Defender Almak Istiyorsunuz. Aracı Alırken Hangi Özelliklerine Bakarsınız?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Kuzey44 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 19
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,546

Kuzey44

10 numara 5 yıldız
Yer
Ankara
Selamlar. Merak ettim, defender sevdalıları araçları alırken nelere bakıyor? Fiyat, kaporta boya, motor, off road donanımları, çok para harcanıp lüks hale getirilmiş araçlar.... fikirlerinizi yazarsanız herkes faydalanabilir... herkese ıyigunler dilerim...

Etiketler
Selamlar. Merak ettim, defender sevdalıları araçları alırken nelere bakıyor? Fiyat, kaporta boya, motor, off road donanımları, çok para harcanıp lüks hale getirilmiş araçlar.... fikirlerinizi yazarsanız herkes faydalanabilir... herkese ıyigunler dilerim...
çok derin bir mevzuya dalmışsın şimdi başlar alınmaz aman uzak dur masrafından kurtulamazsın sanayiden çıkamazsın diyenler çok kulak asma öncelikle bu aracı seveceksin ve ne beklediğini bileceksin ve en önemlisi elin takım tutacak ben 3 yıldır kullanıyorum aylık minimum 2 bin km yol yapıyorum şükür daha yolda kalmadım hiç mi arıza çıkarmadı illaki çıkardı ama mekaniği o kadar basit ki çok kolay halledilebiliyor parça bulma sıkıntısı yok çıkma ve sıfır olarak temin edilebiliyor yolda giderken çektiği dikkati anlatmaya gerek yok ama benim için en önemlisi ortam ve arkadaşlık alıyorsunuz bu araçla çok güzel toplantılar sohbetler kamplar getiriyor peşi sıra varsa fırsatınız katılın öyle bir organizasyona ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız kısacası çok arıza çıkarmasa da ilgi alaka isteyen araçlar yaşı ve kullanım amacı itibari ile

merhaba;
mesela ben geçen hafta aldım. :smiley:
neye baktım?
önce fiyat, sonra aracın motor, şanzıman ve şaselerine baktım
bu testlerden geçen araçları eledim.
ardından kupaya baktım
ardından yürü aksam vs

neye bakarsanız bakın, nesini incelerseniz inceleyin
defender farklı bir duydu, farklı bir sevdadır.

çok derin bir mevzuya dalmışsın şimdi başlar alınmaz aman uzak dur masrafından kurtulamazsın sanayiden çıkamazsın diyenler çok kulak asma öncelikle bu aracı seveceksin ve ne beklediğini bileceksin ve en önemlisi elin takım tutacak ben 3 yıldır kullanıyorum aylık minimum 2 bin km yol yapıyorum şükür daha yolda kalmadım hiç mi arıza çıkarmadı illaki çıkardı ama mekaniği o kadar basit ki çok kolay halledilebiliyor parça bulma sıkıntısı yok çıkma ve sıfır olarak temin edilebiliyor yolda giderken çektiği dikkati anlatmaya gerek yok ama benim için en önemlisi ortam ve arkadaşlık alıyorsunuz bu araçla çok güzel toplantılar sohbetler kamplar getiriyor peşi sıra varsa fırsatınız katılın öyle bir organizasyona ne demek istediğimi daha iyi anlarsınız kısacası çok arıza çıkarmasa da ilgi alaka isteyen araçlar yaşı ve kullanım amacı itibari ile

Elinden iş gelmeyen almasın mı diyorsunuz?

Temiz güzel bir araba alırsanız sıkıntı olmaz ama arablar sonucta eski sanayiye ugrucak vaktiniz ve tanidik varsa iyi olur

Elinden iş gelmeyen almasın mı diyorsunuz?
motor ve şanzıman dışında araç çok basit kolayca söküp takılabilir birkaç parça takımla yapılmayacak şey yok bi bilya değiştirecek olsan kendin yaparsan 220 tl ye halledersin usta işin içine girince 500 ü bulur çoğu usta işini düzgün de yapmaz sonra zaman para kaybeder ve stres sahibi olursun ama düzgün ustayı bulur parayı da dert etmezsen çok üzülmezsin şahsi fikrimdir bu araçlara biniyorsan elin takım tutmalı

anladım hocam...peki bu işlerden anlamayanlar için marka model öneriniz var mıdır?

anladım hocam...peki bu işlerden anlamayanlar için marka model öneriniz var mıdır?
bu tabi ki kullanım amacı ve bütçeye bağlı..
önce malum siteye girip aranılan özelliklere göre fiyat model araştırması yapmalıs, sonrasında beğendiğin araçlar hakkında bilgi edinmek için forumdaki konuları okumalısın, aklına yatan marka model konusunda forumdaki arkadaşlar yardımcı olacaktır.

marka model derken çok geniş bir yelpazeye sahip değil 90-100-110-130 bunlar şase tipleri bana en uygunu 110 kapalı kasa bunu kullanım amacına göre belirlemelisin sonraki adım motor düz dizel bd30 300tdi puma motorlar dizel olarak en çok karşılaşacağın motor seçenekleri benzinli olarak çok bilgim yok benim aracım bd30 turbo 300tdi kadar olmasa da tatmin edecek kadar iyi en azından sağlam sorunsuz bir motor ve fiyatları makul 2 araç arasında 30 binleri bulan fiyat farkı vardır yıl olarak çok bir önemi yok hepsi aynı araçların 94 den sonrası arkalar da disk diye biliyorum benim 91 difransiyeli değiştirip disk yaptım sıkıntı yok

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR