Doblo Cargo Maxi Xl Için Muhtemel Proje

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan drtayfun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 207
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 83,758
Bugün tavan heki'si için deliği açtık , tavan saçının inceliği ve eğri büğrü olması işimizi zorlaştırdı ama biraz uğraşıp hallettik gibi. Umarım su kaçırmaz. 38*38 fanlı bir tip seçtim , yeter bence.
UieP4fMplB8AtOA Au181fljgw1319 h742 noauthuser0
Odjb7P5Ijnz WSm9K1e6  ypgw1319 h742 noauthuser0
ABOiJbxzU d4ReEoa0KLNFecww1319 h742 noauthuser0

Bu arada araç küçük diyenler için = 2 adet tam boy bisikleti içeri koyabiliyorum. Böylece gezilerde eşim ve ben rahat edeceğiz. Hedefim 2 kişilik yatak ,WC,Duş, ocak, buzdolabı ve 2 bisikletli bir yolculuk idi , ona göre projelendirdim , tamam oldu gibi görünüyor.
DEF qaykyxj6qQp5WnDS8QH4Qw1606 h904 noauthuser0

elinize sağlık gerçekten çok güzel bir dönüşüm. bilgi almak için soruyorum tavan havalandırmasını neden arka kapı tarafına koydunuz, daha iyi havalanma sağlaması vb. özel bir nedeni var mı? genelde aracın ortasına ya da yakınına konulduğu için sizin farklı uygulamanız dikkatimi çekti.

Özellikle arkaya koydum. Gereğinde ön camlar açılabiliyor , o yüzden orada havalandırmaya çok gerek yok ,araç zaten küçük ne kadar arkaya yakın olursa o kadar iyi olur diye düşündüm , hava akımı olur. Ayrıca arka kapılar açılıp küçük bir çadır bölme kurulunca orayı da havalandırır.

Tekrardan merhabalar. Doblo'nun işini büyük ölçüde bitirdim ve 1 hafta, 2.500 km süren bir Karadeniz gezisine çıktım. Kısa kısa notları paylaşayım :
Gidiş- geliş ortalama yakıt tüketimi 4.9 lt/100 km oldu. Kendi hesabı biraz daha fazla gösterdiği için bu rakamdan memnunum.
Yaptığım izolasyonlardan çok yarar sağladım , hem sessiz bir yolculuk oldu , hem de sıcağı fazla hissetmedik , klimayı 1. kademede bile çalıştıramadık , açıp kapatmamız gerekti. Geceleri de sadece üst havalandırmayı açarak yatabildik, fanı hiç çalıştırmadık desek yeridir. Sabaha karşı hafiften üstümüze bir şey aldık o kadar.
Buzdolabı çok iş gördü , kahvaltılıklar ve içecekler oradaydı , en düşük kademede gayet iyi çalıştı. Günübirlik kalmalar yaptığımız için 20 saatten fazla yaşam aküsüyle işi olmadı , bu sürede gayet güzel işini gördü. Geceleri de üstünde yattığımız halde sesini çok az duyduk (Ki ben gürültüye çok hassasım). Akü max. ne kadar çalıştırır ölçemedim dolayısıyla.
Portatif WC ile işimiz hiç olmadı , kampinglerdekiler ve benzincilerdekileri kullandık , daha uygarlıktan uzak yerlerde işe yarayacak demek ki.
Duş işe yaradı , hem kirlenen ayak ve terliklerimizi yıkadık , hem tabak-çanak. 2 kere doldurduk o da yetti.
Yapış amacım kafamıza göre yola çıkalım , beğendiğimiz otel , kamping , neresi olursa orada kalalım idi , bu yüzden işimizi gayet gördü.
1-2 fotoğraf :
8pgdfW I5xSL8hk5NMNiWZEpQw1112 h625 noauthuser0
Gördüğünüz 2 bisiklet de aracın içinde yolculuk etti.

D569 Ia6Pvns1NkQTOoeIXRxgw1112 h625 noauthuser0
Sümela manastırı ve Ziganaları dolaştık.

LRFfd k6eG RMDoD1meIESuww1112 h625 noauthuser0
Ilgaz dağları milli parkı kayak merkezine gittik , henüz tesisler bitmemiş , çadır ve karavan için de yer olacağını söyledi görevli. Ama ateş yakmak tabii ki yasak ! Resim çekip döndük.

Çınarsuyu Tabiat Parkı , belediyeye ait ve düzenli , temiz bir yer , hemen deniz kenarı, tavsiye ederim.
XYNhRj7dEbIom6dAivE9R3imgw1113 h625 noauthuser0

Elektrik kutuları var , hemen arkada ağacın dibinde görünüyor
PJrNZo0wf5KrYJ fWid6x gaQw1113 h625 noauthuser0

Hemen plaj , hemen su . Fakat Karadeniz tabii , dalgalı . Ama sabah erken saatlerde durgun ve temiz oluyor ,
o zaman tavsiye ederim.
GIUJSNONJAle7Esr5tvGefM2Aw1112 h625 noauthuser0

Ateş yakılabiliyor , sıkıntı yok.
KQ4TgiSgnv btGPh6sOKDUB2gw1112 h625 noauthuser0

Dobloaravan1

merhaba ben 2x2 metre semsiye seklinde acılır bu cadırı arkaya koydum yatak arabanın içinde idi çadırın içini giyinme kabini ve fazla eşyalarımızı koyduk.bu çadır aynı zamanda yanlarını cıkarırsanız kamelye oluyor.

Doblokaravan2

Ancak sezon sonunda yukarıdaki sekile benzer bir çözümle yaptıracagım.damperli katlanır çadır.bizim kapı acıklıgı eni 125 cm.bu bolumu ne kadar cok uzatabilirsek yatagı bu bolume koyabiliriz.

Çadır olayının sıkıntısı şu, kapılar açık olduğu için hanım tedirgin oluyor , kapı kapalı ve kilitli olsun istiyor. Ben de WC için bir küçük çadır kuruyorum bu durumda.
KwQ8iHI7riz93G7pNlZoj93nww1498 h842 noauthuser0

Çadır olayının sıkıntısı şu, kapılar açık olduğu için hanım tedirgin oluyor , kapı kapalı ve kilitli olsun istiyor. Ben de WC için bir küçük çadır kuruyorum bu durumda.

Eşiniz haklı sonuçta Türkiyede her çeşit vaka var,bu medeniyet ülkeleri Avrupada dahi oluyor.,ancak bu yöntemi ben paralı ve korunaklı karavan kamp alanları için tasarlıyorum.Opsiyonel olarak umuma acık alanda park edilecegi zaman yatak arabanın içinde kurulabilir olacak.

Tekrardan merhabalar. Doblo'nun işini büyük ölçüde bitirdim ve 1 hafta, 2.500 km süren bir Karadeniz gezisine çıktım. Kısa kısa notları paylaşayım :
Gidiş- geliş ortalama yakıt tüketimi 4.9 lt/100 km oldu. Kendi hesabı biraz daha fazla gösterdiği için bu rakamdan memnunum.
Yaptığım izolasyonlardan çok yarar sağladım , hem sessiz bir yolculuk oldu , hem de sıcağı fazla hissetmedik , klimayı 1. kademede bile çalıştıramadık , açıp kapatmamız gerekti. Geceleri de sadece üst havalandırmayı açarak yatabildik, fanı hiç çalıştırmadık desek yeridir. Sabaha karşı hafiften üstümüze bir şey aldık o kadar.
Buzdolabı çok iş gördü , kahvaltılıklar ve içecekler oradaydı , en düşük kademede gayet iyi çalıştı. Günübirlik kalmalar yaptığımız için 20 saatten fazla yaşam aküsüyle işi olmadı , bu sürede gayet güzel işini gördü. Geceleri de üstünde yattığımız halde sesini çok az duyduk (Ki ben gürültüye çok hassasım). Akü max. ne kadar çalıştırır ölçemedim dolayısıyla.
Portatif WC ile işimiz hiç olmadı , kampinglerdekiler ve benzincilerdekileri kullandık , daha uygarlıktan uzak yerlerde işe yarayacak demek ki.
Duş işe yaradı , hem kirlenen ayak ve terliklerimizi yıkadık , hem tabak-çanak. 2 kere doldurduk o da yetti.
Yapış amacım kafamıza göre yola çıkalım , beğendiğimiz otel , kamping , neresi olursa orada kalalım idi , bu yüzden işimizi gayet gördü.
1-2 fotoğraf :
8pgdfW I5xSL8hk5NMNiWZEpQw1112 h625 noauthuser0
Gördüğünüz 2 bisiklet de aracın içinde yolculuk etti.

D569 Ia6Pvns1NkQTOoeIXRxgw1112 h625 noauthuser0
Sümela manastırı ve Ziganaları dolaştık.

LRFfd k6eG RMDoD1meIESuww1112 h625 noauthuser0
Ilgaz dağları milli parkı kayak merkezine gittik , henüz tesisler bitmemiş , çadır ve karavan için de yer olacağını söyledi görevli. Ama ateş yakmak tabii ki yasak ! Resim çekip döndük.

zorlu dizaynın yaptıgı fiat dablo camper da kutu içi banyo ve tuvalet var
facebook zorlu vip dizayn 20 aralık 2016

15591226 1275792252494550 7424963456558647968 o

15675715 1275792649161177 1525565235050246098 o

15675946 1275792142494561 8590962185041175520 o

Son düzenleme:

Camper4

21mm playwood 1.8x2 metre ebadında platform biraz daha yukselecek.uzerime yukarıdaki beyaz şemsiye cadır gelecek ve dobloyu arkadan giydirerek kapatacagız.onumuzdeki hafta çadırın terzilik işi tamamlanacak.sol taraftaki kapının arkasına seyyar tuvalet gelecek.bu sistemin kurulup kaldırılmasını 10-15 dakika hesapladım.

Camper5
Camper6

2x2 metre şemsiye çadır Dobloya giydirildi.bu şekilde kullanılabilir iç uzunluk 4 metreye çıktı.güvenlik sebiyle camping olmayan yerlerde yatma alanı cözümünü arabanın içinde kurgulayacagım.böylece gece içeriden kapıları kilitleme imkanım olacak. saygılar

Merhabalar.Yaptırdığınız platformları taşınması için nasıl bir çözümünüz var? Gördüğüm kadarıyla platformlar tek parça halinde de?

Redmi Note 6 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR