Disco 3 - Lastik Seçimi - 18 "

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ilkeroo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,958
Bu mesajı kaçırmışım:smiley: ben 255x60x18 kastetmiştim aslında BF'de olmayan ölçü olarak, yanlış ifade etmişim ama BF'in sitesini kurcalarken HSE'lerin orjinal ölçüsü olan 255x55x18 ebatlarında AT lastiğin olduğunu öğrendim. Türkiye'de yok sanırım.

Teşekkürler.
Ben de diyorum neden ses yok:smiley:))) Ben sanırım BFG AT 265-60-18 alcam/getirtcem. 65 yanağa cesaret edemeim çok fark var standart araç için. Öncelikle 16 jant/AT'lerden kurtulayım, peşinat yaparım onları :D

Yüksetme yapmadan acaba standart hali ile 265x60x18 sığar mı? yanak sığsa bile lastik genişliğinden kaybeder gibi.

Yüksetme yapmadan acaba standart hali ile 265x60x18 sığar mı? yanak sığsa bile lastik genişliğinden kaybeder gibi.
Güneşi batmayan imparatorluğun forumlarında 265-65-18'e bile sığar demiş elin bebeleri ama riske atamayacam. Gerçi sürttü mü ön lastiğin arkası sürtüyormuş o da az traşla halloluyormuş. (Sadece çapraz geçiş gibi yerlerde)

2003 D2'de 255-55-18 var. Ben BFG AT 265-60-18 veya 265-65-18 e geçiş yapacağım kış öncesi. D3'e de bu ebatlardan biri olabilir bence...
Merhaba,
Forumu çoktandır takip ediyorum ve aranıza yeni katıldım. 2000 disco 2 sahibiyim. Tam da sizin belirttiğiniz lastik değiştirme işine giriştim ve araştırıyordum ki burada ki yazılara rastladım.

Lastiklerim sizinki gibi 255/55-18 ve ben de A/T lastiğe geçmek istiyorum. Lastikçi bir arkadaşım çıkma 265/65-18 lastik buldu.

Siz en son neyde karar kıldınız, ve ebatları nedir. 265/65-18'i alırsam herhangi bir sürtme olurmu. Ölçümlerime göre biraz önlerde sürtme olacak gibi.

Merhaba,
Forumu çoktandır takip ediyorum ve aranıza yeni katıldım. 2000 disco 2 sahibiyim. Tam da sizin belirttiğiniz lastik değiştirme işine giriştim ve araştırıyordum ki burada ki yazılara rastladım.

Lastiklerim sizinki gibi 255/55-18 ve ben de A/T lastiğe geçmek istiyorum. Lastikçi bir arkadaşım çıkma 265/65-18 lastik buldu.

Siz en son neyde karar kıldınız, ve ebatları nedir. 265/65-18'i alırsam herhangi bir sürtme olurmu. Ölçümlerime göre biraz önlerde sürtme olacak gibi.
Selamlar, lastik işini ne yaptınız? Disco 4 e 265 65 18 düşünüyorum bende deneme şansınız oldumu

Selamlar, lastik işini ne yaptınız? Disco 4 e 265 65 18 düşünüyorum bende deneme şansınız oldumu
Merhaba, kusura bakmayın çoktandır bakamadım gezenbilire.
Lastikleri aldım ama 265 65 18 den vazgeçtik. Lastikçi arkadaşım 16" temiz land rover jant ve çıkma az kullanılmış A/T buldu. 16" jantla 265/70-16 aldım. Eğer ön tampon orjinal plastik olan ise 265/70-16 da dönüşlerde bir santim boşluk kalıyor. Muhtemelen 265/65-18 sürter eğer çelik tampon yok ise. 265/65-18 çapı 31,6", 265/70-16 çapı 30,6".

Merhaba,

Geçen sene 2017 Ranger aracıma BFG AT talmıştım. Malesef şehir içi ıslak zemin fren mesafesi kötü. Düşük hızlarda bile erken / hızlı frenlemede araç kayıyor. Sert gazda da patinaja düşüyor hemen.

Bunun dışında lastik çok iyi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri