Delici Ve Yayıcı Sis Farı Arasındaki Fark

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan namre3kutuk Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,761

namre3kutuk

Ana Kamp
Selam arkadaşlar,

Forumda araştırdım ama bulamadım, daha önceden konusu açıldıysa affola. Delici ve yayıcı sis farı arasındaki fark nedir? Açıklayabilirseniz sevinirim.

Etiketler

Delici yayici kombo led bar

Cevaplar için teşekkürler. Peki kullanım alanları olarak farklarını sorsam? Örneğin otoyolda delici mi kullanılır, ya da delici nerde, yayıcı nerde kullanılır?

Cevaplar için teşekkürler. Peki kullanım alanları olarak farklarını sorsam? Örneğin otoyolda delici mi kullanılır, ya da delici nerde, yayıcı nerde kullanılır?
Evet, arkadaş demiş zaten otoyolda kullanılmaz diye, bunlar yol şartları için fazla güçlü farklar. Cezayı bir kenara bırakın doğrudan sürüş güvenliğini tehlikeye atar.

Değinmek istediğim başka bir nokta var, eğer aracınıza uygulama yapacaksanız ister delici ister yayıcı olsun, ön cam üzerine yapmayın. Özellikle led farklar çıktıktan sonra baya popüler oldu ancak ön cam üstüne yapılan delici ve yayıcı uygulamaları ön kaputta fazla yansıma yapıyor. Özellikle kaputunu rahatça görebildiğiniz bir aracınız varsa kaput fazla aydınlandığı için gözü hem yoruyor hemde görüşü engelliyor.

Eğer uygulama yapılacaksa bir yöntem ya aracın orijinal far hizasında ya da tampon üstü konmalı. Diğer bir yöntem ise illa yukarı yapılacaksa doğrudan cam hizasında değil daha arkaya konmalı. Öyleki farkların önünde bit miktar tavan bulunmalı. Böylece kaputun üzerinde tavanın gölgesi oluşur. Bu sayede kaput değil önünüz aydınlanır. Aracınıza göre sadece kaputu gölgede bırakacak mesafeyi kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Kişisel tercihim, eğer kullanılacaklarsa deliciler tampon hizası yayıcıların tavan üstü kullanılması olurdu. Ancak bu farkları açık arazide değilde orman içi gibi bir yerde kullanıyorsanız, heleki ofroad ile uğraşıyorsanız işiniz 50-100m ilerisi değil. Önünüzdeki birkaç metre olduğundan bu farkların gereksinimi ortadan kalkıyor diye düşünüyorum.

Evet, arkadaş demiş zaten otoyolda kullanılmaz diye, bunlar yol şartları için fazla güçlü farklar. Cezayı bir kenara bırakın doğrudan sürüş güvenliğini tehlikeye atar.

Değinmek istediğim başka bir nokta var, eğer aracınıza uygulama yapacaksanız ister delici ister yayıcı olsun, ön cam üzerine yapmayın. Özellikle led farklar çıktıktan sonra baya popüler oldu ancak ön cam üstüne yapılan delici ve yayıcı uygulamaları ön kaputta fazla yansıma yapıyor. Özellikle kaputunu rahatça görebildiğiniz bir aracınız varsa kaput fazla aydınlandığı için gözü hem yoruyor hemde görüşü engelliyor.

Eğer uygulama yapılacaksa bir yöntem ya aracın orijinal far hizasında ya da tampon üstü konmalı. Diğer bir yöntem ise illa yukarı yapılacaksa doğrudan cam hizasında değil daha arkaya konmalı. Öyleki farkların önünde bit miktar tavan bulunmalı. Böylece kaputun üzerinde tavanın gölgesi oluşur. Bu sayede kaput değil önünüz aydınlanır. Aracınıza göre sadece kaputu gölgede bırakacak mesafeyi kendiniz ayarlayabilirsiniz.

Kişisel tercihim, eğer kullanılacaklarsa deliciler tampon hizası yayıcıların tavan üstü kullanılması olurdu. Ancak bu farkları açık arazide değilde orman içi gibi bir yerde kullanıyorsanız, heleki ofroad ile uğraşıyorsanız işiniz 50-100m ilerisi değil. Önünüzdeki birkaç metre olduğundan bu farkların gereksinimi ortadan kalkıyor diye düşünüyorum.
İlginize teşekkürler, henüz bir off-road aracım yok, ama uzun zamandır hevesim var.

İlginize teşekkürler, henüz bir off-road aracım yok, ama uzun zamandır hevesim var.
Benzer bir durumdayız. Geçen yıl kış aylarında bir defender alıp yazın toplamaya başlama niyetim vardı ancak birazı piyasadan birazı bizim hatalarımızdan dolayı bir ekonomik çıkmaza girdik. Dolayısa proje bir süreliğine yattı. Proje yattı ama araştırmak para ile değil ya :D Okuyorum elimden geldiğince. Eğer yardım edebileceğim bir husus olursa çok büyük mutluluk duyarım.

Umarım hayallerinize en kısa ve keyifli şekilde kavuşursunuz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,088
Kaydolan Son Üyemiz
TunaKarakaya

SON KONULAR

Geri