Doblo 1.3 Jtd'ye Diferansiyel Kilidi Takılır mı?..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan desert-eagle Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,551

desert-eagle

Yeni Üye
arkadaşlar doblo 1.3 jtd yi ufak çaplı arazide kullanabilmek için diferansiyel kilidi takmak mümkünmüdür.Yani eld , İstadigimiz zaman devreye sokup iptal edebilsek.aynen novopalioadventurelocker gibi yani 1.3 ama yükseklik böyle bir şey için mükemmel.

Etiketler
Ynt: Doblo 1.3 Jtd'ye Diferansiyel Kilidi Takılır mı?..

diferansiyel kilidini ne için dusunuyorsunuz?

daha dogrusu neden ?

malum orjde difransiyel kilidi yok.en ufak bir çukurudahi geçmeye çalışsanız araç askıda kalıyor.Yani baştada yazdıgım gibi hafif arazi şartlarında kullanabilmek için. aynen palio lockerde oldugu gibi

dobloyla uğraşacağına kendine uygun 4x4 düşün bence

oda bir açıdan dogru ama benim planlarım bu yönde aracı sıfır aldım ve memnunum ama böyle bir şey düşünüyorum olurmu olmazmı ve neye patlar

diferansiyel kilidi bnce binek ve onden cekiş bi arac için tehlikeli sonucta gundelik hayattada kulllandıgınız bi arac anladıgım kadarıyla aynı zamanda donuslerde aracınız cok kasar bu probleminizi tam cozmesede belki araziye yonelik daha dişli lastik biraz rahatlatabilir uygulamasına hiç rastlamadım ama belki suspansiyonlarınızı biraz daha esnek yaparsanız oda bi cozum olabilir

ama şöyle bir durum var ben difransiyeli sürekli kilitli tutmak istemiyorum neden kassın istedigimde içeriden bir dügmeye basıcaam ve diferansiyel kilitlenecek.bu çogu arazi aracında olan bir özellik yeni bir icat değil ben sadece dobloyada böyle bir şey uygulanabilirmi diyorum. EDL adında bilindik bir sistem manuel olarak devreye sokuluyor ya kendiniz devreden çıkarıyorsunuz yada belirli bir hıza ulaşınca kendi kendine kilidi açıyor yani normal haline dönüyor.

Peugeot Partner Adventure diye bir araç getirdiler TR'ye...
Bu kilit olayı pek tutmadı. Bu şekilde araçların piyasası az.
Parça parça getirebilirsiniz bence, ama yine de çok pahalıya mal olur.

arkadaşlar bu reismleri yeni buldum orj modifiye degil biriside fiat tarafından dakar için hazırlanmış.

sarı olanı cok begendim bnce super olmus aslında boyle bir kit olsa super olur direk jeep:D ama Turkiyede hiç denk gelmedim fiat parca getiren

Doblo için diferansel kilidinden öte, sağ ve sol fren hortumlarına takılacak bir valf sayesinde frenleri kontrol ederek kilitli gibi davranabilen bir sistem yapabilirsiniz. Yani askıda kalan, devamlı dönen tekeri frenlersiniz. Tabi arka frenleride merkezden valf vasıtasıyla devre dışı bırakacaksınız. Böylece boşta olan teker duracak gücü diğer tekere verecektir. Ben megane için yapmayı düşünmüştüm.

Dediğiniz frenleme sistemini araştırmıştım. dört lastige giden fren borularını üzerine normalde açık elektrikli devre kapanınca kapalı konumda olan dört kesicili bir sistem ortalama 800-900 liraya mal oluyor. ve bu sistemi kulanacak şöförün çift pedalı bilmesi gerekir. Sağ ayak gaz ve fren arasında :smiley: Traktörlerde çift fren pedalının hidrolikli olanı.

Doblo konusuna gelince. Türkiyede cebinde yeteri kadar paran varsa araca uçak motoru bile takarsın. :smiley:
1- aşırı bir yükseltme kiti. Bunun aktarma organlarına veridiği kasıntıyı yok etmek çok zor olacak.
2- kilitli dif sart
3- jant lastik
4- araçta sürekli bulunması gereken aks ve debraj seti

Hocam en iyisi 3-5 al bir 4x4 keyfine bak. dobloyuda düz yolda kulanırsın.

teorik olarak yapılabilir ancak bu çok saçma olur işin mali yönü bir yana bahsettiğiniz araç yanılmıyorsam önden çekerli yani 4*4 değil ön aksa uygulanacak dif kilidi eğer kilitte unutulursa direksiyonu tam çevirdiğinde aks kıracaktır bunu birde süratliyken bir viraja girdiğini var sayarsak sonuç çok kötü olacaktır bana sorarsan yapma derim zira çok tehlikeli

Doblo dakar rallisinde katıldı , herşeyin dağıldığını duymuştum .)) Bu arada sadece doblo BMC de fatih kamyon ile katılmıştı..

Dobolo Duststorm 01 lg

öne kumandalı kilit seçenekleri arb havalı veya eaton vs.elekrtikli kontrollü,,,, EĞER bu firmalar bu araca kilit ürettiyse tabii??

ayrıca bu aracın ön difinin kilit baskısını kaldırabileceğini düşünmüyorum ,mutlaka sürekli olarak biryerleri kırar..veya ilk seferde herşeyi kırabilir.
aracınız arkadan itişli olsaydı kilit firmalarıda buna göre bir kilit üretmiş olsaydı belki denenebilirdi.

selamlar.

doblonun bu modelleri var ancak Türkiye Ye ithalatı yapılmadı.Üzücü bi durum birde doblo alırken hele hele yeni doblolarda 1.9 motordan aşşağı almayın 1.3 eski modellerinden hiç kimse memnun değil paylaşım için tşk ederim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri