Dizel ve Benzinli Araçlarda Carbon Clean Sahtekarlığı...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan navaraextreme Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 106,529

navaraextreme

Kamp III
Yer
ADANA
Bende iyi bir icad diye benim ml 270 cdi a yaptırdım

Sonuç
bana maliyeti 5700 euro oldu aslında çok işe yaradı :smiley: neredeyse motorun yarısı değişmek zorunda kaldı sonra yaptığım araştırmalarda birçok kişinin carbon clean den sonra motor problemi yaşadığını öğrendim...

Bilgilerinize

Etiketler
Ynt: Dizel ve Benzinli Araçlarda Carbon Clean Sahtekarlığı...

Bu tip aygıtlar işe yarasaydı otomobil firmalarının bunları fabrika çıkışı araçlarına koyarlardı. Bu yüzden temizlikmiş, yakıt tasarrufuymuş hikaye.

valla 7 aracımda kullandım chip dışında işe yarar bir uygulama yok hiç problem yaşamadım

chip tede euro normları egzoz emisyon değerleri falan karşılasın diye yapılan ayarlar değiştiriliyor motorun gerçek gücüne çıkması sağlanıyor biliyorsunuz bazı norm lara uysun diye adamlar ürettikleri motorun gücünü kısmak zorunda kalıyorlar ...

hatta kaza istatistikleri de çok önemli motor gücü belirlemede, mesela zamanın efsanesi Opel Astra GSI 2.0 litre ve 150 HP idi, 8.0 sn. hızlanma ve 220 Km/s son sürat ile sınıfında rakipsizdi, ancak bu araçlar o kadar çok kaza yaptı ki üretici firma sonraki kasalarda motoru evcilleştirdi :smiley: basitçe chip tunning yaptı ve yakıt hava karışımını değiştirerek performansı düşürdü
bi çok kesin yöntem var aslında, çift egzantrik de bunlardan biri tabii olayın yakıt boyutu ayrı konu

astra gsi hazırlamıştık zamanında draglara ne 500 plakalı kırmızı lexmaul emmemanifoldu komple headers stage 3 dereceli egzantrikler port polish cold air intake uygulamasıyla 210 hp civarına çıkarttık deh 15 kapak uygulandı (efsane kadet) ve inanılmaz başarılı olmuştu s2000 i geçiyordu ...

fakat 1995 sonrasında hem beyin hemde üst kapakta değişiklik yapıldı eco tech e geçiş yapıldı

ama chip uygulamalarında 2 tip var eko tuning çok az güç verir ama yakıtı azaltır

performance chip te devir bandı uzatılır "isteğe bağlı" ve yakıtta artış görülür üst devirlerde "alt devirlerde ekonomi sağlar"

performance chip yaptırıp alt devir kullanan tek bildiğim insan babam onunda haberi yoktu arabada chip olduğundan ben arada bi gazlıyorum onun arabasıyla diye yaptırmıştşım :smiley:

Şimdiye kadar kullandığım en hızlı (0-100) 1995 senesinde arkadaşımın Rover 220 (2lt)turbo suydu..
6 sn. yede çıkıyordu namussuz :D
Ama en konforlu aracım olan BMW 5.28 bile bana off-road da aldığım hazzı veremedi...Karayolu,kalabalık alışveriş yerleri,barlar ve bağdat caddesi...hepsi artık fasafiso geliyor..Yaşasın Soğucak yaylası,kuzu yaylası,menekşe yaylası ve keşfedilmeyi bekliyen doğa :smiley:

"Ama en konforlu aracım olan BMW 5.28 bile bana off-road da aldığım hazzı veremedi...Karayolu,kalabalık alışveriş yerleri,barlar ve bağdat caddesi...hepsi artık fasafiso geliyor..Yaşasın Soğucak yaylası,kuzu yaylası,menekşe yaylası ve keşfedilmeyi bekliyen doğa Gülümseme"

olayın özeti budur, bu kadar harika ifade edilir.

ama bu tür ifadeleri çok yaymamak lazım millet barlardan çıkıp değişiklik olsun diye hele bir bakalım oralarda ne varmış derse başka gidecek yerimiz yok

yasarergun' Alıntı:
ama bu tür ifadeleri çok yaymamak lazım millet barlardan çıkıp değişiklik olsun diye hele bir bakalım oralarda ne varmış derse başka gidecek yerimiz yok
Hic merak etmeyin ;) ikisi o kadar farklı yaşam görüşü ki, merak edip gelseler de yolun başından geri donerler ;D bu tarzdan hoşlanıp da yola devam edenler olursa onlar da bizdendir (ben de böyle sonradan uyananlardanım ;D), gelebilirler, bir sakıncası yok

valla benim en hızlı aracım subaru impreza turboydu 480 hp iyi gidiyodu köpek :smiley:

bu konu başlığını yeni gördüm.
ben 3 araçta carbon clean yaptırdım ve alt devirlerde canlanma, yakıt tüketiminde azalma elde ettim. ne gibi bir zararı olabilirki? özel katkı ile birlikte benzin karıştırılıyor, harici bir pompa ile motor 30-45 dk kadar, harici yakıt bitene kadar rölantide bekletiliyor. işlem sonuda aracın pompası devreye alınıp 20 30 km normalden daha yüksek devirde kullnılıp dökülen kurumlar egzostan dışarı atılıyor. özellikle alt devirde kullanılan ve kötü benzin kullanmış motorlar için çok faydalı. yeni nesil vuruntu sensörü olan ve ateşleme zamanlamasını dinamik olarak değiştiren motorlarda ise alt devir performansında pek iyileşme olmuyor sadece tüketim azalıyor. 100 bin km ve üzerindeki yorgun araçlara şiddetle öneririm.

carbon kılır le temizlenen araclarda düzelmeler oluyor yanlız şuna dikat etmek gerekli aracın motor tipi yakıt türü gibi araca uygun carbon karışımını kulanmak gerekli yanlış ilac motorun zarar görmesine neden olur bazen ustalarımız bir şey olmaz benzinlinin ilacını dizelde hata yüksek sıkıştırmalı dizel motorlarda kulanı yorlar sonuçları ortada.en hızlı kulandıgım aracım 1992AMG SURAT KONUSUNDA VE HIZLANMADA ÜSTÜNE RABA TANIMAM tek rakibi ferrari yanlız altı sürtecek diye bir yerine bir şey olacak diye yüregim azımda dolaşmaktansıkıldım ogundür bu gündür ya münübüs tarzı yanındada olmazsa olamz bir dört ceker kulanıyorum yoldan cıkmanın ne demek oldugunu ögrendikten sonrada gerisi bana yalan.

arkadaşlar illaki carbon clean yaptımak istiyorsanız bu yazdıklarıma carbon clean işinden ne kadar helal oldugu şüpeheli ekmek yiyenler çok ama çok kızacalar şimdi arkadaşlar malzemeleri veriyorum istekli arkadaşlar kendi araçlarında deneyebilirler (ha dersenizki ben servise götür orda öpülürüm pardon ustaya 80-300 ytl arası parayı seve seve veririm onuda paşa gönlünüz bilir) bir adet ilaç damlalıgı veya ben aracın başıda durmam derseniz bir serum şişe veya torbası ve hortumları 1 litre (renk tercihi size kalmış shell kırmızı bp yeşil po yeşil) antifreez alıyoruz aracımız benzinli ise filtreden gelen hortumu söküp aracı çalıştırıp damlalıga çektigimiz antifreezi hava emiş agzından damlalar halinde akıtıyoruz her iki damlalıkta bir gazı köklüyoruz dizelde ise itercoolerin emme manifodu tarafında emme agzına damlatıyoruz intercoolunuz yoksa direkt emme agzına (motorunuz 100,000km geçmişse sakınha çünki metal yorulması sonrası oluşan kılcal çatlaklara dolan karbon partükülleri yerlerini terk edecegi için çok kısa süre sonra elde ettiginiz %5-10 luk gücü kaybeceksiniz + çatlaklar onarılmaz şekilde büyüyecek) benzin ve dizelde kesinlikle yakıt yoluna vermeyin klasik dizelde düzgün bir çalışma ve çekiş artışı yakıt ekonomisi istiyorsanız 2 depoda 1litre 20-50 motor yagı 3-4 depodada hiç açılmamış fren hidroligini depoya boşaltıp üstünü fulleyin açık hidrolik kesinlikle kullanmayın sebebi hidrolik açıldıgında havadan nem toplar buda enjektör ve pompa elemanlarında karıncalanmaya sebeb olur hiç açılmamış hidrolikte sistemdeki karınca ve pasları temizler herkeze iyi akşamlar

Deep' Alıntı:
hatta kaza istatistikleri de çok önemli motor gücü belirlemede, mesela zamanın efsanesi Opel Astra GSI 2.0 litre ve 150 HP idi, 8.0 sn. hızlanma ve 220 Km/s son sürat ile sınıfında rakipsizdi, ancak bu araçlar o kadar çok kaza yaptı ki üretici firma sonraki kasalarda motoru evcilleştirdi :smiley: basitçe chip tunning yaptı ve yakıt hava karışımını değiştirerek performansı düşürdü
bi çok kesin yöntem var aslında, çift egzantrik de bunlardan biri tabii olayın yakıt boyutu ayrı konu
O yüzden değil, zorunlu emüsyon değerleri değişti, yeni değerleri yakaladıklarında güç düştü. vectra gt de oldu. kasayı sakinleştirdiler kasten sadece, oda çok dikkat çekiyormuş hırsız felan...

Ynt: Dizel ve Benzinli Araçlarda Carbon Clean Sahtekarl???...

Yuksek km redeki araclarda pistonlarin uzerindeki kurumun temizlenmesi
aracta yag yakmaya sebeb olur. Fakat kursunsuz benzin ve normal dizel yakit kullanan araclarda
Kurumlanma daha fazladir. Buda zamanla emme manifoltunda birikimlerin yakit gecisini yavaslatmasi ve siboblarin
Tam kapanmasina engel olur.volkswagenin tam hatirliyamadigim munubusunde 150 km civari silindir kapagi sokulup kurum temizligi
yapmak gerektigini duymustum ve bir defada sahit oldum. Manifolttaki bir hortumu korleyince kurumu azaltiyormus.

vosdost
bahsettiginiz volkswagen T 4 kasa 2,5 tdi ve bu motorun kullanıldıgı audi ve skodalarda belirli km lerde silindir kapagı sökülüp kurum temizlemesi yapılması gerekiyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR