Dıscovery v8 Lpg Yakıt Tüketimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan keskinim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,909
Ynt: Dıscovery v8 Lpg Yakıt Tüketimi

aaeryigit' Alıntı:
45-47 Lt gaz ile Ankara trafiğinde "normal kullanım içerisinde" (sürekli yüksek devirli, sport modda 130 ile değil), klima sürekli açık iken 250 km yol gitmektedir. yani ortalama 18 Lt/100Km tüektimi mevcut. Bahsettiğim LOVATO marka sistem için geçerli. daha ekonoımik ya da daha az ekonomik olanlar mutlaka vardır.
sirali sistem LPG lerde markasına gore bariz bir litre farkı çıkıyor mu? Ben yanlis yerden mı katalog verilerine bakiyorum, auto http://www.auto-data.net/tr/
Bu sitede fabrika çıkışı v8 in sehirici tuketimi, lpg icinde uzerine yaklasik 20% daha eklesek sanki yakit tüketimi daha fazla gözüküyor, ne dersiniz?

Etiketler

doğaberk' Alıntı:
sirali sistem LPG lerde markasına gore bariz bir litre farkı çıkıyor mu? Ben yanlis yerden mı katalog verilerine bakiyorum, auto http://www.auto-data.net/tr/
Bu sitede fabrika çıkışı v8 in sehirici tuketimi, lpg icinde uzerine yaklasik 20% daha eklesek sanki yakit tüketimi daha fazla gözüküyor, ne dersiniz?
bazı markaların bazı markalara uyum sağlamadığıını iddaa ediyorlar ya da bazıları daha iyi uyum sağlıyormuş o yüzden belitme ihtiyacı duydum...

LPg sisteminden lpg sistemine litre ve performans olarak farklar olabilir, lakin bunlar 5- 10 litre / 100 km de olabilecek farklar değil.

Ynt: Dıscovery V8 Lpg Yakıt Tüketimi

Ne yazıkki bugünün hesabıyla şehir içinde kilometrede 10 krş görecektir sanıyorum, yanılıyor muyum?

Kimse teyit vermedi:smiley: 18 ile 25 litre arasında bir ufak araba yakıtı masrafı var, yani az da değil, bu bakımdan bütce denklestirme için önemli bir husus. Bu konuda son kararımız var mıdır?

doğaberk' Alıntı:
Kimse teyit vermedi:smiley: 18 ile 25 litre arasında bir ufak araba yakıtı masrafı var, yani az da değil, bu bakımdan bütce denklestirme için önemli bir husus. Bu konuda son kararımız var mıdır?
Bu konuda tecrübe etmiş arkadaşlardan cevap alabilir miyiz? Teşekkürler

Merhaba, aracım antalyadan boluya, 100km sabit hızda 750km'de 135 lt lpg tüketti. Bu da 100 kmde 18 lt demektir. Şehir içinde en az 25 lt yakıyor sakin kullanımda. Benim ortalamam şehir içinde 30 lt lpg. Aracım 95 model otomatik disco v8

fatihaibu' Alıntı:
Merhaba, aracım antalyadan boluya, 100km sabit hızda 750km'de 135 lt lpg tüketti. Bu da 100 kmde 18 lt demektir. Şehir içinde en az 25 lt yakıyor sakin kullanımda. Benim ortalamam şehir içinde 30 lt lpg. Aracım 95 model otomatik disco v8
Cevabınız için teşekkür ederim, bu şekilde ki yorumlar sayesinde bu aracı almayı düşünenler için faydalı oluyor. Yoksa şehir içi çok daha az litre yaktı diyenler kafa karıştırabiliyor.

fatihaibu' Alıntı:
Merhaba, Geçen herkesin İstanbul da tanıdığı bir usta ile konuştum. Bana dedi ki "abi eğer v8 alıyorsan tupsuz kullan, eğer yakıt cok geliyorsa alma yoksa biizim dükkandan zor çıkarsın, arıza çıkartması yuksek ihtimal" dedi. Düşüncelerinizi öğrenebilir miyim? Teşekkürler.

Selamlar,

Doğa

Doğru söylemiş, bu araçlarda lpg randıman vermiyor, benim araç sanayiden hiç çıkmıyor, senenin yarısını sanayide geçiriyor. Lpgsşz binmek en iyisi olabilir

fatihaibu' Alıntı:
Doğru söylemiş, bu araçlarda lpg randıman vermiyor, benim araç sanayiden hiç çıkmıyor, senenin yarısını sanayide geçiriyor. Lpgsşz binmek en iyisi olabilir
Fatih Bey, samimiyetinizden dolayı çok teşekkür ederim. Ne yazık ki araç sahipleri aynı dürüstlükte davranmayabiliyor.

Aracım Land Rover Defender ancak üzerinde 3.9i v8 disco motoru var..buna göre konuşursak İstanbul - İznik gölü arası tam 200km lik mesafede tam olarak 100.43TL lik LPG tüketimim oldu çok yakın zamanda. Genel olarak 4. 5. vites 1700-2000devir 80-110km hız ile. Şehir içinde ölçmeyi hiç beceremedim çünkü sürekli sesini duyup gaza geliyorum sağ ayağımı kontrol edemiyorum :p

Ek olarak araçta Prins marka sıralı sistem LPG mevcut

onat' Alıntı:
Aracım Land Rover Defender ancak üzerinde 3.9i v8 disco motoru var..buna göre konuşursak İstanbul - İznik gölü arası tam 200km lik mesafede tam olarak 100.43TL lik LPG tüketimim oldu çok yakın zamanda. Genel olarak 4. 5. vites 1700-2000devir 80-110km hız ile. Şehir içinde ölçmeyi hiç beceremedim çünkü sürekli sesini duyup gaza geliyorum sağ ayağımı kontrol edemiyorum :p
Cevabınız için teşekkürler gayet açıklayıcı ve Prins ile olması ayrı bir iyi oldu. Bende olsam prins taktırırdım sanırım.

6 yılı geçti sanırım Disco II V8'i LPG'li kullanıyorum. 150.000 km'den fazla yol yaptık LPG ile. Son 2 yıldır da eşim yoğun kullanıyor. Şehir içi çevre yolu karışık 22-23 litre LPG tüketimi var. Bir iki sensör değişti, elektrik sisteminde eskiyen yıpranan kablolar değişti ama Prins marka enjektörler sorun çıkarmadı. Disco'da LPG üzerine benim tecrübem çok da sorunlu olmadığı yönünde. Hatta ikmal istasyonları bir iki ana artere yapılırsa CNG'ye dönmeyi bile düşünebilirim. Uzun bir süre sebebi tespit edilemeyen bir iki arıza oldu ama sebebini bir kez anladığınızda müdahalesi kolay oluyor.
Biri aracın LPG'de silkelemesi. Büyük ihtimalle bujilerin veya buji kablolarının ömrü dolmuştur.
Bir diğeri aracın LPG'den çıkıp benzine geçmesi hatta rölantide tamamen stop etmesi. Bir kaç ihtimali var. Akünüz azalmış ömrünü doldurmaya başlamıştır. LPG sisteminin motor devir veya basınç sensörü arızalanmıştır. Bir ihtimal de soğutma suyu eksilmiştir. Benim aracımda sebebi bulunması en uzun süren arızalar bunlardı. LPG'yi takan motoru bilmiyor servis için gittiğiniz yer de LPG'yi bilmiyor, oradan oraya gidip duruyorsunuz arızanın kök nedenini buluncaya kadar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR