Direksiyon Titremesi Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gerginyo Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 27,294

gerginyo

Yeni Üye
Yer
denizli
park halindeyken bazen direksiyonu çevirdiğimde titreme yapıyordu. bir arkadaşım rot balans ayarı veya körükleri patlamış olabilir dedi. servise götürdüm servis: direksiyonun hem elektrikli hem hidrolikli olduğundan bazen böyle titreme yapabilir sorun yok gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz dediler... benzer şikayeti olan yada farkeden arkadaşlar servise götürmelerine gerek yok.(kafaya takmayın):smiley:))

Etiketler
Dacia Duster araçların direksiyonları Power / EPS li direksiyon değildir...

Dacia Duster araçların direksiyon sistemleri...Motora bağlı Hidrolik direksiyon pompası Bg.gücünü düşürmesin diye...Motordan bağımsız Elektrikli Hidrolik direksiyon pompası ile değiştirlmiştir...Birçok araç bu sisteme geçmiştir...Bu araçta en büyük şikayetimde direksiyon sistemidir...Acilen EPS direksiyona geçmelidir...

Elektrikli Hidrolik direksiyon pompasının özellikle Dacia grubunda sorunları vardır...mesela aracın ön sol çamurluğundan çok garip ses çıkarmaktadır...çünkü elketrikli pompa o bölgededir..

Gelelim sizin sorununuza sizin aracınızda olan sorun benim aracımda yoktur...dolayısı ile sizin aracınızda bana göre sorun vardır ve bu sorunda elektrikli hidrolik direksiyon pompasından gelmektedir...park halindeki araçtan gelen titreme ön düzenle alakalı değildir...

İlave Bilgi:...Park halinde direksiyonu son turda tutarsanız titreme yapar ve buda normaldir...(eğer son turda değilse..yani tam sol veya tam sağ ) o zaman sorun vardır..yanlış bilgi aktarmayalım...

her zaman yapmıyor...ara ara yapıyor benzer şikayet yada çözümü olan arkadaşlar varsa paylaşsınlar. teşekkürler.

İlave Bilgi:...Park halinde direksiyonu son turda tutarsanız titreme yapar ve buda normaldir...(eğer son turda değilse..yani tam sol veya tam sağ ) o zaman sorun vardır..yanlış bilgi aktarmayalım...

Read more: http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=94420.0#ixzz2Ih76yVlq

Ynt: direksiyon titremesi

dostum son turda değil her zaman da değil ara ara sağa yada sola çevirirken ciddi bir titreme yapıyor. sürüş halinde hiç bir sorun yok dediğim gibi park halinde ve herzaman değil.ama ilerde daha büyük sorun yaratır mı yada garanti kapsamında bir sorunmu diye servise götürdüğümde ben daha sorunu tam anlatmadan servis sorunun geri kalanını tarif etti ve sorun olmadığını normal olduğunu söyledi öyle söleyince demek daha önce benzer sorunla gelen çok olduğunu anladım ve şimdi senin söylediklerinden sonra başka kullanıcılar da da aynı sorun ve farklı çözüm varmı diye merak ediyorum ... ilgine teşekkür...

macmenaman zamanı uygun olursa neden olmasın olguncandanla iletişimim var denzilideki arkadaşlarla tanışmak isterim...

Ynt: direksiyon titremesi

gerginyo' Alıntı:
dostum son turda değil her zaman da değil ara ara sağa yada sola çevirirken ciddi bir titreme yapıyor. sürüş halinde hiç bir sorun

macmenaman zamanı uygun olursa neden olmasın olguncandanla iletişimim var denzilideki arkadaşlarla tanışmak isterim...

bu pazar bir aksilik olmazsa olguncandan beyle buluşup biraz turlayacağız. sizleri de bekleriz.

Ynt: Direksiyon Titremesi Sorunu

gerginyo' Alıntı:
park halindeyken bazen direksiyonu çevirdiğimde titreme yapıyordu. bir arkadaşım rot balans ayarı veya körükleri patlamış olabilir dedi. servise götürdüm servis: direksiyonun hem elektrikli hem hidrolikli olduğundan bazen böyle titreme yapabilir sorun yok gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz dediler... benzer şikayeti olan yada farkeden arkadaşlar servise götürmelerine gerek yok.(kafaya takmayın):smiley:))

Gerginyo bu olay genellikle bende lastiklerim tozsuzken ve ıslakken alışveriş merkezlerinin düz zeminlerinde ve benzer yerlerde meydana geliyor. ;)

slm;bende yeni almış olduğum 2011 duster 4WD 1.5 dci 110 bg aracımda zemin ıslakken veya kaygan ken direksiyonu sağa veya sola çevirdiğim zaman direksiyonda titreşim ve sesler duyuyorum ama bu sadece araç durur iken oluyor servise götürüp sorup baktırcam konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yazarsa sevinirim.

soner fb' Alıntı:
slm;bende yeni almış olduğum 2011 duster 4WD 1.5 dci 110 bg aracımda zemin ıslakken veya kaygan ken direksiyonu sağa veya sola çevirdiğim zaman direksiyonda titreşim ve sesler duyuyorum ama bu sadece araç durur iken oluyor servise götürüp sorup baktırcam konu hakkında bilgi sahibi olan varsa yazarsa sevinirim.
arkadaşlar bu bir sorun değil ki, ıslak ve düz zeminde neredeyse tüm araçlarda yapar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri