Defender Yakıt Göstergesi Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nordic1903 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 18,483
Ynt: Defender Yakıt Göstergesi Sorunu

adrenalim' Alıntı:
benım aracım toplandığından berı yaklaşık 7 ay oldu trefıge çıkalı hala gösterge çalışmıyor
fakat ben bu problemden memnunum :smiley: :smiley: depom hep dolu oluyo çunkı habıre mazot alıyorum ve ayrıca hava almayı öğrendim :smiley: :smiley: :smiley:
deneyim kazanmış olmanız güzelde .. siz yinede bir depo indirme maliyetine katlanıp sorunu giderin derim ..belkide aşağıda konusu geçen basit bir elektrik sorunuda olablir.. 100 km de bir endişelenmek.. ve sıkca yakıt almak rahatsız edici olur :smiley:

Etiketler

depoyu kendım ındıreceğim fiş sorunu değil fişi takıyorum o zaman depom full oluyoo :smiley: :smiley: şamandıra ayarlanacak benım üşenme sebebim o depeyu aracı toplarken ben takmıştım onu takmak gerçekten çok sınır bozucu saatlerce uğraşmıştım şimdi üşenıyorumm :smiley: :smiley:

adrenalim' Alıntı:
depoyu kendım ındıreceğim fiş sorunu değil fişi takıyorum o zaman depom full oluyoo :smiley: :smiley: şamandıra ayarlanacak benım üşenme sebebim o depeyu aracı toplarken ben takmıştım onu takmak gerçekten çok sınır bozucu saatlerce uğraşmıştım şimdi üşenıyorumm :smiley: :smiley:

Mürselim , ben şamandırayı 1 ay önce değiştirttim..Atatürk Sanayi Sitesinde ve depoyu indirmeden taktılar..Ne kadar sağlıklı bilemiyorum ama depoyu indirmeden de takabilirsin..Benim sorunum sanırım diğer bağlantılarda..Ve senin gibi ben de her daim dolu depoyla geziyorum bu aralar ;D ;D ;D

depo indirmeden şamandırayı sökmeyi denemedim eğer yapmışlarsa ben de yapabılırım demektirr hemen denemelıyım inşallah sökebılırım çünki psikolojimi bozuyo yakıt durumunu blimemek
bir keresin de yakıt almaya gittim yakıt bıtebılır dıye pompacı 5 lt mazot koydu abi depon full dedi :smiley: :smiley: :smiley: inanılmaz sevindim :smiley:
birkerede yakıt var biliyorum yokmuş yolda kaldım :smiley: :smiley:

adrenalim' Alıntı:
depo indirmeden şamandırayı sökmeyi denemedim eğer yapmışlarsa ben de yapabılırım demektirr hemen denemelıyım inşallah sökebılırım çünki psikolojimi bozuyo yakıt durumunu blimemek
bir keresin de yakıt almaya gittim yakıt bıtebılır dıye pompacı 5 lt mazot koydu abi depon full dedi :smiley: :smiley: :smiley: inanılmaz sevindim :smiley:
birkerede yakıt var biliyorum yokmuş yolda kaldım :smiley: :smiley:

Ben de sanayiye gittiğimde bu tip bi olayla karşılaşmıştım..Normalde şamandıra takmak için çeyrek deponun altında bi mazotla tamirciye gidilirmiş..Ben gittim aracı bıraktım tamirciye ..Yarım saat sonra gittiğimde adam hala yakıt boşaltıyordu..2 tane 12 litrelik tiner tenekesi doldurmuş ;D ;D ;D

Gördüğüm kadarıyla tamirci şamandırayı el yordamıyla söküp taktı..Keşke fotoğraf çekseymişim..Bence Yunusla beraber halledersiniz siz depoyu sökmeden ...

Konu eski ama sorun yaşanmaya devam ediyor. Otokar üretimi şamandıraların alayı bozuk . Otokar şamadıra üretimini gözden geçirmeli .

Merhabalar,

Bu yakıt ve hararet Göstergeleri ile başım benim de dertte. Araci izolasyon için ssöktüm ve topladım.

Iki gün Sonra hararet 130 yakıt ise full gösteriyor.

Konu hakkinda hala takip ve yorum varsa bu problemi nasıl düzeltebilirim ?

Teşekkürler
Selamlar.

Murat.

aynısı başıma geldi göstergeçalışıyordu ama ışık sönmüyordu şamandıra değişti iş düzeldi bilginize baken iri kafalı şamandıra takıyorlarmış sebeb buymuş bizim araçların çamandırası ceviz kadar bişey . maslak ta 30 TL ye aldım elektrrikçi taktı ve sorun düzeldi ...
maslak nerden aldınız acaba

Bende konuyu yıllar sonra tekrar canlandırayım.
Benim araçta da hararet hiç yeriden oynamıyor. SÜrekli en alt seviyede duruyor, ayrıca depom da sürekli dolu.
Sürekli dolu depoyu, km kontrolü yaparak takip ediyorum. Ama hararet göstergesi için korkuyorum. Aracın hararet yapması halinde durum vahim olacak.
Hararet kontrolü için önerileriniz ne olabilir.
2.4 Ford Transit motorlu Def 90.

Benim aracımda olan sıkıntıları işinde son derece iyi olan bir elektrik atölyesi ile, çözdüm.
Hararet ve yakıt göstergelerim artık çalışıyor ve doğru gösteriyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR