraştık ustalara iş yaptırmak zor bizim burada genellikle traktör ve tarım makineleri ile uğraştıklarından bildikleri şeyin dışında bir işle uğraşmak ters geliyor
takıldığın bir şey olursa sor elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım

olur bende çatalca sanayide esnafım kendi imkanlarımızla ve hatırla çoğu işimizi hallettik ölçüye göre olunca özel üretim diyorlar fiyat iki katı oluyor en uygun ölçü o ilk başta dolphin bakmıştık ancak hiç bir yerde bulamamadık.
telefonla sipariş verdim. o zaman ki liste fiyatı 650 tl ye almıştım 8 ay oldu
1 boy 40x20 ince profil 60 tl
4 adet profil başlarına plastik tapa 5 tl
civata somun kaynak işçiliği 150 tl

toplam 865 tl
kolay gelsin işin içinde olduğumuz halde tampon slide bar sepet çok uğraştık ustalara iş yaptırmak zor bizim burada genellikle traktör ve tarım makineleri ile uğraştıklarından bildikleri şeyin dışında bir işle uğraşmak ters geliyor
takıldığın bir şey olursa sor elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım
Tekrar teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. Ben o zaman internetten uygun fiyatlı ve hoşuma giden bi 110x160 sepet alayım öncelikle, sepet geldikten sonra da iyi bi usta bulup atkı yaptırayım. Sonrasında da sepetin atkıya montajı. Peki atkıyı monte ederken aracın üstündeki plastik aksam delindi mi sizin peki? Yani delmeden monte edebildiler mi atkıyı aracınıza?

plastik aksamın arka tarafı saç ray
ilk önce sepeti tavan üzerine koyun atkıların bağlantı yerlerini nereden istiyorsanız karşılıklı işaretleyin.
plastik aksamın arka tarafı saç rayı 13 mm lik civatalar tutuyor onları sökün araç dışında usta becerisine göre atkıların geleceği yerlere uygun bir şey düşünür
biz gelen yerlere 40x40 4cm boyunda kutu profil kaynattık onun üzerine sepet atkılarını koyduk
araç şu anda yanımda değil olsa idi resimlerini çekip atardım
kurban bayramında klima fanını tutan ayaklar kırılmış fan su radyatörünü parçaladı araç hararet yaptı kendi atölyemizde komple motor yaptık ancak çalıştırma aşamasında arkadaşlar kısa devre yaptırmış onun için enjektör bobinleri yanmış araç şu anda pompacıda geldiği zaman daha detaylı foto gönderirim kolaygelsin

plastik aksamın arka tarafı saç ray
ilk önce sepeti tavan üzerine koyun atkıların bağlantı yerlerini nereden istiyorsanız karşılıklı işaretleyin.
plastik aksamın arka tarafı saç rayı 13 mm lik civatalar tutuyor onları sökün araç dışında usta becerisine göre atkıların geleceği yerlere uygun bir şey düşünür
biz gelen yerlere 40x40 4cm boyunda kutu profil kaynattık onun üzerine sepet atkılarını koyduk
araç şu anda yanımda değil olsa idi resimlerini çekip atardım
kurban bayramında klima fanını tutan ayaklar kırılmış fan su radyatörünü parçaladı araç hararet yaptı kendi atölyemizde komple motor yaptık ancak çalıştırma aşamasında arkadaşlar kısa devre yaptırmış onun için enjektör bobinleri yanmış araç şu anda pompacıda geldiği zaman daha detaylı foto gönderirim kolaygelsin

Anladım sanırım hocam, tamamdır ben de anlattığınız şekilde yaptırmaya çalışayım. Çok geçmiş olsun bu arada, umarım çok fazla masraf çıkarmaz aracınız.

merhaba aracım cumartesi günü geldi
sepet ölçüsü 150 x 110 daha nce 160 demiştim kusura bakma
araçla ilgili birkaç foto gönderiyorum.

46a493e4 3fe9 41c9 8af3 c22f4d5ad39c

860fbadd 971b 49e0 b878 99b912ca568f

3201cf64 7325 4a43 a959 abd3544a9964

16212ee6 8080 4d57 865c 5ffbf36daa86

Ae0963b4 5a5b 48b0 b52c 0b949d63419a

Eaca9fa4 07b6 4bbf 82ea 7b0fe2d00d58

merhaba aracım cumartesi günü geldi
sepet ölçüsü 150 x 110 daha nce 160 demiştim kusura bakma
araçla ilgili birkaç foto gönderiyorum.

Çok sağ olum hocam, evet bu detaylı fotoğraflar çok iyi oldu. 160 uzunlukta alsam daha iyi olmaz mı? Daha fazla alanı kapsar böylece, ilave demir yaptırmışsınız siz de sanırım led kısma kadar. Şu ürün hem fiyat hem de görsel olarak işime yarar sanıyorum, atkıyı yaptırdıktan sonra sipariş edeyim diyorum birkaç gün içerisinde:

Eagle 160 Tavan Sepeti - n11.com

ben sunroofun olduğu yeri boş bıraktım sepete oradan uzanmak rahat olur diye
ama sen uzun koyabilirsin yalnız sunroofun arkası açıldığında çarpmasın iyi ayarla

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.