Dizel ve Benzinli Araçlarda Carbon Clean Sahtekarlığı...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan navaraextreme Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 106,577
Ynt: Dizel ve Benzinli Araçlarda Carbon Clean Sahtekarl???...

Tesekkurler,
Bu motorlarin neden daha fazla kurum yaptigini anlamis degilim.

Etiketler
Ynt: Dizel ve Benzinli Araçlarda Carbon Clean Sahtekarlığı...

carbon cleaning i duymadim, fakat su katki maddeleri duzenli kullanimda cok ise yariyor.

ehliyetimi kaybettigim donemlerde aracim (2002wrx) uzun sure yattigindan enjektorlerde ufak tikanmalar oldu, ve CEL-servis isigi yaniyordu.

subarucular bana "seafoam" denen kimyasal kokteyli onerdi. depoya katip yarim depo doldurup bitene kadar geziyorsunuz, tabi arkanizdan beyaz kokulu dumanlar cikiyor... ama ise yariyormus. neyse seafoam u deneyemedim cunku enjektor katkilari 2-3 depoda temizledi herseyi, ustune bir de yag degistirdim, oooh, cila

ULTRABA' Alıntı:
carbon cleaning i duymadim, fakat su katki maddeleri duzenli kullanimda cok ise yariyor.

ehliyetimi kaybettigim donemlerde aracim (2002wrx) uzun sure yattigindan enjektorlerde ufak tikanmalar oldu, ve CEL-servis isigi yaniyordu.

subarucular bana "seafoam" denen kimyasal kokteyli onerdi. depoya katip yarim depo doldurup bitene kadar geziyorsunuz, tabi arkanizdan beyaz kokulu dumanlar cikiyor... ama ise yariyormus. neyse seafoam u deneyemedim cunku enjektor katkilari 2-3 depoda temizledi herseyi, ustune bir de yag degistirdim, oooh, cila

Sea foam adında temizlik videoları var you tube' da...

Belirli bi teknikte antifiriz atıyorsun direk motora, hava kanalından ;)

Bembeyaz atıyor eksozdan, tertemiz oluyor.... ;D

Çok riskli ve bence şehir efsanesi.... ;D

ama Amerikalı red-necked' ler eğlenceli buluyor... ;D ;D ;D

GM combustion chamber cleaner diye bir ürün var. oksijen sensörünü bozmuyor antifriz veya ATF yakmak gibi.

emme manifoltundan döküyorsunuz azar azar araç boğulur gibi oldukça kesiyorsunuz vs. bitince bekliyrosunuz aracı kapatıp. sonra tekrar çalıştırıyorsunuz 15 dk sonra. yanma odalarını temizliyor. jeep servislerinde var mesela. 15 dolar sanırım. ben denemiştim. rölanti düzene girmişti.

KLL' Alıntı:
GM combustion chamber cleaner diye bir ürün var. oksijen sensörünü bozmuyor antifriz veya ATF yakmak gibi.

emme manifoltundan döküyorsunuz azar azar araç boğulur gibi oldukça kesiyorsunuz vs. bitince bekliyrosunuz aracı kapatıp. sonra tekrar çalıştırıyorsunuz 15 dk sonra. yanma odalarını temizliyor. jeep servislerinde var mesela. 15 dolar sanırım. ben denemiştim. rölanti düzene girmişti.

Nasıl Tatbik edildiğini biraz daha açar mısınız?

emme manifoldundan, gaz kelebeğinin içinden, araç çalışırken döküyorsunuz. bir elinizlede gaz veriyorsunuz, yada birisi içeriden gaza basıkyor ufak ufak. işin inceliği istop etmeyeceği kadar çok dökeceksiniz ve içerideki kişide istop ettirmeyecek kadar az gaza basacak. tüp bittikten sonra aracı kapatıp 15 dk bekliyorsunuz. tekrar çalıştırıp rölantide bekletiyorsunuz yada sakin bir sürüş yapıyorsunuz. normalde karbon birikimi varsa leş gibi duman atıyor bizimkinde çok az duman çıkışı olmuştu. ancak aracın rölantisi daha titreşimsiz hale geldi. sanırım 15 dolardı tüp.

navaraextreme' Alıntı:
Bende iyi bir icad diye benim ml 270 cdi a yaptırdım

Sonuç
bana maliyeti 5700 euro oldu aslında çok işe yaradı :smiley: neredeyse motorun yarısı değişmek zorunda kaldı sonra yaptığım araştırmalarda birçok kişinin carbon clean den sonra motor problemi yaşadığını öğrendim...

Bilgilerinize

:smiley:

ama bu tür ifadeleri çok yaymamak lazım millet barlardan çıkıp değişiklik olsun diye hele bir bakalım oralarda ne varmış derse başka gidecek yerimiz yok

[/quote]

Şehir hayatının her aşamasında bu zevatlarla karşılaşmak yetiyor zaten doyumsuz maymun iştahlı küçük dağları yaratan bu hazırcı tipler mümkünse kaçtığımız onuncu köyde bari rahat bıraksınlar bizi ( Konu hazır hortlamışken yazayım dedim)

Bizdeki yakıtlar fazla kurumlanma yapıyor yakıtı
onun için kalitesi bilindik yerden almak lazım.

yasarergun' Alıntı:
Karayolu,kalabalık alışveriş yerleri,barlar ve bağdat caddesi...hepsi artık fasafiso geliyor..Yaşasın Soğucak yaylası,kuzu yaylası,menekşe yaylası ve keşfedilmeyi bekliyen doğa Gülümseme"

olayın özeti budur

299632484u2

Enjektr2

Enjektr3

Enjektr4

Enjektr5

Enjektr8

dogru yol budur.

lukas marka makinada ultrasonic sistem enjektör temizliği

temizlik öncesi ve sonrası test bozuk enjektör var ise tespitini saglar..

obd soketinden baglanan hiç bir makine enjektör rızasını göremez.. ;)

http://forum.vwturk.com/showthread.php?84219-Carbon-clean-yaptrdım-öncesi-ve-sonrası&p=1268621#post1268621

carbon clean ile ilgili makaleme bir göz atabilirsiniz,

üyelik gerektirmeden okuma yapılabilir

Manifoldlarda cok yogun kurum oluyor eger cok sakin kullaniliyorsa ve lpg de varsa. Yanma odalarina mudahale kapak acilmadan olmayacagi icin, manifoldlarin temizlenmesi bile cok rahatlatacaktir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri