Dıscovery v8 Lpg Yakıt Tüketimi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan keskinim Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 64,903

Etiketler

Ynt: Dıscovery v8 Lpg Yakıt Tüketimi

farklı başlıklarda bu sorunun cevabına ilişkin veriler paylaşılmıştı. Ama yine de bu başlıkta bu verilerin toplanmasını bekliyorum.

Tabii artık tl cinsinden konuşmayı bıraksak ve lt cinsinden rakamlar versek iyi olacak. Yoksa ileride bu başlığı açanların benzin ve lpg fiyatlarının tarihçesini araştırması gerekecek.

Otomatik Disco I 3,9 v8 benzinde 100 km 16-17 litre yakıyor şehir içi uzun yolda araç boş ise 12,5 üklü ise 15 yakıyor

LPG şehir içi 18-22 litre arası ; uzun yolda 15 -16 litre arası yakıyor

2 tondan biraz ağır sürekli 4 çeker otomatik bir araç için normal bence

Bu arada bir çok 1.6 aracın benzinde 8-10 litre arası yaktığına şahit olunca bana artık fazla gelmiyor

Benimki 30 lt lpg yakıyor şehir içinde. Motor yeni elden geçti. Bundan sonra düşecek umarım.

concrete' Alıntı:
Benimki 30 lt lpg yakıyor şehir içinde. Motor yeni elden geçti. Bundan sonra düşecek umarım.

Çokmuş Güven abi 30 lt LPG benzinde nasıl yakıyor acaba Benim benzinde max 66 kuruş yakıyor; 20-22 litre LPG ideal olsa gerek şehir içinde

.acaba mpi mı alalım yakaıt tuketımı acısından gercı mpi da guc sorunu var forumlardan okudugum kadarıyla ama hem hafta ıcı sehırde hafta sonuda offroad yapabılecegımız bır arac yokmu. ama dıscovery bambaska!!!

Terazinin bir kefesini asfalt performansını diğer kefesine arazi performansını koyduğunuzda. Kesinlikle ikiside ağır gelmez. :smiley: Hafta içi için ufak dizel binek araç, hafta sonu için canavar bir land rover. Land rover markası iyi güzelde sakın aklınıza bol aksessuarlı bol elektronik araçlar gelmesin. :smiley: Defender ve Discovery I. Dıscovery I asfalt ve arazi performansını en üst seviyelerde koruyan sayılı araçlardan biridir.

endy' Alıntı:
Çokmuş Güven abi 30 lt LPG benzinde nasıl yakıyor acaba Benim benzinde max 66 kuruş yakıyor; 20-22 litre LPG ideal olsa gerek şehir içinde

Tam motor yapılınca henüz ayarları yenileyip ölçüm yapamadan suya gömdüm arabayı. Bundan sonra ölçeceğim tekrar

concrete' Alıntı:

bende bugünlerde bir v8 sahibi olacağım inş. aldığım araca motor rektefiyesi yapıp sıkıntısız binmek istiyorum. acaba sizin motor elden geçme işi ne kadara mal oldu. 1997 model 3,9 v8 olacak inş. yedek parçaları nerede bulabilirim. şimdiden teşekkür ederim.

arkadaşlar, benim aracım ortalama 24 lt tüketiyor lpg ile :smiley:
bilginize. aşağıya inme şansıda pek yok gibi... yavaşta gitsem hızlıda gitsem aynı :smiley:

Merhaba,

Bnim araçta BRC marka 60lt tüp var.
Bu hafta p.tesi iskenderundan adanaya otobanda cruıse control ile 110km sabit hızda gittim. Ancak klima full açıktı
80km de 15 lt yaktı, yani 100km de 18,75lt anlamına geliyor.

Genel ortalama klima açıkken 18-20lt diyebiliriz.

Benzinde yine klimalı 12-15, klimasız ise 11lt yi gördüm.
Bencede bu rahatlığa bu yakıt çok değil.
Fakat benimde başka bir sorunum gazdan benzine geçince araç bazen bayılıyor.Bu avans ayarlarından mı oluyor.Henüz çözemedim.

Erkin

Bende ne kadar yakıyor diye arastiriyordum. Cok yogun trafikte LPG de 25 litreyi bulur mu?

45-47 Lt gaz ile Ankara trafiğinde "normal kullanım içerisinde" (sürekli yüksek devirli, sport modda 130 ile değil), klima sürekli açık iken 250 km yol gitmektedir. yani ortalama 18 Lt/100Km tüektimi mevcut. Bahsettiğim LOVATO marka sistem için geçerli. daha ekonoımik ya da daha az ekonomik olanlar mutlaka vardır.

rasimpeh' Alıntı:
bende bugünlerde bir v8 sahibi olacağım inş. aldığım araca motor rektefiyesi yapıp sıkıntısız binmek istiyorum. acaba sizin motor elden geçme işi ne kadara mal oldu. 1997 model 3,9 v8 olacak inş. yedek parçaları nerede bulabilirim. şimdiden teşekkür ederim.

Merhaba Parçaları kayalar oto YAsin Bey'den Temin edebilirsiniz. Gayet Hesaplıdır.

Bununla birlikte büyük benzinli motor rektefiyesi dizel gibi pahalı değildir. ÖZenli yapılırsa çok uzun yılllar binebilirsiniz.

Selamlar

Ender

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri