Demonte Olabilen Pratik Portatif Kamp Tuvaleti Yapalım.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aslanahmet Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 64
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 41,880
Ynt: Demonte Olabilen Pratik Portatif Kamp Tuvaleti Yapalım.

Cenk Bey beğeniniz için teşekkür ederim. Sapanca'da ki Bus Buluşmasında yan tesiste tuvalet olmasına rağmen , sırf deneyebilmek için bu zımbırtıyı kullandım. Gayet kullanışlı.

Sayın Safari bizim kamplarımız en fazla 3 gün sürüyor. Etrafta yerleşim olmayan, gizlenme için çalılık alanı olan orman, dağ kamplarında keserlerimizle açtığımız küçük çukurları zaten kullanıyoruz. Koku sinek olmasın diye üzerlerini hemen kapatıyoruz. Sıkıntı festivallerde, ova gibi açık alanlarda yapılan kamplarda oluyor. Ortak bir WC olsa bile bazen yetersiz oluyor. Bu gibi durumlarda dediğniz sistem uygulanıp etrafını da branda ile çevirince kullanılabilir. 1. Gezenbilir Doğa Sporları Festivali'nde yapılan kamp tuvaleti buna örnek gösterilebilir. http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=14281.0

Yusuf bu işe sen el atarsan süper bişey ortaya çıkacağını tahmin ediyorum :smiley:

Etiketler

Bence bununla ugrasmak lazim. Fotorafin ustunde linki var. Bunu nasil elde edebilirim diye dusunup duruyorum zira.

Potatif WC

Yanlış anlaşılmalara meydan vermemek için şunu belirteyim ki porta potti tarzı tuvaletlere karşı değilim. Karavan alırsam ilk alacağım malzeme porta potti olur. Belki bu topiği karavan bölümüne değil de kampçılık bölümüne yazsam daha doğru olurdu. Ama orada tuvalet alt bölümü olmadığı için burayı seçmiştim.

çok önemlı bir çalışma olmuşşş öle zamanlar olabılır kı bu tuvalet için ınsan neler vermezzz
çalışma için teşekkurlerrr

insel' Alıntı:
Bence bununla ugrasmak lazim. Fotorafin ustunde linki var. Bunu nasil elde edebilirim diye dusunup duruyorum zira.

İnsel Hocam bu beni taşır mı acaba? :smiley:

adrenalim' Alıntı:
çok önemlı bir çalışma olmuşşş öle zamanlar olabılır kı bu tuvalet için ınsan neler vermezzz
çalışma için teşekkurlerrr

Rica ederimm.

aslanahmet' Alıntı:
Cenk Bey beğeniniz için teşekkür ederim. Sapanca'da ki Bus Buluşmasında yan tesiste tuvalet olmasına rağmen , sırf deneyebilmek için bu zımbırtıyı kullandım. Gayet kullanışlı.

Valla deneminize ait herhangibir data tarafımıza ulaşmadı :smiley:. Tebrikler gayet kullanışlıymış

http://westmarine.pdi.com.tr/Products/Portatif_Tuvaletler/7/209/S_Products.aspx
bu sitede var sormak lazım.

608300 raw

Bu tasarımlara muhalif yaklaşıyormuşum gibi görünmesine rağmen çabaları ve arayışları takdirle karşılıyorum... Ama biliyorsunuz eleştiriler olmazsa, herkes ''tamam çok güzel olmuş'' derse ürünler gelişemeden öylece kalır...

Bu bağlamda bir sorum olacak:

Poşete edecek olduktan sonra ille de klozet tarzı bir yere oturmak şart mıdır? Alaturka tuvalet usulünce sadece sağlam bir poşetle bu iş çözülemez mi? Bu tasarımlar kadar yer de kaplamaz. Poşetleri cebinizde bile taşıyabilirsiniz. (dolusunu değil tabi ;D) Suyla temizlik yapmak biraz güç olur belki ama sonuçta Hakan'ın tasarımında da temizliğinizi bol suyla yapamazsınız.

orsaalabanda' Alıntı:
Bu işin mokunu çıkardık galiba :D :D :D

Madem cikti ben ilave edeyim ve eksikligi gidereyim. Torba isi ile cozum kutu ile ayni degil. Gazete ve dergi bile okuyabilirsiniz. Bir tuvalet konforunu verebilir bu sistem. Dolayisiyla kapakli ve torbula kutuyu ben de cok kuçumserdim. Ama inanin tuvaleti temizlemek dokmek gibi zahmetleri olmayan bir uygulama.

orsaalabanda' Alıntı:
Bu işin mokunu çıkardık galiba :D :D :D

Biraz daha çıkaralım :smiley:
Düşünsenize bu poşeti çadırın içinde alaturka tarzı ağazını açıp yere serdiniz ama iyi ortalayamadınız çadırın içi battı. Ya da çadır yüksekliği 110 cm olduğundan zaten dengeni zor sağlıyorsun, bir anda dengeni kaybedip poşetin üstüne düşüyorsun. :smiley: :smiley: düşünmesi bile kötü.

Kampta suyu muyu unutacaz. Islak mendil neyimize yetmiyor :D

yeni projelerinizi yeni konularda bekliyoruz

reytying oldukça yüksek gibi :p ::smiley: :eek: ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR