Defendir Almayiduşunuyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Mehmet ragip Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,276

Mehmet ragip

Ana Kamp
Herkese selamlar defendir 110 dizel almayi duşunuyorum tdi mi yoksa duz mu bide nisan motorlulari varmiş hangisi iyidir gunluk de kullancagim arac olcak yardimci olurmusunuz tecrubelerinizden faydalanmak isterim teşekkurler

Etiketler
Sorunuzdan Defenderı iyi tanımadığınızı anlıyorum. Bu araç için hem arazide hemde günlük kullanılacak ise mutlaka şehir içinde de kullanılıp deneyimli birisinin tavsiyeleri alınarak karar verilmeli. Bana göre gelmiş geçmiş en iyi (verim ve sorunsuzluk ) motoru 300 TDI dır. Düz dizel motor ortalama ağırlığı 2 ton olan Defender 110 için yetersizdir. Forumlarda hemen her konuda aradığınız yeterli bilgiyi bulacaksınızdır.

Sorunuzdan Defenderı iyi tanımadığınızı anlıyorum. Bu araç için hem arazide hemde günlük kullanılacak ise mutlaka şehir içinde de kullanılıp deneyimli birisinin tavsiyeleri alınarak karar verilmeli. Bana göre gelmiş geçmiş en iyi (verim ve sorunsuzluk ) motoru 300 TDI dır. Düz dizel motor ortalama ağırlığı 2 ton olan Defender 110 için yetersizdir. Forumlarda hemen her konuda aradığınız yeterli bilgiyi bulacaksınızdır.
Aynen fazla tanimiyorum defendiri oyuzden tavsiye istiyorum gunluk kullanacagim dedigim rizede koyden çarşiya inip gelmek için sadece

Abi peki bu 300tdi denilen nasil anlaşiliyor 110 luklar uzun kasa duz dizeller 2.5 veya 2.5tdi yaziyor hangisi 300tdi onu anlamiyorum beygir farkimi var kac beygirler 300tdi bilginiz varsa yardim edebilirmisiniz

merhaba defnederler güzel araçlar ama şunu bilmen lazım çok yakarlar benim arkadaş askeriyede çalışıyordu o araştırdı benim için baktım olacak gibi degil çünki her hafta arkadaşlar balıga giden birisiyim sonra suziki sj 410 aldım 1000 cc motora sahip ve yakıt yok tam bi orman faresi esenlikler dilerim

Abi peki bu 300tdi denilen nasil anlaşiliyor 110 luklar uzun kasa duz dizeller 2.5 veya 2.5tdi yaziyor hangisi 300tdi onu anlamiyorum beygir farkimi var kac beygirler 300tdi bilginiz varsa yardim edebilirmisiniz
300tdi de 300tdi yazar 110 bg sanırım düz dizel 2.5 67 bg motor kapağını açınca anlarsın bu 300 tdi
Web image5 1415975717

Birsürü araştırma yaptıktan yalnış yollara saptıktan ancak sonradan doğru yolu bulan biri olarak paylaşayım. Bende 2000 mod. disco II var. ( Satılık) Temiz ve Orjinal bir DEF buldum şansım ve birazda tezcanlılığım ile biraz fala para vererekte olsa aldım. 1997 model orjinal fabrika çıkışlı 300Tdi bir aracım var.

Motor.
-Düz dizeli tavsiye etmem zira pek gitmiyor,
-V8 çok yakıyor tüp taktırmanız gerek
-BD30 Nissan motorlu ( Sonradan konma motor, uyum sağlamaz ise soru n)
-puma Ford motorlu ( orjinal günümüz deflerindeki motor, eskilerde sonradan atma, dönüştürmeyi bilen biri yaptı ise iyidir.)
-300Tdi sonradan atılabildiği gibi Türkiyede bazı kurumlar tarafından tercih edilmiş ve orjinal olarak Fabrika tarafından konmuş araçlar vardı.( genelde Otokarda üretilmiştir.) Temizi, sorunsuz, turbolu. Bol beygirli
-TD5 orjinal çok nadir de olsa var. Genelde sonradan discovery motoru konur. Beygirli, kuvvetli, sorunsuzdur.

Ama iş motor ile bitmiyor Şanzuman
Otomatik olmamalı
-LT77genelde düz dizellerde vardır.
-Diğer motorlarında kendine özgüdür.
-Defçiler ise RN380ister

Hala bitmediçüki birde deferensiyel var.
-s.bery Büyük bir karpuza sahiptir; Arazide gemi çipası gibi sizin gitmenize engel olur.
-rrc daha küçük bir karpuzdur. 5cm kadar ve avantaj sağlar tercihsebebidir. (Genelden RangeRover Klasikten alırlar)

tabi bunları tamamlayan snorkel motor, ayrıca diferansiyel ve şanzuman havalandırmalarını yukarı çekmeniz gerekir,
iyi bir vinç, diferansiyel kilidinizde varsa iş tamam. Sıkıntı yok.

umarım fikir verebilmişimdir. Benim bugünedek acizane toplayabildiğim bu halen öğrenmeye devam...!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri