Defender 2,5 Düz Dizel Turbo Uygulaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gokhan antoff Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 140
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,437

Etiketler
Ynt: Defender 2,5 Düz Dizel Turbo Uygulaması

Gökhan ustam senden ricam;benim gibi lantında benzinli motor olan kişilere detaylıca benzinli bir motora da turbunun nasıl uygulanacağını anlatmanız.Bilgi ve tecrübelerinizin bizim için yol gösterici olacaktır.Sizin yönlendirmelerinizle buradaki ustalara da bu işlemi belki yaptırtabiliriz.

murat atak' Alıntı:
Gökhan ustam senden ricam;benim gibi lantında benzinli motor olan kişilere detaylıca benzinli bir motora da turbunun nasıl uygulanacağını anlatmanız.Bilgi ve tecrübelerinizin bizim için yol gösterici olacaktır.Sizin yönlendirmelerinizle buradaki ustalara da bu işlemi belki yaptırtabiliriz.
benzınlıde de mantık ve montaj aynı motor yapıları da neredeyse aynı motorunuzun durumu ıyıyse drek olarak turbo basıp 06 da cok ıyı sonuc alırsınız.fakat karburatoru ıyı ayarlamanız gerek yada turbo bır aracın karburatorunu uygulamanız gerek.lpg kullanıyorsanız turbonun salyangazunun emıs tarafına mıkser baglamanız gerek bunlar puf noktaları gıbı gıbı..

gerekli parçalar nelerdir?0.6 bardan yukarı bir basınç alabilir miyiz? intercool takmak ta gerekir mi? turbo yağlaması için ne yapmalıyım? pistonlarda ne gibi modifikasyon yapmalıyım?

murat atak' Alıntı:
gerekli parçalar nelerdir?0.6 bardan yukarı bir basınç alabilir miyiz? intercool takmak ta gerekir mi? turbo yağlaması için ne yapmalıyım? pistonlarda ne gibi modifikasyon yapmalıyım?
.
murat bey 0.6 bar da o land cıldırır. 1.0 ve 1.50 dede yarıs yapmaya kalkarsınız.pıstonları ellemeden araya 180mm celık conta 2.5 bır motorun eksoz ve emme pallerı uygun hararet yaptırmayacak bır turbo ayarlıcaksınız. ve eksoz manıfoltunun altına flans ıle takabılırsınız yada manıfolt yaptırabılırsınız sıze kalmıs.pıstonları ellemek ıstersenız onuda saglam bır rektefıyecı ayarlar.ıntercoler da sızın tercıgınız amanallah lazım degıl onuda kullanmak ıstersenız starex veya 300tdı su radyatoru ıle ıntercolerı yan yana guzel bır gorunum olur.kullanabılırsınız.yakıt pompası yetmezse ekstra yakıt pompası yada benzın reglatoru takabılırsınız.bu ısleme basladıgınız da telefonlasırız guzel bır land cıkartırız kafanızı yormayın kolay ısler.cok zor degıl . ;D parcalarıda ben sıze burdan ayarlar gonderırım.

Gökhan ustam yazın bu projeyi hayata geçirelim o zaman.Ben o zamana kadar buralarda bu işi yaptırabileceğim bir usta var;onu ikna etmeye çalışayım bakalım

gökan bey dizele tutbo takmak kolayda bende kendi aracıma taktım bezinliye karbiratörlüde emmeyi ortadan kaldıracagı için nasıl olur bilemem hele tüplü ise hiç çalışmaz tabi enjektörlü motor dan bahsediyorsanız başka.

defenderr25' Alıntı:
gökan bey dizele tutbo takmak kolayda bende kendi aracıma taktım bezinliye karbiratörlüde emmeyi ortadan kaldıracagı için nasıl olur bilemem hele tüplü ise hiç çalışmaz tabi enjektörlü motor dan bahsediyorsanız başka.
.
turbonun emme salyangozunun agzına baglarsanız lpg de calısır randuman verme olayını bılemem saygılar

onu bende düşündüm ama turbo ısınan bir parça dolayısıyla nasıl olur bilemem ama denemekte fayda var.

defenderr25' Alıntı:
onu bende düşündüm ama turbo ısınan bir parça dolayısıyla nasıl olur bilemem ama denemekte fayda var.
.
havayla karısıp gıdecek bır sıkıntı cıkmaz ısı turbonun eksoz palınde emme palınde degıl.karbıratorde ısınan bır parca ;)

Selamlar. Çok geç farketmisim bu siteyi . merak ettim başka turbo taktıran ve hala kullanan varmı. Teşekkürler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.