DIGITÜRK DEKODER İADE KONUSUNDAKİ YAŞADIKLARIMIZ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan rumnes Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 27
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 55,669

rumnes

Kamp I
Yer
Yugoslavya
Digitürk kutumuzu iade etmek istedik. Fakat 6 senedir abonesi olduğumuz ve her ay yan üyelikler dahil 160 TL ödediğimiz üyeliğimizi iptal ederken inanılmaz olaylarla karşılaştık. Bunları paylaşmak istedim çünkü bu işlemi yapmak isteyenler olursa başlarına gelecekleri bilsinler.

1-)Önce telefonda saatlerce ve defalarca aranarak,kullandığımız paketin fiyatını indirmek suretiyle,iptalden vazgeçmemizi istediler.Bu işlem sırasında sizin konuşmanıza izin vermeden sürekli konuşan kişiler,abuk sabuk cümlelerle konuşuyorlar.
2-)Bu evreyi geçebilirseniz eğer,dekoderi eksizsiz bir şekilde teslim etmeniz gerekiyor.Esas önemli konuda burada;Dekoderi size eve gelip takan teknik servise vermelisiniz.Aksi halde kabul etmiyorlar.
3-)Eğer o teknik servis,kapanmış veya elemanlar deyişmiş ise vay halinize.O bayi benim ,bu bayi senin süründürüyorlar.Bayi eğer almayı kabul ederse,size olmadık aksesuarlar için ödeme faturası çıkartıyorlar.Yok bilmemne kablosu,aparatı,kutusu gibi hiç görmediğiniz ve bilmediğiniz şeyler.
4-)Eksik olan parçaların karşılığında ödeyeceğiniz fiyat 25-100 TL arası.
5-)Bu parayıda ödedikden(ödememe gibi şansınız yok,eğer itiraz ederseniz,terbiyesiz bir şekilde dükkandan çıkmanızı istiyorlar.) sonra size verilen makbuzu,sistemden düşeceklerini söylüyorlar ama her düşmedikleri gün dekoderi teslim etmemiş gözüktüğünüz için ceza faturası kesiyorlar.Bunun kendilerinden kaynaklandığını ve teslim tarihinizi söylesenizde;Bunu sistem otomatik yapıyor,bizim yapabileceğimiz bişey yok deyip suratınıza TAK diye telefonu kapatıyorlar.
6-)Bu arada dekoderi iade ettiğiniz yerde(servis-bayi),olaki cep telefonuz çalmasın.Çok terbiyesiz bir şekilde,sanki çok özel biryermiş gibi;Çıkın dışarda konuşun diyorlar.
7-)Telefon trafiği,gitmesi gelmesi derken 15 günde ancak iade edebildim.

Bu satırları yazmamdaki sebep,başkaları bu tarz birşey yaptıklarında başına gelebilecekleri bildirmekti.

Başta belirttiğim gibi alırken ve sonraları 6 sene boyunca hertürlü saygı ve nazik konuşan firma,iade ederken hertürlü saygısızlığı ve terbiyesizliği yaptı.

Umarım sizlerin başına bu tarz olaylar gelmez.

Etiketler
Ynt: DIGITÜRK DEKODER İADE KONUSUNDAKİ YAŞADIKLARIMIZ

:smiley::smiley::smiley: hiç yabancı gelmiyor yazdıklarınız.Allah belasını versin o digitürkün.

Bende 4 yıldır abone idim geçen ay iptal ettirdim. Bana öyle fazla zorluk çıkartmadılar (daha doğrusu telefonda sert konuşmamdan dolayı çıkartamadılar :smiley:).
İlk yaptığım sözleşmede 2 yıl sonra dekoderin bana ait olacağı yazılı idi onun için iade falan söz konusu olmadı. Fakat gel gelelim fakata; dekoder benim oluyo anladık da dekoderin ne işe yarıcanı anlayamadık çünkü digitürk kanallarını değil ne kadar kanal var ise hiçbirini göstermiyor. Dekoderi postayla veya kargo ile paketleyip gönderip müsait buldukları bir yere monte etmelerini istiyecem.

bende 5 yıllık aboneydim ve bende iptal ettirdim benide salak salak arayıp konustular bende yine sert cıktım birazada abarttım ;D her neyse su an decoder bende ve hiç bi sıkıntı yok aboneligim de iptal oldu tabi dsmart a geciş yaptım oldu bitti.

Valla eşimde sert konuştu ama nafile hatta çok sinirlendi,kavga çıkıyordu zor engelledik.

Biz kampanyasız üye olduğumuz için cihazı iade edeceksiniz dediler.Ama önümüze gelen heryer yaptıklarını yazacağız.

4 yıl evvel aynı safhalardan geçerek o dekoderi iade ettim. inanın çok sevinmiştik :D taki 6 ay evvel bi avukatlık bürosundan arandım ve 98 tl bocum olduğunu söylediler. 4 yıldır nerdeydiiz dedim ödemiyorum dedim. merakla bekliyorum devamında neler olacak ..

Bir dönem bende kullanmıştım, üyeliğimi iptal etmek isteyince birçok şeyi ücretsiz olarak teklif ettiler fakat ben okadar inat biriyimki inadımı kıramadılar ve benden aldıkları iltifatlara dayanamayarak geri aldılar.
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

4 yıl evvel aynı safhalardan geçerek o dekoderi iade ettim. inanın çok sevinmiştik Cheesy taki 6 ay evvel bi avukatlık bürosundan arandım ve 98 tl bocum olduğunu söylediler. 4 yıldır nerdeydiiz dedim ödemiyorum dedim. merakla bekliyorum devamında neler olacak ..

Aynı olay benimde başıma geldi direk ödedim, yeterki birdaha aramayın beni dedim. 2 Sene önceki mevzu yüzünden birde avukatla uğraşamam hiç. Muadili birçok firma var zaten alın bir tane uydu bakın keyfinize.

arthur' Alıntı:
Aynı olay benimde başıma geldi direk ödedim, yeterki birdaha aramayın beni dedim. 2 Sene önceki mevzu yüzünden birde avukatla uğraşamam hiç. Muadili birçok firma var zaten alın bir tane uydu bakın keyfinize.

Merhaba ver kurtul yaparsak bir müddet sonra verecek birşey kalmaz sonuna kadar mücadele

Epey eski bir konu ama Ömer'e katılıyorum.
4 senedir akılları nerede imiş.

Taciz ettikleri için ayrıca dava açsak yeridir.

Merhabalar,
Bazı bankalarda var eğer bir bankadan biryere havale yaptıysanız yandığınız gündür, bakın sonra gelecek iletilere, beni bezdirdiler.

Ağabey bir tanıdık ayarla çevrende.

Maaş anlaşması olan bankalar hesap sahiplerine tüm EFT işlemlerini ücretsiz yapıyorlar.
Arkadaşa elden ver. Arkadaş internet üzerinden EFT yapsa.??

Merhabalar.
Murat bey fikir güzel hemde çok güzel.
Benim zaten bankalarla işim emekli maaşımı çekmek ve oturduğum evin kirasını ödemek.Kira işini çözdüm adıma hesap açtırıp ATM kartını evsahibine gönderdim ben parayı kendi hesabıma yatırıyorum o kartla çekiyor.Kartın limiti 0 sadece kira parasını yatırıyorum hemde ücretsiz.
Benim kiracım emekli maaş hesabıma ieternet üzerinden havale yapıyor ondada bir sorun yok.

Aylardır arıyorlar yok efendim bedava dijitürk kazandınız,gelelim bağlayalım,ücretsiz paket falan filan ama hiç birine yüz vermedim.İyikide almamışım bu yazılanları okuduktan sonra :smiley:

Merhabalar,
Bugün birkaç saat önce telefonum çaldı baktım, 0850390....... diye bir numara ve metalik bir sesten sonra "iyi günler beyefendi sizi digitürk ten arıyoruz" derdemez sonunu beklemeden kapattım.
Demekki ha bire birilerini arayıp abone yapabilmek için uğraş veriyorlar, belki iyidir fakat bana uymaz.

Bizim arkadaş kapattırmış Dijitürkü aylar sonra bir yazı gelmiş mahkemeden haciz yazısı 1 hafta içinde ödeyiniz diye,
Rakam ise 0,75 Krş :smiley: . Neyse ödeme için PTT şubesine gitmiş demişler 1 tl nin altında fatura alamıyoruz. Adam 0,75 krş ödemek için uğraşmış uğraşmış sonunda bankanın birinden 1 tl olarak yatırmış.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri