Deretepe Dağcılık, Güzelbahçe - Çatalkayalar - Behzat Zirve Doğa Yürüyüşü (13 Nisan 2008)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan TezMertek Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 34,278

TezMertek

Zirve
Yer
İzmir
Merhaba Arkadaşlar ,

Bu hafta sonu uzun yıllardır aklımda olan bir Doğa Yürüyüşünü hayata geçireceğiz.
İzmir Güzelbahçe semtinden - Balçova Termal Otele kadar olan parkuru yürürken , parkur üzerinde bulunan Papaz-Manastır Dağı , Çatalkayalar Zirveleri ile Behzat Zirvesine çıkarak tam bir Batıdan Doğuya İzmir Zirveler Transı yapacağız.
Parkur uzunluğu maksimum 25 KM.

Bu etkinliğe her zaman olduğu gibi belediye otobüsleri ile Güzelbahçe semtine ulaşarak başlayacağız.
Yine aynı şekilde Termal Otel önünde ki son duraktan Belediye otobüsleri ile şehir merkezine ve sıcak evlerimize döneceğiz.

Bu zorlu etkinliğe İzmir'den katılmak isteyen olursa buradan benimle temas kurabilirler.

Parkur üzerinde daha önce çekmiş olduğumuz fotoğraflardan ve Google Earth görüntüsünden bir demet.!

Güzelbahçeden Çatalkayalar ,
[attachment=1]

Yangın Gözetleme Kulübesinin olduğu zirveden diğer zirvenin görünüşü,
[attachment=2]

Behzat zirvesinden Çatalkayaların görünüşü,
[attachment=3]

Güzelbahçe - Papaz - Manastır Dağı - Çatalkayalar - Behzat Zirve Transının Google Earth görünümü,
[attachment=4]

İyi Çalışmalar,

İzmir'den Selam ve Sevgilerle,

Öz Murat ,

G 4

G 10

Termal Behzat026

GEdeTrans

Etiketler
Ynt: Deretepe Dağcılık, Güzelbahçe - Çatalkayalar - Behzat Zirve Doğa Yürüyüşü (13 Nisan 2008)

Oldukça uzun ve zahmetli bir yürüyüş olacağa benziyor :smiley: şimdiden başarılar diliyorum ;)

Ynt: Deretepe Dağcılık, Güzelbahçe - Çatalkayalar - Behzat Zirve Doğa Yürüyüşü (13 Nisan 2008)

Bu parkuru birçok kez geçtiğimiz için pek zorlanmayacağız. Dik çıkışları hafif yan geçişlerle aşacağız.
Yanımıza çok az malzeme alıp hafif çantalar ile hızlı yürümeyi düşünüyoruz.

Haydi kolay gele :smiley: ..Gezi sonrası paylaşım bekliyoruz :smiley:

Jeep34' Alıntı:
Haydi kolay gele :smiley: ..Gezi sonrası paylaşım bekliyoruz :smiley:

Teşekkürler,
Tabii ki fotograflarımızı pazartesi bu başlık altında " Sabitlikten çıkarılmış olarak " bulabileceksiniz.

Konu başlığına ayrıca GPS dataları da ekleyebilirim de daha dosya oluşturmayı tam öğrenemedim.
LOG uzantlı dosyalarım var. Gps,kayıt altına alınmış iz çizgisini Rotaya dönüştürüyor da uzantılarına bakmaya fırsatım olmadı Uğur.

Günaydın herkese:smiley:
Murat bu geziye eşlik eden çıkar mı sence:p

matiate' Alıntı:
Günaydın herkese:smiley:
Murat bu geziye eşlik eden çıkar mı sence:p

Abisi , çalı çırpı sporcuları ile uğraşamam bu parkurda.
3 senedir bu parkuru tüm zirveleri ile yürümeyi düşünüyordum zaten.
Ayağım kopsa bile bu hafta geçeceğim bu parkuru.!!!

:smiley: Allah yolumuzu açık etsin :smiley:
gazamız mübarek olsun o zaman:smiley:

Murat güzel bir zirveler çıkışı yapacaksınız ama bu kadar hırs yapman bana yanlış geldi , düşüncemi söylemek istedim sadece :smiley:

TezMertek' Alıntı:
Ayağım kopsa bile bu hafta geçeceğim bu parkuru.!!!

ceranus' Alıntı:
Murat güzel bir zirveler çıkışı yapacaksınız ama bu kadar hırs yapman bana yanlış geldi , düşüncemi söylemek istededim sadece :smiley:

Beraber yaparız Seneye ,
:smiley:

Zerrin hanım sağolun:smiley:
Murat a bazı şeyleri izah etmekte zorlanıyorum:smiley:
Aklın yolu birdir dimi:smiley:
seneye yaparız trans geçişini dimi Murat:smiley:

matiate' Alıntı:
Zerrin hanım sağolun:smiley:
Murat a bazı şeyleri izah etmekte zorlanıyorum:smiley:
Aklın yolu birdir dimi:smiley:
seneye yaparız trans geçişini dimi Murat:smiley:

Parkuru tek başına çıkarabileceksen sen yaparsın.:smiley:

Çatalkaya zirvelerden Behzat Zirveye gidebilmek için Altınvadiyi geçmemiz gerekiyor.
Bu geçişi Google Earth vasıtası ile net üzerinde canlandırdım.

Buyrun ;

[attachment=1]

VadiGei

yön duygumun ve hafızamın ne kadar kuvvetli olduğunu unuttun anlaşılan:smiley:
sen kararlısın anlaşılan bu hafta yürümeye:smiley:

Merhaba Arkadaşlar ,

Geçtiğimiz Pazar (13.04.2008) Ömer ile planlamış olduğumuz Batıdan Doğuya İzmir Zirveler Transı etkinliğini başarı ile gerçekleştirdik.

Pazar günü 09:00 da Güzelbahçe son duraktan başlayan yürüyüşümüz, 19:20 De Balçova Termal Otel önünde ki otobüs son durakların da sona erdi.

Bu etkinliğimizde ;

11:40 'da Papaz - Manastır Dağına (794 m.) , 12:55'de Çatalkaya-1 Zirvesine (870m.), 13:30'da Çatalkaya-2 Zirvesine(735m.) ve son olarak da 17:45'de Behzat Tepe (740m.) zirvesine ulaştık.

GPS'nin sabah full olan şarj durumu akşam 18:15 de tükendiği için yürüdüğümüz mesafenin kesin rakamını veremiyorum.
Şarj tükenmeden önce mesafe 18.8 km. idi. Ve biz hala Behzat Tepe zirve sırtında idik.
2.Behzat düzlüğü , 1.Behzat düzlüğü ve Termal otel önüne kadar olan orman yolunun mesafesini de eklersek yaklaşık olarak 24 km.den daha fazla yürüdüğümüz meydana çıkıyor.

Batıdan Doğuya İzmir Zirveler Transı etkinliğini hafta sonu tüm yurdu etkileyen sıcak hava dalgası içersinde tamamladığımız için bir çok resimde havanın puslu olması nedeni ile net görüntü elde edemedik. :(
Dijital makinemin saatini ileri almayı unuttuğum içinde Tarih ve saatin basılı olduğu fotoğraflarda zaman hatası var.
Bir diğer konu da vermiş olduğum zamanlar zirveler ayak basış zamanımız. :smiley:
Fotoğrafları daha sonra çekiyoruz da.

Mesela Behzat Zirvesinde 20 dakikalık bir şekerleme sonrası fotoğraf çektik. ;D

Evettttt. Yavaş yavaş fotoğrafları yüklemeye başlayalım.
Bizden ayrılmayın arkadaşlar

İzmir'den Selam ve Sevgilerle ,

Öz Murat,

Güzelbahçe'nin yemyeşil çayırları.
[attachment=1]

Otoyol benzeri patikaları. :smiley:
[attachment=2]

Alooo. Toprak nerede .??
[attachment=3]

Güzelbahçe Vadileri ;
[attachment=4]

Gençleştirme çalışmaları sonrası çıplak bir hal almış Güzelbahçe yamaçları
[attachment=5]

Trans002

Trans003

Trans004

Trans005

Trans006

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR