Değerli Campercılar, Buyrun Içeri..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan sekuer Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,868

sekuer

Yeni Üye
Değerli abilerim, kardeşlerim, sizleri kucaktan sarılıyorum :smiley:
Binlerce forumlar gördüm, gezdim, dolaştım. Kurucu arkadaşlarıma, abilerimin anlından öpüyorum.
(bunları yazarken pekte mutluyum)

Abilerim, benim 2016 aralık model POLO 1.0 75bin km'de kız gibi bir araça sahibim. Daha küçüklükten beri uykularımı süsler bu karavan hayali.. Yaşımız ilerledikçe kampçılık, doğa gezisi derken tutkularımıza engel olamayarak teee buralara kadar geldim. Değerli dostlar, 2019 Ağustos ayında düğünüm olacak kısmetse, kız arkadaşım ( Eşim) ile birlikte bu hayalimizi gerçekleştirip iki memurun var olan bir hafta sonları ve yılda max 15-20 gün kullanabileceğimiz bir aracı camper yapmak istiyorum. PSA grubu düşünmüyoruz çünkü sadece hafta sonları veya bayram tatillerinde kullanacağımız için, kapının önünde bir dev yatsın istemiyoruz, ki bunu bazen şehir içi kullanacağımız gerektiğinde kırmızı ejderyamız olmadığında ilçeler arası kullanacağımız bir araç olsun dedik ve Transporter da karar kıldık. T4 veya T5.. Ki T4e daha çok yöneliyorum benim isteğim biraz daha estetik olsun. Düşünsene tatlı bir T4 belki popup yaparız yada hoş bir T4 ile dıstık dıstık park etmemiz.. Gelelim uzun lafın kısasına :smiley:

2003 model altı bir T4 veya 04-06 arası bir T5.. Tamamen kendi emeğim ile yapacağım bir izalasyon, ardından tavan ve döşemeleri, (elektirik tesisatını ustaya) tüm malzemeleri yapı marketlerinden alarak tamamen kendim yapacağım.. Güneş enerjisi düşünüyorum. Sade ve sadece bir kaç sorularıma cevap vermenizi talep ediyorum..

Yakında başlayacağım bu kargaşada yanımda olmanızı istiyorum..
- yüksek tavan istemiyorum, bu nedenle standart tavanlı bir t4ün ölçülerini buldum doğrumudur? Y:1350 U:2405 G:1620
-Ben bu araçta hafta sonları için çıkacağımdan, açılıp kapatılıan bir yatak bir köşede evye ve ocak istiyorum. sizce ( ayakta duramamak zorlarmı bizi) ee sürekli dışarda olacağız yatmaya gireceğiz çok zorluk çekermiyiz? yatak veya ocak kullanmak pek dik durmasakda sıkıntı olurmu? sürgülünün karşışında ocak evye solunda doğru gece yatak sabah koltuk tarzı bir ürün karşışında masa veya bi raf.. kullanıslı olurmu? 175 boyundayım yatağı nasıl koymalıyım evye ocak nerede durmalı.. gibi.. bu konuda değerli görüşlerinizi yorumlarınızı ve ateşlerinizi bekliyorum..
-T4 İçin, 1.9 2.4 2.5 ne önerirsiniz? bakımı olsun yada yedek parçası..,
-Klimotresi önemli değil, bakımını yaptırırı tüm aksamları değiştirir yıkar boyar paklar işe başlarım.
-Güneş enerji sistemi için ( televizyon, buzdolabı, hidrofor ve led ışıklandırmalar için nasıl bir sistem kurmalıyım?
- Temiz su ve pis su tankı ne kadar olmalı, öneriler ve görüşleriniz..
-bir sürü sorum vardı diğerlerini unuttum, aklıma geldikçe inşallah.. :smiley:
siz değerli yöneticilerim, edğerli abilerime şimdiden teşekkür ederim.
Kampı ve doğayı seven ben için, yardımlarınız düşünce ve eleştirilerinizi bekliyorum..
ben servet kubilay ergün, 29 yaşında belediye personeliyim. Üsküdar doğumlu bir kırşehirli olarak Balıkesirden saygı ve sevgilerimle...

NOT: açılır tavan için hikmet abimizle temasa geçtim, çalışmalar başlayacak :smiley:

Etiketler
Servet bey foruma hoş geldiniz. Geçmiş olsun siz virüsü kapmışsınız;). Bence aracı aldıktan sonra hemen için de birşeyler yapmaya kalkışmayın. Bir süre böyle kullanın, bir şişme yatak yada iki kampet bir küçük tüp temel ihtiyaçlar vs. Bir kaç gezi ve kamptan sonra neler yapmanız gerektiği kafanızda şekillenir sonrasında imalata başlarsınız. Ben dört kişi starex ve doblo ile yıllardır yaptığım kamplarda hala birşeyleri ekliyorum, eksiltiyorum yada biraz daha geliştirip kullanıyorum. Burada önemli olan yaptığınız aracın sizin temel ihtiyaçlarınıza cevap vermesi. Şimdiden hayırlı olsun.

Ilker Beyin fikrine katılıyorum. Hiç acele etmeyin. VW T4 veya T5 karavan için en çok kullanılan araç olsa gerek. Yüksek tavan tabii ki ideal olur (garaj sorunu hariç) ama, yüksek olmayanlar sizin yaşınızdaki insanlar için sorun olmaz. Tavanı yüksek olmayan on binlerce VW Transporter-Camper yollarda dolaşıyor. Bu araçlar için klasikleşmiş iç donanımlar vardır. Internette bunlara bir göze atın.

Başarılar.

İlker 72; Ağabey haklısın virüs kanımda dolaşılıyor :smiley: Zaten polomda sürekli kamp yapıyoruz ve çadır kullanıyoruz arada araç üstü çadır kullanıpda kullandık ama artık bir bütün istedik :smiley: Doğru zamanla eklenir çıkartılır haklısın, çok teşekkür ederim. Yolun düşerse beklerim :smiley:

Akdeniz45 ; değerli abim, en iyi amacıma uygun ( ilçeler arasıda kullanabilmek adına) PSA dan vazgeçtik. Arıyorum iç tasarım, bakalım nasıl birşey çıkacak :smiley: Tekisteğim ve merak ettiğim, ayakta duramıyoruz ama yatay olarak uyuyup yada mutfak evye vs. rahat alana sığdırabilecekmiyim..
değerli görüşleriniz için teşekkür ederim :smiley:

Değerli abilerim, kardeşlerim, sizleri kucaktan sarılıyorum :smiley:
Binlerce forumlar gördüm, gezdim, dolaştım. Kurucu arkadaşlarıma, abilerimin anlından öpüyorum.
(bunları yazarken pekte mutluyum)

Abilerim, benim 2016 aralık model POLO 1.0 75bin km'de kız gibi bir araça sahibim. Daha küçüklükten beri uykularımı süsler bu karavan hayali.. Yaşımız ilerledikçe kampçılık, doğa gezisi derken tutkularımıza engel olamayarak teee buralara kadar geldim. Değerli dostlar, 2019 Ağustos ayında düğünüm olacak kısmetse, kız arkadaşım ( Eşim) ile birlikte bu hayalimizi gerçekleştirip iki memurun var olan bir hafta sonları ve yılda max 15-20 gün kullanabileceğimiz bir aracı camper yapmak istiyorum. PSA grubu düşünmüyoruz çünkü sadece hafta sonları veya bayram tatillerinde kullanacağımız için, kapının önünde bir dev yatsın istemiyoruz, ki bunu bazen şehir içi kullanacağımız gerektiğinde kırmızı ejderyamız olmadığında ilçeler arası kullanacağımız bir araç olsun dedik ve Transporter da karar kıldık. T4 veya T5.. Ki T4e daha çok yöneliyorum benim isteğim biraz daha estetik olsun. Düşünsene tatlı bir T4 belki popup yaparız yada hoş bir T4 ile dıstık dıstık park etmemiz.. Gelelim uzun lafın kısasına :smiley:

2003 model altı bir T4 veya 04-06 arası bir T5.. Tamamen kendi emeğim ile yapacağım bir izalasyon, ardından tavan ve döşemeleri, (elektirik tesisatını ustaya) tüm malzemeleri yapı marketlerinden alarak tamamen kendim yapacağım.. Güneş enerjisi düşünüyorum. Sade ve sadece bir kaç sorularıma cevap vermenizi talep ediyorum..

Yakında başlayacağım bu kargaşada yanımda olmanızı istiyorum..
- yüksek tavan istemiyorum, bu nedenle standart tavanlı bir t4ün ölçülerini buldum doğrumudur? Y:1350 U:2405 G:1620
-Ben bu araçta hafta sonları için çıkacağımdan, açılıp kapatılıan bir yatak bir köşede evye ve ocak istiyorum. sizce ( ayakta duramamak zorlarmı bizi) ee sürekli dışarda olacağız yatmaya gireceğiz çok zorluk çekermiyiz? yatak veya ocak kullanmak pek dik durmasakda sıkıntı olurmu? sürgülünün karşışında ocak evye solunda doğru gece yatak sabah koltuk tarzı bir ürün karşışında masa veya bi raf.. kullanıslı olurmu? 175 boyundayım yatağı nasıl koymalıyım evye ocak nerede durmalı.. gibi.. bu konuda değerli görüşlerinizi yorumlarınızı ve ateşlerinizi bekliyorum..
-T4 İçin, 1.9 2.4 2.5 ne önerirsiniz? bakımı olsun yada yedek parçası..,
-Klimotresi önemli değil, bakımını yaptırırı tüm aksamları değiştirir yıkar boyar paklar işe başlarım.
-Güneş enerji sistemi için ( televizyon, buzdolabı, hidrofor ve led ışıklandırmalar için nasıl bir sistem kurmalıyım?
- Temiz su ve pis su tankı ne kadar olmalı, öneriler ve görüşleriniz..
-bir sürü sorum vardı diğerlerini unuttum, aklıma geldikçe inşallah.. :smiley:
siz değerli yöneticilerim, edğerli abilerime şimdiden teşekkür ederim.
Kampı ve doğayı seven ben için, yardımlarınız düşünce ve eleştirilerinizi bekliyorum..
ben servet kubilay ergün, 29 yaşında belediye personeliyim. Üsküdar doğumlu bir kırşehirli olarak Balıkesirden saygı ve sevgilerimle...

NOT: açılır tavan için hikmet abimizle temasa geçtim, çalışmalar başlayacak :smiley:

Siz de bendensiniz. Şu an da Kangoo aracımın arkasına yaptırdığım çekmeceli bir düzenek ile kamp yapıyorum. İçinde yatabiliyorum.
Sonraki aşama da sizin düşündüğünüz şekilde bir transporter almak.
İlker Bey'e ben de katılıyorum. "Önce kağıt üstünde yazıp çizip uygulayayım" dediğinizde pratikte ve kullanımda bir sürü eksik ya da fazla şeyler ortaya çıkabiliyor. Mesela benim yaptırdığım düzenekte kağıt üstünde kullanışlı olarak gördüğüm ama kullanırken hiç de pratik olmadığını anladığım bazı durumlar çıktı ortaya. Şimdi bazı revizeler yapmak istiyorum.
Ben Pinterest uygulamasından çok yararlandım. Belki de biliyorsunuzdur. Çok fikir var, biraz kafanızı karıştırabiliyor. Anafikir vermesi açısından faydalı. Siz buradaki fikirleri harmanlayıp kendiniz için bir dizayn yapabilirsiniz. Pinterest uygulamasında Camper, T4-T5 Camper, Kamp, Karavan, Transporter Camper gibi aramalar yaparsanız çokça örnek görebilirsiniz.

Bu arada araç üstü çadır kullandığınızdan bahsetmişsiniz. Deneyimlerinizi paylaşır mısınız. (Avantaj - dez avantaj?) Eski araç üstü çadırınızı satmayı düşünürseniz de görüşebiliriz.
Çalışmalarınızı buradan paylaşırsanız seviniriz.
Kolaylıklar dilerim.

...... Mesela benim yaptırdığım düzenekte kağıt üstünde kullanışlı olarak gördüğüm ama kullanırken hiç de pratik olmadığını anladığım bazı durumlar çıktı ortaya. Şimdi bazı revizeler yapmak istiyorum.
....
Sizin yaptırdığınız düzenekte ,pratik olmayan yada yaptırmasaydım veya şöyel olsa daha iyi olacaktı dediğiniz hususları belirtirmisiniz.O düzeneği yaptırmayı düşenenlerede büyük katkı sağlayacaktır.

Sizin yaptırdığınız düzenekte ,pratik olmayan yada yaptırmasaydım veya şöyel olsa daha iyi olacaktı dediğiniz hususları belirtirmisiniz.O düzeneği yaptırmayı düşenenlerede büyük katkı sağlayacaktır.

Buradan tarif etmek biraz zor olacak. Uygulamalı göstermek daha kolay olur. Bu hali ile bir video çekip göstermek lazım. Bir ara yapar buraya koyarım.
20181120 152818
20181120 152856
Ama en basitindençekmeceleri sağlı sollu derin iki çekmece yaptırmıştım. Derin iki çekmece yerine sağlı sollu ikişer çekmece yapmak daha mantıklıymış. İçine koyduğum malzemeleri almak istediğimde alttaki üstteki karman-çorman oluyor.
Birde sandığı sabitlemek için bagajdaki kancalara takacak şekilde bir aparat yapmak şart.

Buradan tarif etmek biraz zor olacak. Uygulamalı göstermek daha kolay olur. Bu hali ile bir video çekip göstermek lazım. Bir ara yapar buraya koyarım.
Ekli dosyayı görüntüle 509385 Ekli dosyayı görüntüle 509386 Ama en basitindençekmeceleri sağlı sollu derin iki çekmece yaptırmıştım. Derin iki çekmece yerine sağlı sollu ikişer çekmece yapmak daha mantıklıymış. İçine koyduğum malzemeleri almak istediğimde alttaki üstteki karman-çorman oluyor.
Birde sandığı sabitlemek için bagajdaki kancalara takacak şekilde bir aparat yapmak şart.

IMG 20181120 WA0009

Ekli dosyayı görüntüle 509385 Ekli dosyayı görüntüle 509386 Ama en basitindençekmeceleri sağlı sollu derin iki çekmece yaptırmıştım. Derin iki çekmece yerine sağlı sollu ikişer çekmece yapmak daha mantıklıymış. İçine koyduğum malzemeleri almak istediğimde alttaki üstteki karman-çorman oluyor.

Çekmecelerden biri derin olması yararı olur,piknik tüpü,çaydanlık, ayakkabılar vs vs gibi kaba şeyler için gerekli olurda ,dediğiniz gibi diğerleri için çekmeceli olması kolaylık sağlar.

iki sene çadır kısa bir dönem çekme karavan kullandıktan sonra, bende vw eğilimi oldu eşim ve oğlum sıcak bakmadı bize çadır daha zevkli geliyor.
Ama düşüncem şu, 1.75 gibi boyum var hafif eğilsem sorun olmaz sürgülü kapı karşısına ocak ve evye şöför ve yan koltuğu çevirerek 4 kişinin oturup yemek yiyebileceği vakit geçireceği bölüm en arkaya 50x60 cm gibi kartuşlu wc (2 senelik tecrübeyle bu büyük sorun mutlaka olmalı) bazı kampinglerde wc çok pis su yok gece elektrik yok çok sorun bayan için ve yatak aracın üstüne çadır olabilir veya içeride kalan alana açılıp kapanan sistem yapmalı ama bir araç bulup kartondan gerçek ölçülerde şablon hazırlayıp denemek lazım

Sevgili doga severler,mutlu bir sekilde gezmek,yasamak icin maddi imkansizliklar yuzunden eski gezginlerin nasil gezdigini dusunerek moral bulmamiz lazim.50 cc motorsikletle avrupa ve amerikayi gezen turkiyeli abimiz var.internet uzerinden bulabilirsiniz hikayelerini.simdi begenmedigim,kucucuk minibuslerle avrupa ve turkiye yi gezmis babalarimiz,dedelerimiz var.kuvet kadar yelkenli ile dunya turu yapan dunyalilar var.100000 euroluk karavan ,43 feet motoryat 1000 cc motorsiklet ile gezemeyen yada sadece bunlarla gezilebilecegini dusunen yakinlarim var.bu yuzden arac cok onemli degil,gezilen gorulen,yasanan yer onemli.keske bundan 50 sene onceki dogayi gorebilme imkanim olsa yuruyerek giderim.fakat simdi 1milyon $ lik karavanla bile o doga harikalarini gorme imkani yok,cok uzucu.1970 lerde cekilen videolari aglayarak izledim.oludeniz de cekilen videoyu.... simdiki hali cok uzucu.bu yuzden biran once ister yuruyerek,ister atla,ister bisikletle,ister karavanla gezelim.dunyamizi koruyalim,sevgiyle mutlu yillar.yolun acik olsun,bu sitede bulunan herkes size,bize yardimci olur.cok dusunmeyin,harekete gecin.

...... eski gezginlerin nasil gezdigini dusunerek moral bulmamiz lazim.50 cc motorsikletle avrupa ve amerikayi gezen turkiyeli abimiz var.internet uzerinden bulabilirsiniz hikayelerini.simdi begenmedigim,kucucuk minibuslerle avrupa ve turkiye yi gezmis babalarimiz,dedelerimiz var.kuvet kadar yelkenli ile dunya turu yapan dunyalilar var.........bu yuzden biran once ister yuruyerek,ister atla,ister bisikletle,ister karavanla gezelim.dunyamizi koruyalim,sevgiyle mutlu yillar.yolun acik olsun,bu sitede bulunan herkes size,bize yardimci olur.cok dusunmeyin,harekete gecin.

Biraz daha eskilere gidersen, atla,eşekle avrupayı gezen insanlarımız vardı.(mesela öz hakiki evliya çelebi;) )

Yazdıklarında sonuna kadar haklısın.Gezmek ve görmek istedikten sonra, aracın ve içeriğini ciddi sorun yapmadan hayallerin önüne set çekmesine izin verilmemeli.
Tabii doğaya ,çevreye ve insana saygıyı asla ihmal etmeden.

Biliyormusunuz avrupada geçerli olan akçe:GAVUR MANGIRI nın bir tanesine sahip olmak için kabaca 6 Türk lirası vermek gerekiyor yani ekmek heryerde 1 birim paraya satılıyor ama avrupada 1 adet ekmek alınca cepten 6 türkiş lirası çıkıyor haydi buyur ye bakalım o ekmegi.Mazotu hiç sormayın.Yeşil sigortanın bir aylığı bile 800 liracık olmuş haydi buyurun gezmeye!!!!!!!! ben yavaştan yavaştan pes etmeye başladım

Biliyormusunuz avrupada geçerli olan akçe:GAVUR MANGIRI nın bir tanesine sahip olmak için kabaca 6 Türk lirası vermek gerekiyor yani ekmek heryerde 1 birim paraya satılıyor ama avrupada 1 adet ekmek alınca cepten 6 türkiş lirası çıkıyor haydi buyur ye bakalım o ekmegi.Mazotu hiç sormayın.Yeşil sigortanın bir aylığı bile 800 liracık olmuş haydi buyurun gezmeye!!!!!!!! ben yavaştan yavaştan pes etmeye başladım

iş gezmek olduktan sonra,batıyı ekonomik olarak kaybetmiş olsakta viyana kapıları bu seferde ekonomik olarak suratımıza çarpsada, sizin ve başka arkadaşların yaptığı doğu seferlerine (rusya,gürcistan,ermenistan azerbeycan Türki devletler vs..) çıkmaya engel şimdilik bir şey yok.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR