Deniz Fenerleri...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ayna Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,714

ayna

varmak değil...gitmek!
Bu fenerlerde bekçilik yapacak eleman aranıyormuş :smiley:

http://www.metacafe.com/watch/2408896/

Etiketler

Ynt: Deniz Fenerleri...

hasanfb' Alıntı:
Yok abi oralarda durulmaz kara varken denizde çalışmak... :smiley:

Şaka yaptım yahu...Adam falan aramıyorlar merak etme.... :smiley: Eskiden çalışıyorlarmış ama artık elektron dürtüklüyücülerle falan hallediyorlar işi... :smiley:

ya çoluk çocuk olmasa yapılır işte her gün çocukları okula getir götür zor yoksa bişi değil ;D

şaka bi yana fenercili zor iş dünyanın dört bir yanında bu iş gönüllü olarak yapan insanlar var. bi ara türkiyedeki fenerler ve geçmişlerini araştırıp resim topluyordum, o bilgileri düzenleyebilirsem sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

nico' Alıntı:
ya çoluk çocuk olmasa yapılır işte her gün çocukları okula getir götür zor yoksa bişi değil ;D

şaka bi yana fenercili zor iş dünyanın dört bir yanında bu iş gönüllü olarak yapan insanlar var. bi ara türkiyedeki fenerler ve geçmişlerini araştırıp resim topluyordum, o bilgileri düzenleyebilirsem sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Türkiyedeki fenerlerle ilgili belki bir çalışma vardır ama olsa bile sizin de çalışmalarınız ve araştırmalarınız konuya ışık tutacak ve renk katacaktır.Lütfen elinizden gelen en kısa zamanda Türkiye fenerlerinin geçmişiyle alakalı bilgilerinizi bizimle paylaşarak karanlık ve zor denizlerde denizcilerin gözü olan fenerlerimizle alakalı bilgileri bizlerle paylaşın.

Şimdiden teşekkürler.

ayna' Alıntı:
Bu fenerlerde bekçilik yapacak eleman aranıyormuş :smiley:

http://www.metacafe.com/watch/2408896/

Ben yaparım kapat kapıyı camı yak sobayı aç kitabını oku yemeğini de al yanına ohh mis gibi.. :smiley:

Emekli olduğumda (dayanabilirsem )bir yıl o göreve talip olabilirim. Ne güzel alternatif doğa ile başbaşa kalmak.

Len yemeyin beni...Kimse oralarda yapamaz bu işleri...Zaten siz istesenizde eşleriniz istemez :smiley:

-Sıkıldım bırakayım ben...deme şansınız yokmuş o zamanlar....

Ben sadece eskiden bu işler ne kadar zor ve meşakkatli imiş diye göstermek istedim.Orada ikamet etmek elbetteki zor iş ama o feneri periyotlarına göre yanık tutmak en önemlisi....Fenerler hala denizcilerin gözü kulağı...ve vazgeçilmez kutup yıldızları gibidir...Gecenin hiç bitmeyecek gibi duran karanlığında o fenerlerden birinin ışığını gördüğünüzde hissettiğiniz şey ensenizden yukarı çıkan bir keyifli bir sıcaklıktır...

Deniz Fenerleri

igilterernin gelişmiş bi denizaltı yapacaği kesindi zaten.ama ben biraz abartı sesinledim.sanki diğer nükleer deniz altılardan cok üstünmüş gibi.ayrıca bilemiyorum ama newyorktaki gemini sesni duyması bana biraz yok artık dedirtiyor.

cagdas90' Alıntı:
Ben yaparım kapat kapıyı camı yak sobayı aç kitabını oku yemeğini de al yanına ohh mis gibi.. :smiley:
ne muhteşem görüntüler öyle .. orda olamak istedim adrenalin hat safhada olur..

bu siyetyede bakmanızı tavsiye ederim

http://www.safehavenmarine.com/PILOT%2042%20main%20page.htm

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri