Deneyimlerinizi Aktarırsanız Sevinirim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan anılcan07 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 8
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,896

anılcan07

Yeni Üye
merhabalar.Aranıza yeni katıldım.ıspartada makine mühendisliği okuyorum.Gelecek hafta bir arkadaşımla yürüyüp,otostop çekerek veya bisiklet ile geze geze kamp yapmayı planlıyoruz ancak benim için sadece bunlada kalmıyacak kışın ıspartada yüksek irtifada kamp yapacağım 1 haftadır çadır araştırmama rağmen düzgün bir şey bulamadım buda gerçketen çok tuhaf üretici firmalar genelde kişilerin isteklerine uygun şeyler yaparken çadır işinde iyi bir çadır bulmak(pahalı olmayanlar için) gerçekten zormuş. hem antalya sıcağında hemde ısparta kışında rahatlık sağlaması için 4 mevsimlik çadırlara baktım.Aramam sonucunda
Pratik Kamp Çadırları - ARPENAZ XL 2 - 2 KİŞİLİK KAMP ÇADIRI - mavi
Pratik Kamp Çadırları - 2 SECONDS EASY 2 YEŞİL - 2 Kişilik Kolay Kurulan Çadır
Pratik Kamp Çadırları - 2 SECONDS EASY 1 YEŞİL - 1 Kişilik Kolay Kurulan Çadır
Pratik Kamp Çadırları - 2 SECONDS EASY 2 SHADOW - 2 KİŞİLİK KOLAY KURULAN ÇADIR

bunlları buldum ama yeterlilik konusunda hiç bir fikrim yok. sizde öneride bulunursanız sevinirim.( ilk linkdeki arpenaz-xl-2-2-kiilik-kamp-cadiri kış için bile sağlam gibi gözüküyor yorumlar baya olumlu ama oda çok ağır biraz hafif olsa direk alıcatım ama yapıcak birşey yok)

Karrimor X Lite X1 hakkında baya olumlu yşeyler yazılmış, almayı düşündüm ama internetde satılan biyer bulamadım maalesef.bunu da değerlendirirseniz sevinirim.

bütçem 200 lira 4 mevsim dayanabilcek hafif ve ekonomik yani tam rüyalardaki gibi çadır arıyorum :smiley:Doların artmasıyla iyice pahalılaştı herhalde ki fiyatlar bu denli uçuk. çadırda tek kalıcam ama boyum uzun olduğu için ve birazda yapılı olduğum için 2 kişilik çadırlara bakmak zorunda kaldım ancak onlarda gerçekten ağır.Yardımlarınızı ve tavsiyeleriniz bekliyorum Yoksa bu işin içinden zor çıkarım gibi (boy 190 / kilo 90)

Son düzenleme:

Haklısınız Fiyatlar kur yuzunden çok yukseldi. Sizi ısparta soğuğundan çadır değil uyku tulumu korur. Çadır genellikle kış şartlarında dışardan 3-5 derece daha sıcak olur hepsi o kadar. Kışın kullanacağınız hava şartları çadır seçiminde çok etkilidir. Mesala Rüzgar, fırtına, yağmur, karlı havalarda kamp atıcak mısınız?

Öneri istediğiniz çadırların aslında hepsinin işinizi göreceğini düşünüyorum ancak mutlaka en az 2 kişilik alın. 2 seconds easy nin 4 kişilik versiyonu çok hoşuma gidiyordu ancak fiyat uçmuş. Decathlon dövizden fazlasıyla etkilenmiş. 2 seconds easy duş-soyunma kabini kullanıyoruz ve çadırımız Quechua T6.2 modeli, ağır yağmur şartlarında nem bile almadı çadır. Quechua'nın tüm ürünlerinin yağmur başarısı çok güzel. 2 seconds ürünlerde malzemenin toplanma esnasında gördüğü baskıdan zamanla şeklinde kayma, pollerde zayıflama olacağı fikrindeydik alırken ancak bizi oldukça şaşırttı ve memnun bıraktı. Bu 4 çadırın da yağışlı havalardan sizi koruyacağı kesin, umarım istediğiniz gibi bir çadırınız olur, şimdiden keyifli kamplar :smiley:

Evet yapmayı planlıyorum ama tabiki extreme koşullarda değil -5 lerde iyi bir uyku tulumu ile
Pratik Kamp Çadırları - ARPENAZ XL 2 - 2 KİŞİLİK KAMP ÇADIRI - mavi
sanırım bu çadır işimi görür.Katılırmısnız ?
ayrıca yorum yaptığınız için sağ olun

Bence Karlı, rüzgarlı, bol yagmurlu havalarda kullanacaksanız daha kendini kanıtlamış marka profesyonel çadırlara yonelmeniz herhangi bir olumsuzluk yaşama riskinizi azaltır. Kamp attığınız bölgede çadırla yaşayacağınız herhangi bir olumsuzluk büyük sıkıntı yaşamanıza sebep olur.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR