Defender Test Gezisi Gaziantep (09 Ekim 2009)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan jeep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,707

jeep

Zirve
Yer
Gaziantep
Web
www.gandoff.org
Akşam üzeri saat 19 gibi bir telefonla harakete geçtik. 4 araç, 1 motorla gruba yeni aldığımız diğer defender ı test etmek için. Yaşar hocamın daha önce ki gezi sayfasında bize tarif ettiği Burç Beldesi Yalangoz mevkiini bulmak üzere. Burc'u daha yeni geçmiştik ki yolun solunda akan dere bizi içine çekti.

Önce defender girdi. Biraz ilerledikten sonra battı. Hemen GMC 6.2 nin gürleyen sesi ile yardıma koştu. Defender çıktı. MercedesG önceki gezinin gazı ile daldı dereye bayağı ilerledikten sonra o da battı. Arkasında çeki demiri olmadığı için arka tamponu söktüm önce ;D sonra da önüne girdim çok dik olan dere kenarından. Bu defa da halat koptu. İlerisi kapalı derede kalmıştım. Sonra yaklaşık 2 metre yüksekliğinde 70 derece gibi dere kenarından toprakları dökerek kendimize yol yapıp çıktım. Önceden yaptırdığım deneme fırsatımın olmadığı makara sistemi ile vinçleme işine giriştik. Mercedesi battı yerden çıkarıp diğer halat yardımı ile benim yaptığım yoldan dereden çıkardık.

Dere sefası bitmiş tekrar asfalta dönmüştük. Fazla ilerlemeden Afrin çayını bulduk. Tabi tekrar atladık. Çay boyunca ilerleyip sazlıkların arasında yaklaşık 10 metre balçık olan bir yerden geçip devam edecektik. Ön tekerleri soktum önce yaklaşık 30-40 cm oturdu. Ben geçmez dedim ama denemekte fayda var deyip şöyle 20 metre gerilip hızla daldım. Dalar dalmaz aracın ataletiyle ileriye balçığın yumuşaklığı ile aşağıya düştüm. En komik batmalarımdan birisi diyebiliri. Yaklaşık 60 cm dikey olarak düştüm. Sonrasında 3 saatlik bir kurtarma operasyonu ile çıktım. Beni önce GMC çekti. Ama GMC nin arazi müşiri gibi bir arızası sonucu ön çekerleri devre dışı kaldı. Sonra da Mercedes inanılmaz bir güç ile ( kimse beklemiyordu) 4-5 denemede aldı çıkardı beni.

Herkes çamura battı, bütün araçlar sınırları zorladı. Gece eve giremeden giyisilerimi kapı önünde çıkarmak zorunda kaldım ;D Eşime hoşgörüsü için teşekkür ediyorum ;D .. Karanlık olması ve yanımıza fotoğraf makinesi almadığımızdan cep telefonu ile çektiğimiz görüntüler mevcut.

Saygılar..

Etiketler
Ynt: Defender Test Gezisi Gaziantep (09 Ekim 2009)

09102009940

Göktuğ Bu iş böyle olmayacak arkadaşların sana ortaklaşa iyibir vinç alsınlar ortak kullanırsnzı ;) ;)
Gündüz olsaydı çokdaha güzel olacaktı genede güzel paylaşım için teşekkürler

az kaldı diğer araçlar da donanım artmaya başlayacak. her zaman beni nerede bulacaklar. bugün varım yarın yokum.

Abi öncelikle herkesin emegine saglık ama yakında sağlık bakanlığı G.antep e özel bir aşı getirecek senin bu jeep virüsü için Maşallah ekibi çoğaltıyorsun izlerken çok keyif alıyorum ama bensiz gezdigin içinde içim biraz buruk.Yine çok güzel bir gezi olmuş ama artık iyi bir kamera almanın zamanı geldiğini düşünüyorum.Daha öncede aklındaydı zaten.

Uğur cep telefonu ile çektik hep. Planlı olmayan geziler hep güzel olur ve hep kayıt alamayız. Bu arada Osmaniye de Mete abi var. Osmaniye grubu ile kamplı bir gezi düzenlemek için girişimde bulunduk.

jeep' Alıntı:
Uğur cep telefonu ile çektik hep. Planlı olmayan geziler hep güzel olur ve hep kayıt alamayız. Bu arada Osmaniye de Mete abi var. Osmaniye grubu ile kamplı bir gezi düzenlemek için girişimde bulunduk.
Abi çok güzel olur kamplı gezi sizi yanlız bırakmam inşallah en yakın zamanda olur.

Sizin gezi balçık-dal çık şeklinde olmuş anlaşılan ;D

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR