DİYARBAKIR Çüngüş ilçesi, Oyuklu Köyü, Karakaya-Handere yolu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan BRAVEHEART Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,373

BRAVEHEART

Kamp III
Memlekete dönme zamanım yaklaşıp, kayda değer kar yağışı da olmayınca, yakınlarımın katılacağı, bir vefatın mevlüd-i şerifi dolayısıyla hem onları götüreyim hem de -her ne kadar karlı olmasa da- geçen yılın benzeri kısa bir gezi yapmış olayım dedim. Önce yakınlarımı Çüngüş İlçesi'ne bağlı Oyuklu Köyü'ne bıraktım.
[attachment=1]

Sonra geri anayola dönüp, rotamı daha ilerdeki Çüngüş ilçesi, Karakaya yoluna çevirdim. Hedef karşıdaki karlı tepelerdi.
[attachment=2]

Hiç değilse yükseklere hatırı sayılır kar yağmıştı. Hava açık, pırıl pırıl güneşli, AMA sıcaklık -1 - -2 derece ve rüzgarlıydı.
[attachment=3]

Kar kalınlığı artınca, bir duralım da ayağımız kara değsin, hem de karlı ve eğimli zemin üzerinde kısa bir tırmanış yapalım dedik...
[attachment=4]

O tırmanışın inişi biraz zor oldu...
[attachment=5]

Resim1

Resim2

Resim3

Resim4

Resim5

Etiketler
Ynt: DİYARBAKIR Çüngüş ilçesi, Oyuklu Köyü, Karakaya-Handere yolu

NEYSE, tek araçta 3 kişi şansımızı zorlamayalım ve geziyi tadında bırakalım diyerek geri döndük.
Yakınlarımı bıraktığım Oyuklu Köyü'nden geri almaya giderken, biraz da doğayı fotoğraflamak istedim.
Fotoğraflardaki su olan kısımlar Atatürk Barajı gölünün uzantıları.

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

[attachment=4]

[attachment=5]

Resim6

Resim7

Resim8

Resim9

Resim10

Teşekkürler, fotoğraflar çok güzel.

iyi tatiller hocam fotoğraflarda çok güzel ellerinize sağlık kar iyi yağmış iş makinesi yeni yolu temizlemiş

Hocam artık bu yıl hiç kar görmedik demezsin. Güzel gezi olmuş, adrenalin zirve yapmış :D

ksd' Alıntı:
Hocam artık bu yıl hiç kar görmedik demezsin. Güzel gezi olmuş, adrenalin zirve yapmış :D
"Kar görmedik" diyemem elbette AMA 2. mesajımdaki manzaraların ve o fotağrafları çektiğim yolun hali, tam 1 yıl önce aşağıdaki şekildeydi. O yükseklikteki her yer karla kaplıydı. O nedenle bu yılki gezide adrenalin zirve yapamadı, endorfin ve serotoninler ise hafifçe yerinden kıpırdadı, yükselemedi, gezi çok kısa sürdü çünkü.
SANIRIM tam biz memleketimize dönerken, 2 gün sürecek bir karlı hava bekleniyor.
Ne yapalım artık, Mart bitene kadar ümidimi koruyup, Amanoslara kar yağması için dua edeceğim...

[attachment=1]

[attachment=2]

[attachment=3]

KaraKaya1

KaraKaya2

KaraKaya3

yasarergun' Alıntı:
Gezenbilir Çüngüş offroad grubu yine aktive olmuş hocam :smiley:
:D ;) KEŞKE, dediğiniz gibi Çüngüş OFF-Road Grubu olsa. Gittiğimde ben de takılırdım onlara. GERÇİ, arazinin yapısı ve normalde zorlu kış şartlarından dolayı Çüngüş İlçesi resmi kurumlarının araçlarından oluşan bir grup rahatlıkla oluşturulabilir AMA onun için de en azından ilçe kaymakamlığından izin çıkarmak gerekir ;) :D

yasarergun' Alıntı:
Erzurumda da kar duasına çıkmışlardı sonra Rabbim onları kara boğmuştu biz de öyle olmayalım :smiley:
Birkaç haftadır kar yağıp, doğayı kaplaması için dua ediyorum AMA ya bir şeyi yanllış yapıyorum veya atlıyorum ki, hiç faydası olmadı şu ana kadar. Geçtiğimiz Pazartesi gününe kadar, meteroloji genel müdürlüğünün web sitesindeki 5-günlük hava tahminlerinde, gezi yaptığım yörede Salı ve Çarşamba günü kar yağışı beklenirken, hava aniden değişti, hava açık, güneş pırıl pırıldı. Hatta sabah Diyarbakır merkezinde, gece çok hafif de olsa kar yağmış ve yerlerin çok hafif de olsa beyaza büründüğünü gördüğümde, gezi rotamda çok daha fazla olacağını umarak sevinmiştim AMA 135 km uzakta, merkezden 100 metrelerce daha yüksek bir rakımda o havadan eser yoktu, fotoğraflarda gördüğünüz gibi...

Ynt: Diyarbakır Çüngüş İlçesi, Oyuklu Köyü, Karakaya-handere Yolu

Bu forumdan cok gec haberim oldu land roverlerim vardi defender 90 orjinal ingiliz bide 110 luk vardi 2,5 benzinli telekomdan cikma keske ozamanlar haberim olsaydi eslik ederdim size gelirseniz herzaman beklerim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri