DİSCOVERY II HDC SİSTEMİ ÇALIŞMASI

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan landscape Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,868

landscape

Kamp II
Yer
İZMİR
Web
ozayranciotomotiv.com
Merhaba Land Rover sevdalıları,hazır gece yarısı oldu el ayak çekildi.Bir kaç konu daha işleyeyim bari.Yani meydanı boş buldum anlayacağınız.
Evet Konu HDC sistemi ve çalışması.Land Rover'a 1998 yılında kazandırılan ve Land Rover patentli sistem,ilk olarak Freelander'da kullanıldı ve diğer modellerde de geliştirilerek kullanılmaya başlanmıştır.

1

2

3

4

5

Etiketler

Ynt: DİSCOVERY II HDC SİSTEMİ ÇALIŞMASI

Benim lastikler standarttan biraz büyük, o yüzden abs geç çalışıyor, hdc ise biraz hızlı aşağı indiyor.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederiz gerçek paylaşım bence budur....

Enis bey verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederiz. HDC sistemi hangi durumlarda kullanılmalıdır diye aklıma bir soru geldi.

Merhaba .Dik bir tepeden iniyorsunuz,zemin gevşek eğer frenleme yaparak inerseniz araç kontrol dışı olarak hızlanacaktır.Bu durumda en ufak vites seçilerek HDC sistemi devreye almak gerekir bu şekilde bir iniş daha güvenli olacaktır.

Cok tesekkur ederiz. Bir gun disco2 alirsam yararli olacagina eminim.

Merhaba sayın Enis bey
İşlediğiniz konu bana aslında çok faydalı nedeni ise bir disco 2 td5 1999 model alma aşamasındayım ve sizden öğrenmek istediğim bu aracın türkçe kullanım kitapçığını nerden ve nasıl temin edebilirim . bilgi verirseniz çok sevinirim
Saygılar
Sağlıkla Kalın ...

screamingeagle' Alıntı:
Merhaba sayın Enis bey
İşlediğiniz konu bana aslında çok faydalı nedeni ise bir disco 2 td5 1999 model alma aşamasındayım ve sizden öğrenmek istediğim bu aracın türkçe kullanım kitapçığını nerden ve nasıl temin edebilirim . bilgi verirseniz çok sevinirim
Saygılar
Sağlıkla Kalın ...
belkı ışnıze yarar http://www.landroverresource.com/

Merhaba.LR tarihinin bütün araçlarının kullanma kılavuzları elimde mevcut.Ama tabii bana lazım oluyor ve birçok bilip te unuttuğum çok basit konuları buradan bakıyorum inanılmaz faydalanıyorum.Şimdi bildiğim kadarı ile kılavuzlar parça no ile satılıyor diye biliyorum.Yetkili servislerden sipariş edilebilinir.Yarın sabah elimde olan disco2 kılavuzunun parça nosuna bakıp buraya yazarım...

landscape' Alıntı:
Merhaba.LR tarihinin bütün araçlarının kullanma kılavuzları elimde mevcut.Ama tabii bana lazım oluyor ve birçok bilip te unuttuğum çok basit konuları buradan bakıyorum inanılmaz faydalanıyorum.Şimdi bildiğim kadarı ile kılavuzlar parça no ile satılıyor diye biliyorum.Yetkili servislerden sipariş edilebilinir.Yarın sabah elimde olan disco2 kılavuzunun parça nosuna bakıp buraya yazarım...
Merhaba
Bana şuan için gerekli bir parça yok bende sizin gibi biraz meraklıyım ne nedir ne işe yarar ona bakıp çözmek için türkçe kitap arıyorum ama önce arabayı halletmem lazım benim işlerimin yoğunluğundan gidip işi bitiremedim yoksa araç bendeydi şu an ama çok yoğunum ve satan arkadaşımızda allah razı olsun anlayışlı bir kaç gün idare edicek .Dediğim gibi neyin ne olduğunu nerede olduğunu anlamak açısından kullanım kitapçığı arıyorum ve tabiki türkçe olan olursa çoook daha iyi olucak
İlginize teşekkürler
Saygılar
Sağlıkla Kalın...

Ynt: Discovery Iı Hdc Sistemi Çalışması

Enis bey merhaba. vermiş oldugunuz bilgiler gercekten cok yararlı. konu bu başlıkla alakalı olduğundan yeni başlık açmak istemedim. ben henüz 2001 model discovery 2 arabamı aldım ve tanımaya calışıyorum. müsayit olursanız hdc ve tc sistemiyle ilgili sorularım olacak.
kullanma kitapçığnı okudum ona göre hdc için L moduna alıp kullanmak gerekiyor. benim arabamda kontağı ilk açtığımda hdc ışığı kısa süreli yanıyor. fakat kullanmak için devreye almak istediğimde hiçbir ışık yanmıyor. acaba sistemde bir ağrıza var ve devreye girmiyor mu. fakat arızalı olduğunda kitapçığa göre sarı yanması gerekiyor. böylede olmuyor. kafam çok karıştı.
ayrıca tc sistemi tüm 2001 model tüm arabalarda varmı ve ilk çalıştığında onunla ilgili bir ışık yanmalı mı. ben ilk çalıştırmada veya araba zorlandığında herhangi ışık yandığını görmedim.
cevaplarsanız sevinirim...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri