Defender Ile Ilk Off Road Gezim Ve Izlenimlerim

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan hermestr2010 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,509

hermestr2010

Ana Kamp
Merhaba arkadaşlar, ben de bir defender 110 300 tdi alıp bu hafta sonu ilk gezime çıktım.

Arkadaşlarla önce Adrasan a sonra da oradan 16 km dağ yolu ile ulaşılabilen Sazak koyuna gittik.

Araç asfaltta 80-90 km kontrollu gidiyor. 100-110 u da görebilirsiniz tekerleğinize göre, ama bana sorarsanız macera olur. Yolda giderken tüm aerodinamik kuralları hiçe sayıyorsununuz. Tüm camlar açık, öndeki hava mazgalları açık, bol gürültülü ve esintili bir yolculuk oluyor. Git gel 3 saat uzun yol bile adamı yoruyor.

Adrasandan sonra gittiğimiz 16 km lik dağ yolu dik ve bol dönüşlü tek şeritli bir yol. 2 araç yan yana geçemiyor. Daha çok toprak ve taşlı bir yapısı var. Zaman zaman erozyon yuzunden yol üzerindeki taşlar yukarı çıkmış ve alçak araçlar için tehlike arz ediyor.
Defender a gelirsek. Açıkçası ilk yola başladığımda çekinmiştim. Ancak geri dönmek gibi bir seçenek olmadığı için yola devam ettik. Defender arazi vitesinde ve orta kilit ile kullandık. Genelde 2-3. viteste. Çok yavaş geçmemiz gereken yerlerde ya da dik inişlerde 1. vitese indik.

Defender bu yolda hiç zorlanmadı. Tüm engelleri kolayca aştı ve aracı kullandıkça bize gerçekten güven verdi. Hararet 50-70 derece arasında kaldı. Her kilometre de gerçekten ne kadar doğru bir arazi aracı aldığıma ikna oldum.

Sazak koyuna gelirsek; muhteşem bir doğa parçası. Tabii ki tek sorun çevreye saygısı olmayan ve gittiği yeri bulduğu gibi bırakmayan insanoğlu. Gezi tekneleri burayı talan etmiş. Ortalık çok kalabalıktı, ne yüzecek ne de olta atacak bir yer bulamadık. Sahilde de günübirlik ve uzun süreli kampçılar vardı. Ortalık çöpten geçilmiyordu.

Biz de burada kamp atmaktan vaz geçip geri döndük.

Ama bu doğa harikasının bu halini görmek beni gerçekten çok üzdü.

Daha temiz ve bakir koylar aramaya devam edeceğiz.

Screen Shot 2017 09 24 at 173103

Merhaba arkadaşlar, ben de bir defender 110 300 tdi alıp bu hafta sonu ilk gezime çıktım.

Arkadaşlarla önce Adrasan a sonra da oradan 16 km dağ yolu ile ulaşılabilen Sazak koyuna gittik.

Araç asfaltta 80-90 km kontrollu gidiyor. 100-110 u da görebilirsiniz tekerleğinize göre, ama bana sorarsanız macera olur. Yolda giderken tüm aerodinamik kuralları hiçe sayıyorsununuz. Tüm camlar açık, öndeki hava mazgalları açık, bol gürültülü ve esintili bir yolculuk oluyor. Git gel 3 saat uzun yol bile adamı yoruyor.

Adrasandan sonra gittiğimiz 16 km lik dağ yolu dik ve bol dönüşlü tek şeritli bir yol. 2 araç yan yana geçemiyor. Daha çok toprak ve taşlı bir yapısı var. Zaman zaman erozyon yuzunden yol üzerindeki taşlar yukarı çıkmış ve alçak araçlar için tehlike arz ediyor.
Defender a gelirsek. Açıkçası ilk yola başladığımda çekinmiştim. Ancak geri dönmek gibi bir seçenek olmadığı için yola devam ettik. Defender arazi vitesinde ve orta kilit ile kullandık. Genelde 2-3. viteste. Çok yavaş geçmemiz gereken yerlerde ya da dik inişlerde 1. vitese indik.

Defender bu yolda hiç zorlanmadı. Tüm engelleri kolayca aştı ve aracı kullandıkça bize gerçekten güven verdi. Hararet 50-70 derece arasında kaldı. Her kilometre de gerçekten ne kadar doğru bir arazi aracı aldığıma ikna oldum.

Sazak koyuna gelirsek; muhteşem bir doğa parçası. Tabii ki tek sorun çevreye saygısı olmayan ve gittiği yeri bulduğu gibi bırakmayan insanoğlu. Gezi tekneleri burayı talan etmiş. Ortalık çok kalabalıktı, ne yüzecek ne de olta atacak bir yer bulamadık. Sahilde de günübirlik ve uzun süreli kampçılar vardı. Ortalık çöpten geçilmiyordu.

Biz de burada kamp atmaktan vaz geçip geri döndük.

Ama bu doğa harikasının bu halini görmek beni gerçekten çok üzdü.

Daha temiz ve bakir koylar aramaya devam edeceğiz.

Ekli dosyayı görüntüle 65540
Kac papel verdiniz defendera ?

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR