Def'imin Ilk Hali Ve Son Hali ...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Hmtatl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 131
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,709

Etiketler
Sayın Hmtatl,
Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Maşallah güzel görünüyor. Defender pick up alacak biri olarak sormak istediğim sorular var.
Kişisel dağ - doğa gezilerinde, offroad ve kamp etkinliklerinde, sadece traktörle gidilebilen kendi zeytin bahçelerimizde ve ova yollarında kullanmak için defender pick up almaya karar verdim. Nasip olursa güzel toplanmış 110 dizel almak istiyorum.
Aldıktan sonra kullanışlılık ve görsellik olarak sizin yaptığınız gibi bazı eklemeler yapmak istiyorum.
Sorularımı cevaplayabilirseniz bana yol göstermiş olursunuz.
1. Ön tamponun orjinali sanırım halen kullanıyorsunuz. Sanırım tampona tabla monte ettiniz. Vinç 12000lblik midir? Vinç markası, fiyatı ve tabla fiyatı ve montaj ücretine ne kadar harcadınız? Vinci ve tablasını nereden tedarik ettiniz?
2. Moonvisor'ı nereden kaç liraya aldınız?
3-Panjur aynı şekilde
4. Şnorkel aynı şekilde
5. Tavan sepeti aynı şekilde
6. Kaput şişirme plastiği aynı şekilde
7. Standart lastikler biraz ince. Lastik ebatı değiştirdiniz mi? 235 85 16 önerir misiniz?
8. Yükseltme kiti uyguladınız mı?
9. Yakıt tüketimi nasıl?
10. Araç sanırım kamyonet olarak geçmekte. Trafik sigortasını ne kadara yaptırdınız?

Şimdiden teşekkür ederim. Parçaları satın aldığınız yerleri söylemek reklama girecekse özelden de mesaj atabilirsiniz.

Merhaba, arkasi acik olan bu defender cok guzel sekilde kapatilmis , cok kullanisli olmus ellerinize saglik.. ruhsatta acik kamyonet geciyor herhalde kapatilinca bir sorun oluyormu? yapilan islemler hakinda bilgi verebilirmisiniz?

Sayın Hmtatl,
Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Maşallah güzel görünüyor. Defender pick up alacak biri olarak sormak istediğim sormmMMMMMKLJFOular var.m
Kişisel dağ - doğa gezilerinde, offroad ve kamp etkinliklerinde, sadece traktörle gidilebilen kendi zeytin bahçelerimizde ve ova yollarında kullanmak için defender pick up almaya karar verdim. Nasip olursa güzel toplanmış 110 dizel almak istiyorum.
Aldıktan sonra kullanışlılık ve görsellik olarak sizin yaptığınız gibi bazı eklemeler yapmak istiyorum.
1. Ön tamponun orjinali sanırım FDhalen kullanıyorsunuz. Sanırım tampona tabla monte ettiniz. Vinç 12000lblik midir? Vinç markası, fiyatı ve tabla fiyatı ve montaj ücretine ne kadar harcadınız? Vinci ve tablasını nereden tedarik ettiniz?
3-Panjur aynı şekilde
4. Şnorkel aynı şekilde
7. Standart lastikler biraz ince. Lastik ebatı değiştirdiniz mi? 235 85 16 önerir misiniz?
9. Yakıt tüketimi nasıl?
10. Araç sanırım kamyonet olarak geçmekte. Trafik sigortasını ne kadara yaptırdınız?

Şimdiden teşekkür ederim. Parçaları satın aldığınız yerleri söylemek reklama girecekse özelden de mesaj atabilirsiniz.

Sayın Hmtatl,
Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Maşallah güzel görünüyor. Defender pick up alacak biri olarak sormak istediğim sorular var.
1. Ön tamponun orjinali sanırım halen kullanıyorsunuz. Sanırım tampona tabla monte ettiniz. Vinç 12000lblik midir? Vinç markası, fiyatı ve tabla fiyatı ve montaj ücretine ne kadar harcadınız? Vinci ve tablasını nereden tedarik ettiniz?
3-Panjur aynı şekilde
4. Şnorkel aynı şekilde
9. Yakıt tüketimi nasıl?

Sevgili dostum araç üzerinde gördüğün herşeyi facebook,çevre ve Ordudaki Turgut usta vasıtasıyla buldum ve uygulattım.Araç 32.000 tl yi geçti komple yani.Fiyatlar değişken olur.Lastikler 265 75 16 araç yükseldi o yüzden bu lastikleri aldım ve yükseltme uygulamadım,yakıt tüketimi 10 ila 14 lt arasında değişiyor,trafik sigortası 760 tl ye malolmuştu tek tek fiyatlar değişken olur bu birazda sizin araştırmanıza bağlı yardımcı olabildiysem ne mutlu...

Merhaba, arkasi acik olan bu defender cok guzel sekilde kapatilmis , cok kullanisli olmus ellerinize saglik.. ruhsatta acik kamyonet geciyor herhalde kapatilinca bir sorun oluyormu? yapilan islemler hakinda bilgi verebilirmisiniz?
Araç tenteli geçiyor ya araca ne yaptırırsanız yaptırın üstünü tenteyle kapattınız mı sıkıntı yok o yüzden ruhsatta bir işlem yaptırmadım....

Defender'ımın üzründe yaptığım son çalışmalar...Mountney direksiyon ve göbeği...20 LT Jerry can
20160618 154220
20160705 001515
20160618 154220
20160618 154223

daha güzeli sizin olur inşallah...
Çok teşekkürler, şu an kendi aracımın satılmasını bekliyorum bir defender almak için. O güne kadar da okuyarak mümkün olduğunca bilgi toplamaya çalışıyorum;) umarım yakında ben de yeni aracımın fotoğraflarıyla aranıza katılırım..

IMG 1153
IMG 1153
IMG 1140
ön diferansiyel muhafaza
IMG 1164
viraj Demir'i veya diğer adı denge çubuğu
ve baskı Balata komple değiştirildi araç serileşti sanki

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

SON KONULAR

Geri