Discovery 2 Genel Sorular Buraya

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan troyexplorer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 335
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 61,549

Etiketler

TD5 arıyorum hala bilginize :smiley:
2 arkadaş olarak td5 aldık toplamda şuan ilandakiler dahil 40 araca baktık yaklaşık olarak. bazı araçları görmeye gittiğinde fiyat dahi veremeyeceksin o haldeler. aracımı 2. sahibinden aldım düzgün bir araç bulana kadar cok ugraştım ve şükürler olsun. araçlara iyi baktır ve araç sahipleriyle muhakkak tanışın aracın geçmiş akibeti konusunda fikir ediirsiniz. bende bi ara ilana koydum disco3 e geçmek için ancak hem yapılan masrafı alamayacağımdan hemde bu kadar emek verip aracı sıfırladıktan sonra satmaktan vazgeçtim. revizyondan geçmiş bakımlı araçlara yönelin orta karar alıp ben yaparım derseniz şuanki fiyatlar üzer :smiley: yaz başı olsa alın derdim korkmayın ama şımarıklık yapıp kalorifer&klima sistemini yenilemek bile ciddi bir rakam.

düzgün bakımlı bir disco sizi hiç üzmez ağır araziye girmediğiniz sürece(en azından ben öyle yapıyorum)
bu araçlar offroaad ve karavan gibi çekme amaçlı üretilmiş araçlardır. şanzuman ve motor yüke dayanıklıdır ancak kötü ellere düşmemiş olduğundan emin olun

2 arkadaş olarak td5 aldık toplamda şuan ilandakiler dahil 40 araca baktık yaklaşık olarak. bazı araçları görmeye gittiğinde fiyat dahi veremeyeceksin o haldeler. aracımı 2. sahibinden aldım düzgün bir araç bulana kadar cok ugraştım ve şükürler olsun. araçlara iyi baktır ve araç sahipleriyle muhakkak tanışın aracın geçmiş akibeti konusunda fikir ediirsiniz. bende bi ara ilana koydum disco3 e geçmek için ancak hem yapılan masrafı alamayacağımdan hemde bu kadar emek verip aracı sıfırladıktan sonra satmaktan vazgeçtim. revizyondan geçmiş bakımlı araçlara yönelin orta karar alıp ben yaparım derseniz şuanki fiyatlar üzer :smiley: yaz başı olsa alın derdim korkmayın ama şımarıklık yapıp kalorifer&klima sistemini yenilemek bile ciddi bir rakam.

düzgün bakımlı bir disco sizi hiç üzmez ağır araziye girmediğiniz sürece(en azından ben öyle yapıyorum)
bu araçlar offroaad ve karavan gibi çekme amaçlı üretilmiş araçlardır. şanzuman ve motor yüke dayanıklıdır ancak kötü ellere düşmemiş olduğundan emin olun

Hayırlı olsun. Bilgiler için teşekkürler. Bende ilandaki araçları yakından takip ediyorum. Acaba hangi aracı aldınız. Gözüme kestirdiğim olursa size sorayım. Yada aman bulaşma biz gittik gördük dediğiniz varsa bilgi verirseniz sevinirim :smiley: Bende 2010 ford focus var. Disco 2 ile değiştirme niyeti aldık bakalım hayırlısı.

kötü reklam yapmayayım kimsenin malını kötülemeyeyim şimdi :smiley:
suan ilanda olan ve bu forumdada satılan araç için tavsiyeler gelmişti o araç iyidir çok bakımlıdır diye ancak şuan aldığım aracın sahibine fiyat olarak söz verdiğim için gidip bakamadım. satmaya karar verince ticareti tamamlamış olduk. size özelden yazıyorum

kötü reklam yapmayayım kimsenin malını kötülemeyeyim şimdi :smiley:
suan ilanda olan ve bu forumdada satılan araç için tavsiyeler gelmişti o araç iyidir çok bakımlıdır diye ancak şuan aldığım aracın sahibine fiyat olarak söz verdiğim için gidip bakamadım. satmaya karar verince ticareti tamamlamış olduk. size özelden yazıyorum
Bu malı kötülemek olmaz bilgi paylaşımı olur. Kötülemek olmayan bir olumsuzluğu kötü gibi göstermektir. Ama yinede siz bilirsiniz :smiley:

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Aranıza yeni katıldım. İstanbul'da yaşıyorum. Profesyonel fotoğraf sanatçısıyım. Kişiye ve gruplara özel fotoğraf dersleri, atölye çalışmaları ve foto safariler düzenliyorum. Eski bir Defender kullanıcısı olarak şimdi hem konforu ile hem de arazideki performansı ile kendine ait bir şöhreti olduğunu duyduğum Discovery 2 modeliyle ilgileniyorum. 2000-2003 model arası dizel, yükseltmesi olan, 250.000 km'yi geçmemiş, mümkünse vinç'e de sahip fakat off road yapmamış bir araç satın almak istiyorum. Öncelikle böyle bir satılık aracı olan varsa iletişime geçmesini rica edeceğim. İkincisi bu araçla ilgili kullanıcı olarak olumlu ve olumsuz yönleriyle ilgili bilgi verebilecek arkadaşlara da şimdiden teşekkür ederim.

Arkadaşlar öncelikle merhaba. Aranıza yeni katıldım. İstanbul'da yaşıyorum. Profesyonel fotoğraf sanatçısıyım. Kişiye ve gruplara özel fotoğraf dersleri, atölye çalışmaları ve foto safariler düzenliyorum. Eski bir Defender kullanıcısı olarak şimdi hem konforu ile hem de arazideki performansı ile kendine ait bir şöhreti olduğunu duyduğum Discovery 2 modeliyle ilgileniyorum. 2000-2003 model arası dizel, yükseltmesi olan, 250.000 km'yi geçmemiş, mümkünse vinç'e de sahip fakat off road yapmamış bir araç satın almak istiyorum. Öncelikle böyle bir satılık aracı olan varsa iletişime geçmesini rica edeceğim. İkincisi bu araçla ilgili kullanıcı olarak olumlu ve olumsuz yönleriyle ilgili bilgi verebilecek arkadaşlara da şimdiden teşekkür ederim.
Karar vermeden önce bu sitedeki konu başlıklarındaki paylaşımları iyice okumanızı tavsiye ederim.Olumlu,olumsuz düşünceler sayfalar dolusu olabilir,ama işin özün şu;yıl almış bir araç alacaksınız yani araç alım maliyeti ile bitmiyor."Yağ filtre değiştirdim hadi bakalım doğaya,denize" işi biraz uymaz bu araçlara. Benim gibi hastalık seviyesinde biri olursanız,toplanmış düzenlenmiş bakımlı bir araçta alsanız bile kendinize göre birşeyler yapmak istetiyor bu araçlar.Defender tecrübeniz ciddi bir artı olur.Özetle,ben kimseye sormadan hatta aracın kaza kaydına bakmadan bile almıştım.Çok şükür sorunsuz bir şekilde keyifle kullandım,ama alış maliyetimin çeyreği kadarda masraf ettim.(kendi yaptıklarım ki o işlerde usta da veya serviste yaptırılacak işler değildir.).Neden sattım diye soracaksınız belki;söyleyeyim siz sormadan.Dedim ya bazılarında hastalık oluyor bu araç (bu arada araç,bence çok iyi tasarlanmış (mekanik-elektronik dengesi),oldukça tarz bir araç bana göre.),öyleki;arıza vs.olmasa bile biryerlerini söküp değiştirmek,düzenlemek istiyor insan.Sonu gelmez bir olay yani.Benim de ayıracak o kadar vaktim şimdilik olmadığından(maliyette cabası) vedalaştık sonunda.Szin için en iyisi olur inşallah...

Karar vermeden önce bu sitedeki konu başlıklarındaki paylaşımları iyice okumanızı tavsiye ederim.Olumlu,olumsuz düşünceler sayfalar dolusu olabilir,ama işin özün şu;yıl almış bir araç alacaksınız yani araç alım maliyeti ile bitmiyor."Yağ filtre değiştirdim hadi bakalım doğaya,denize" işi biraz uymaz bu araçlara. Benim gibi hastalık seviyesinde biri olursanız,toplanmış düzenlenmiş bakımlı bir araçta alsanız bile kendinize göre birşeyler yapmak istetiyor bu araçlar.Defender tecrübeniz ciddi bir artı olur.Özetle,ben kimseye sormadan hatta aracın kaza kaydına bakmadan bile almıştım.Çok şükür sorunsuz bir şekilde keyifle kullandım,ama alış maliyetimin çeyreği kadarda masraf ettim.(kendi yaptıklarım ki o işlerde usta da veya serviste yaptırılacak işler değildir.).Neden sattım diye soracaksınız belki;söyleyeyim siz sormadan.Dedim ya bazılarında hastalık oluyor bu araç (bu arada araç,bence çok iyi tasarlanmış (mekanik-elektronik dengesi),oldukça tarz bir araç bana göre.),öyleki;arıza vs.olmasa bile biryerlerini söküp değiştirmek,düzenlemek istiyor insan.Sonu gelmez bir olay yani.Benim de ayıracak o kadar vaktim şimdilik olmadığından(maliyette cabası) vedalaştık sonunda.Szin için en iyisi olur inşallah...
Çok Teşekkür ederim değerli görüşleriniz için. Bu olası arıza ve masraflar beni de korkutmuyor değil o yüzden alternatif olarak Suziki Grand Vitara 5 kapı düşünüyorum ama o da dizel değil. Çok kararsızım çok...

Çok Teşekkür ederim değerli görüşleriniz için. Bu olası arıza ve masraflar beni de korkutmuyor değil o yüzden alternatif olarak Suziki Grand Vitara 5 kapı düşünüyorum ama o da dizel değil. Çok kararsızım çok...
Grand vitara ben kullandım , suzuki bölümünde onunda yenileme başlığım var inceleyebilirsiniz
Suzuki km 100000 üstü olmadıkça çok üzmez masraf olarak, tüp takılmamış bulursanız benzini dert etmiyorsanız gözünüz kapalı alın
Ön takım hissi çok yumuşaktır bulutun üstünde gidiyormuş havası verir , land karizması yok tabi ama asfalt ve yeri geldiğinde arazi için birebir

Grand vitara ben kullandım , suzuki bölümünde onunda yenileme başlığım var inceleyebilirsiniz
Suzuki km 100000 üstü olmadıkça çok üzmez masraf olarak, tüp takılmamış bulursanız benzini dert etmiyorsanız gözünüz kapalı alın
Ön takım hissi çok yumuşaktır bulutun üstünde gidiyormuş havası verir , land karizması yok tabi ama asfalt ve yeri geldiğinde arazi için birebir
Çok teşekkür ederim. Mutlaka ilgili konudaki yazınızı okuyacağım.

hoşgeldiniz
dediğini özelliklere sahip araç offroada girmiş araçtır. km sınırından çok bakımlı bakımsız diye ayırt etmeniz lazım. düzgün araçlar iyi fiyatlıdır. aksi halde bakımsız araç aldığınızda aynı maliyete ulaşırsınız.
aracım 2003 modl 165.000 kmde yükseltmesi açılı kolları aksları, difflocku ön arka vinç herşeyiyle tamam ancak tabikide offroada girip çıkacağım yoksa neden takayım bu kadar aksesuarı :smiley:
gezi offroad yapan araçlara bakabilirsiniz (extreme offroad değil tabiki ) daha bakımlı olacaklardır yolda kalmamak için ve aracın yürümesi için her türlü bakımları eksiksiz olmalı.
eksileri :
dizel olmasına bakmayın yakar
kapı direklerinden rüzgar sesi alır
yanlıs ustanın eline düştünüzmü arabadan nefret edersiniz. sürekli bir parça değiştirisiniz.
yağını suyunu değiştirdik arac yola hazır diyemezsiniz. bakımı genel yaptırmanız lazım. türkiyedeki en büyük sıkıntı bu servislerin. bakım maliyetleri ucuz değil. bakımları 8.000 ile 10.000 arası tutmalısınız
grup yolculuklarında önünüzde ve arkanızda kalan araçları beklemek zorunda kalırsınız radyosu iyi çekmediğinden sıkılırsınız.
manevra kabiliyeti yoktur.
ağır bir cüssesi olduğunu virajlarda hissedersiniz
fren hissiyatı düşük ancak güçlüdür
asfalt kullanımında zorlandığında arkası kayar Traction control binek araçlardaki gibi değildir.
daha önce amerikan aracı kullandıysanız amerikan araçlarından nefret ettirir.
motor gürültüsü çok fazla.
bagaj kapağından tozlu yollarda içeriye toz alıyor.
bakacağınız araç güneş altında yatan olmamasına dikkat edin plastik kalitesi ingiltere koşullarıa uygun olduğundan güneş altında kavrulmuş olmamalı.

artıları :
ağır araziye girmedim ama vinç ihtiyacınız aracı zorlamamak adına gereklidir. arazi kabiliyeti ortalama bi kullanıcıya yeter
güven hissi ve panik frenlerdeki tepkisi cüssesine oranla harika dengli bi araç
sürüş konforu
iç hacim ferah ve fonksiyonel
fiyat / fayda
ilgi çekici
bol aksesuar seçeneği
alacağınız aksesuarları tek bir yerden almayın nedense farklılık gösteriyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,423
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri