Defender 2,5 Düz Dizel Turbo Uygulaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gokhan antoff Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 140
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,443
Ynt: Defender 2,5 Düz Dizel Turbo Uygulaması

DEMİRAL' Alıntı:
Gökhan bey ben sizi gerçekten tebrik ediyorum vede sonuna kadar destekliyorum her şeyin avrupa ve amerikada yapılırsa doğru türkiyede yapılırsa yanlış fikrinede sonuna kadar karşıyım
Sivastaki ESTAŞ eksantrik fabrikası en güzel örnek patent kendisine ait ve hiçbir yerden destek almadan bu güne gelmiş dünyada eşi olmayan bir fabrika ve kurucusu fikir babası sadece ve sadece sanat okulu mezunu tornacı ve ilk eksantrik imalatını tornada yaptı sene 1973 lerde şimdi ise son model cnc lerle imalata devam ediyor ve formulada yarışan eksantriklerin bile bir çoğu
Sivastan gidiyor başarılar diliyorum
olmaz olmaz dıye bır sey yok aslında herkez puma motor takıyor. farklı olsun dıyerek basladık.dedıgnız gıbı avrupa yaparsa sıkıntısız ıcımızden bırı bunu yapıyorsa.herkez muhalefet.halbukı neyaptıgımızıda yazıyorum.ısteyen yaptırsın ustasına.rektefıyecı saglam olsun yeter. gerısı teferruat.bende sızlere basarılar dılıyorum.

Etiketler

promasyon , sponsor furyası başladı hayırdır inşallah.Gelişmeleri ilgiyle takip ediyorum.

DEMİRAL' Alıntı:
Konuya destek olması açısından aklıma geldi 2500 düz dizellerin çok az farkla zaten turbo olanları var 92-93 model bu sıralar tpo da satılacak olanlardan turbolu olanlar var
Bunların düz dizellerden farkı emme ve eksozt manifoldu ters pistonlar çelik kafalı diğer her tarafı aynı sadece pompa ayarları ve enjektör ayarları farklımı henüz tesbit edemedim turbo 200 tdi ye göre ters duruyor külbitör kapağına doğru emme manifold hava girirşi de tam ters ortadan ve alttan hava girişi var dolayısı ile eğer düz dizele 200 tdi piston ve örneğin 2,5 ford türbosu uygularsak olur turbo hatta keyfe keder birde uygun (as 950 dodge ) intercool ilave edersek al sana turbu intercool 2500 defender
200 tdi defender motorların grank blok piston kolu silindir contası subab ana kol yatak gibi ana parçaları aynıdır dolayısı ile ileride çok önemli arızalar vereceğine ihtimal vermiyorum
bu arada birçok araç üreticisinde model olarak farklı tarihlerde üretilen araçlarda aynı parçalar kullanılsa dahi baktığımızda farklı numaralar çıkmaktadır uygulayacak arkadaşlara kolaylıklar dilerim saygılarımla

;) ;) ;) ;) ;)

işin uzmanı konuşmuş sözün üstüne söz söylemek ne haddimize ;) ;) ;) ;) ;)

berk' Alıntı:
hahhaha bu cok ıyıydı bende promosyon puma yada bd-30 arıyorum :smiley:
sayın berk bd30 defenderden çıkma bakımları yapılmış motor var isterseniz görüşelim

Neredeyse bir sene oldu aracı sorunsuz kullanıyorsunuzdur umarım. Sonuçları paylaşırsanız sevinirim...

Neredeyse bir sene oldu aracı sorunsuz kullanıyorsunuzdur umarım. Sonuçları paylaşırsanız sevinirim...

sword7' Alıntı:
[/quote.
umut bey suana kadar sıkıntı yasamadık.uygulama ıstedıgımız gıbı sonuc vermıstır.drek olarak aracın sahıbıının nosu.05338108879detaylı olarak bılgı alabılırsınız,
turbo hayat demek :D

gokhan antoff' Alıntı:
sword7' Alıntı:
[/quote.
umut bey suana kadar sıkıntı yasamadık.uygulama ıstedıgımız gıbı sonuc vermıstır.drek olarak aracın sahıbıının nosu.05338108879detaylı olarak bılgı alabılırsınız,
turbo hayat demek :D

Gerçekten sevindirici sorun çıkmaması, isteyince oluyormuş demek :smiley:

bence o kadar düşük bar lı turbo uygulaması motorun ömrünü en fazla %20 yer oda yesin bea ;D
birde intercooler olsa dadından yenmez land ın keyfi ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,437
Kayıtlı Üye Sayımız
172,087
Kaydolan Son Üyemiz
irfy

SON KONULAR

Geri