Defender 2,5 Düz Dizel Turbo Uygulaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gokhan antoff Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 140
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,431
Ynt: Defender 2,5 Düz Dizel Turbo Uygulaması

kaptan10' Alıntı:
siz bu işten emek yiyen insansınız buraya bir konu açtınız ve bu işin olabilirliğini anlatıyosunuz doğru düzgün hiçbir açıklama yapmadan işi maliyetle bitiriyorsunuz bu işin olabileceğini bütün ustalar bilir devlet sırrı değilki yeterki malzemenin mukavemetli muadilleri olduğunu bilsinler hem siz değilmisiniz sadece segman değiştirdim gerisini ellemedim diyen bende ona istinaden bu fiyat fazla dedim bunda kızacak bir şey yok
saygılar
erhan arkadasımın arabasına takılan turbo sıfır.1100ytl ıstersenız ıkıncı el alın.mazot pompası sıfır 1200 ytl ıstersenız ıkıncı el alın turboyu uygulamak ıcın tornacısı motor ıcın rektefecısı derken 3 bını buluyor arkadasm ben zaten kızmıyorum vee ben buraya para dıye bırsey yazmadım konuyu basından berı okuyunn kac para dıye ınatla sorulunca bende yazdım.ınanın ford puma motoruda ole 6.7 bınlıraya bıtmıyor.ve ayrıca turbolu motorla turbosuz motorun blokları aynı.krank aynı,pıston kolu aynı ana yatak kol yatak aynı,(pıston ve sılındır kapak) farklıdır.oda söyle turbolunun yanma odası pıstonun ustundedır.turbolu olmayanınkı sılındır kapagında.tek fark budur.pıstonun ustunde bıraz ıslem yapın gazlayın 0.6 0.7 barda hıcbır sıkıntı olmaz.saygılar

Etiketler

ata036' Alıntı:
uta ellerine sağlık eminim çok güzel olmuştur yorumlara bir şey diyemiyorum biraz zaman geçtikten sonra her şey ortaya çıkacaktır
bu iş çok ilgimi çekti fiyat biraz daha uygun olursa yaptırırım
tesekkur ederım yardımcı olurum sıze

kaptan10' Alıntı:
yukarıda sarfettiğiniz sözlerden anladığım kadarı ile buradki arkadaşları bir küçümseme söz konusu ben kendi payıma anlatayım o zaman ben makina mühendisi değilim ama mesleğim gereği tamircilerle çok içli dışlı oldum eminim çoğu arkadaşda sordukları sorulara bakılırsa baya tecrübe yaşamışlar burada en başından beri bir soruya cevap vermediniz nedir o soru turboyu uygularken ne gibi işlem yaptınız ?
siz ne dediniz standart motor segman haricinde birşey yapmadım . buraya kadar normal sonrasında eleştiriler gelmeye başladı benim eleştirim turbonun olabilirliği veya olmazı değil sizin bu işleme bu kadarcık bir değişimle çıkardığınız maliyete tabiki yapılan ince ayarlar sırdır fakat ortaya bir maliyet atıyorsanız ne yaptığınızıda söylemelisiniz
turbo takıldığı zaman gerekli basınç ayarlarının enjektör ve pompa ayarlarını hatta avans ayarlarının hepsinin tekrar gözden geçirilmesi hepsinin birbirine adaptasyonunun sağlanmasının gerekli olduğunu bilmek için burada otomotiv mühendisi olmak gerekmezbunların yapılması gerektiğini meraklı her arkadaş bilir .ama tüm bunlar mühendislik işi oluyorsa ayrı konu
ustam kaçlira borcumuz? turbo aldık500 segman aldık 200 flanş yaptık 50 ee gerisi motor indi 2000 mi diyeceksiniz?
kaptan geregını yazdım ben nerelere ne gıttıgını.hesapla artık bana savas acmana gerek yok .ıstersen turbonun marka modelını pompanın marka modelını taktıgım sekmanın marka modelınıde yazayım pıyasadan arastır

submarineq' Alıntı:
Ben bir seyi merak ettim.Puma motor 5-6 bin lira demişsiniz ya bu motor sıfır km mi bide bu deiğişiklikten sonra ruhsat işlemleri nasıl oluyor masraf olarak.

selamlar forumu bıraz arastırırsanız sorunuzun cevabını ayrıntılı sekılde bulacaksınız.. konu dagılmasa guzel olur..

selam 13-14 bin lira cıvarında bi yazı okudum forumda da ondan sordum burda 3-4 bin lira ile 13 -14 bin lira arasında baya bi fark var.Uygulamanın maliyeti yönünden yüksek olduğunu söyleyenler için yazmıştım.

submarineq' Alıntı:
selam 13-14 bin lira cıvarında bi yazı okudum forumda da ondan sordum burda 3-4 bin lira ile 13 -14 bin lira arasında baya bi fark var.Uygulamanın maliyeti yönünden yüksek olduğunu söyleyenler için yazmıştım.

13-14 e sıfır motor 3-4 denen çıkma motor muhtemelen

submarineq' Alıntı:

Selamlar 2 ay once acemi bir elektrikci yuzunden motorumu yenilemek zorunda kaldim o sirada hazir yeni motor yaptircama yerine puma koymayi dusundum uzun suren arastirmalarim sonucunda puma motorun maliyetinin bana motor + motor baglantilari sanzimana uygulamasi islemleri toplamda 8-9 bin civarinda bir rakkam cikti bu arada sadece motoru taktirmakla olay bitmiyo sanzimandaki son disliyi vs yi de degistirmek gerekiyo bunlara da girdinizmi ustaninda kucagina oturmus oluyosunuz bundan sonra isin evrak kismi basliyo aldiginiz ford motorunu faturali almalisiniz araciniza isletmeniz icin proje cizdirmeniz gerekiyo bana soylenen rakkam 1.000 lira civarinda biseyden bahsettiler bu projeyle birlikte tuv.e giriyosunuz ruhsatiniza da isliyolar sonuc olarak benim puma motor hesabim 10-11 bin civari 89 model olan kendi aracimi toplamak icin yaklasik su an a kadaki toplam harcamam 23-24 bin civari oldugunu dusundugumde uzerine 10-11 bin daha koymak mantikli gelmedi uzerindeki motoru komple sifirlattim ( zafer bager eline saglik )
Konu daha once acilmis olsaydi hemen paketleyip arkadasa yollardim ancak benim daha onceleri orjinal motor uzerine sonradan takilan turbonun motor omrunu ciddi bicimde azalttigi yonunde oldugu icin konuyu uzaktan takip edip bekleyip sonuclarini gorme taraftariyim
Bu arada sunu unutmamak gerekir yapan arkadasi tebrik ederim emege saygi gostermek gerekir hayirlisi olsun daha once bunu gormus olsaydim turboyuda taktirirdim.. Benim icin artik biraz gec oldu..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-acilll-pazalikli-42231534/detay

araç satılık artık sanırım keşke daha uzun deneme ve bilgi alma şansımız olsaydı :smiley:

Selamlar,
bende aynen sizin yazdıklarınızı demek istemistim zaten.Eğer bu olay muhasebe hesabıysa turba uygulama manktıklı neden;3-4 bın lıra içerisinde sıfır turbo ve sıfır mazot pompası zaten bu olayın yarı maliyetine tekabül ediyor.Evrak kürek işleri dişli değişimi vb gibi işçilik masrafları yok.sadece orjinalinde 68 bg olan defenderı biraz daha güçlendirip rahat etmek var.Kaldıki uygulamada motorunda elden geçiyor olması bir avantaj sonucta içinde ne olduğunu görüyorsunuz değişmesinin gerekli olduğunu düşündüğünüz parçaları değiştiriyorsunuz.Şu ana kadar kaldıkı 1 ay olmak üzere gerek günlük gerekse haftasonları düzenlenen etkinliklerde en ufak bir sorun çıkarmamış olması sevindirici ilerleyen zamanlarda da bir sıkıntı çıkarmazsa bu olay artık bir hayal olmaktan çıkıp her isteyenin rahatlıkla işi bilen ustalara yaptırabileceği bir uygulama olacaktır.

Tempus' Alıntı:
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-land-rover-acilll-pazalikli-42231534/detay

araç satılık artık sanırım keşke daha uzun deneme ve bilgi alma şansımız olsaydı :smiley:

hıc sasırmadım son zamanlarda aracı burdan tanıtıp satılıga cıkaran cok kısı var :D

arkadaşlar bu turbo olayını,motor rektefesini,ustayla nasıl konuşulacagını,pompanın turbonun kısacası malzemelerin ne kadar tuttugunu bılmeyen arkadasların yazdıgı msjlar gercekten benı uzdü demekkı ne sız arabayla ugrasmayı bılıyorsunuz nede adam akıllı ustalarınız var bu işler için muhendıs sanayıde usta olmaya gerek yok....tutturmussunuz puma motor varmı 10 bın lıranın altında adamakıllı puma motor (şanzıman-ruhsat-muayane-vs)sonradan turboda motorun omru kısa olurmus sen degıstır adam akıllı gereklı olan parcaları insan gıbı sur arabanı bakımlarını zamanında yap bısey oluyomu bak bakalım ama bu olaya gereksız yorum yapan arkadasların bunu deneme gıbı bır sansı yok oralarda ne ımkan var ne usta....üzen bır konuda bu sıte babasının malı gıbı burda arabayı tanıtıp satma olayı!kendı arkadas gurubum olarak yada ANTOFF olarak turbo takıldıktan sonra (birbucuk aydır)boş pazarımız geçmedi bu pazarda alanya etabından anlının akıyla çıktı sonradan turbolu defender.....kardada denedik çamurdada varsa görmek denemek gelsın mısafırım olsun.....sıtenın herhangı bır yerınde burda araba tanıtıp sonradan satmak yasaktır dıye bır madde varsa yerını soyleyın bızde okuyalım!!!şu anda sahıp oldugum dört aracım var dörtüde satılık araçlarımın alım satımıda masrafı bana ait istedıgım yerde tanıtıp ıstedıgım yerde satarım her turlu masrafıda esirgemem bunada ancak ben karar verırım...zorunada gıden varsa katılmaz bu muhabbete!en başından beri bizim anlatmak ıstedıgımız sozum meclısten dısarı bu turbo olmaz yapılmaz dıyen arkadaslara yol gostermek oturmayın ustalarınız kucaklarına v8 motor puma motor dıye GÖKHAN ustam insan gıbı yazmıs ben yaptım oluyor yuruyor degısenler bunlar yapılanlar bunlar fıyatı bu dıye oyle turboyu 500 bunu 300 eeee gerısı dıyenler yanılmasın.....burası benım bıldıgım kadarıyla paylasım sıtesı yorum sıtesı her seyı kuralına gore yapalım....kımse rencıde olmasın!defender satma sebebımızde 300 tdı alıp onun modifiye etmek alanya etabındakı 300 tdı ları ızleyın sonra karar verın...ustacım canım arkadasım tekrar tekrar tesekkur ederım 1000 defenderim olsa sana 1000 tane turbo taktırırım ama bu sıteye koymamak sartıyla......

aracımın satılık lınkını buraya koyan arkadaşa teşşkur ederım ıyı reklam yapıyor ben dıger satılık araçlarımıda koyayım buraya.......

ernarvz' Alıntı:
arkadaşlar bu turbo olayını,motor rektefesini,ustayla nasıl konuşulacagını,pompanın turbonun kısacası malzemelerin ne kadar tuttugunu bılmeyen arkadasların yazdıgı msjlar gercekten benı uzdü demekkı ne sız arabayla ugrasmayı bılıyorsunuz nede adam akıllı ustalarınız var bu işler için muhendıs sanayıde usta olmaya gerek yok....tutturmussunuz puma motor varmı 10 bın lıranın altında adamakıllı puma motor (şanzıman-ruhsat-muayane-vs)sonradan turboda motorun omru kısa olurmus sen degıstır adam akıllı gereklı olan parcaları insan gıbı sur arabanı bakımlarını zamanında yap bısey oluyomu bak bakalım ama bu olaya gereksız yorum yapan arkadasların bunu deneme gıbı bır sansı yok oralarda ne ımkan var ne usta....üzen bır konuda bu sıte babasının malı gıbı burda arabayı tanıtıp satma olayı!kendı arkadas gurubum olarak yada ANTOFF olarak turbo takıldıktan sonra (birbucuk aydır)boş pazarımız geçmedi bu pazarda alanya etabından anlının akıyla çıktı sonradan turbolu defender.....kardada denedik çamurdada varsa görmek denemek gelsın mısafırım olsun.....sıtenın herhangı bır yerınde burda araba tanıtıp sonradan satmak yasaktır dıye bır madde varsa yerını soyleyın bızde okuyalım!!!şu anda sahıp oldugum dört aracım var dörtüde satılık araçlarımın alım satımıda masrafı bana ait istedıgım yerde tanıtıp ıstedıgım yerde satarım her turlu masrafıda esirgemem bunada ancak ben karar verırım...zorunada gıden varsa katılmaz bu muhabbete!en başından beri bizim anlatmak ıstedıgımız sozum meclısten dısarı bu turbo olmaz yapılmaz dıyen arkadaslara yol gostermek oturmayın ustalarınız kucaklarına v8 motor puma motor dıye GÖKHAN ustam insan gıbı yazmıs ben yaptım oluyor yuruyor degısenler bunlar yapılanlar bunlar fıyatı bu dıye oyle turboyu 500 bunu 300 eeee gerısı dıyenler yanılmasın.....burası benım bıldıgım kadarıyla paylasım sıtesı yorum sıtesı her seyı kuralına gore yapalım....kımse rencıde olmasın!defender satma sebebımızde 300 tdı alıp onun modifiye etmek alanya etabındakı 300 tdı ları ızleyın sonra karar verın...ustacım canım arkadasım tekrar tekrar tesekkur ederım 1000 defenderim olsa sana 1000 tane turbo taktırırım ama bu sıteye koymamak sartıyla......

Rahmetli Faruk abi, Ahmet usta, Lokman abi, Cihan abi, Barbaros, Yusuf, Gökhan abi bunların hepsi kardeş ve abi gibi dostlarım, Antoff dan. Burda bende dahil kimsenin niyeti bişeye çamur atmak , karalamak kötülemek değil. Ama ortaya bir modifiye koyuyorsunuz herkesde kendince fikrini söylüyor, eğer sadece afeirm bravoları duymak istiyorsanız burda bu imkansız, beğenelerde olur beğenmeyenlerde, eleştirende olur alkışlayanda. Esas sizin bu tepkiniz yanlış. Ayrıca yapılan yorumların hepsinde eleştiri yapan arkadaşlar kendilerince mantıklı bir şekilde doğru bulmadıkları şeyleri efendice dile getirmiş, bir hakaret etmemiş, kötü söz söylememiş.

Aracı satmak için tanıtıyorlar meselesine bende katılmıyorum, ben sahibinden de aracı görünce buraya koyma nedenim, aracın turbo performansını görmek için uzun vadede 5-6 ayda motor ne duruma gelicek onu görmemiz gerekiği mevzusunda satılırsa göremeyeceğiz demek içindi.

Bazı insanlarında, e bu kadar övdünüz bu modfiyeyi , bu kadar masraf ettiniz o zaman neden satılıyor araba şimdi gibi bişey demeside anlayışla karşılamanız gereken bir soru, sizde sorarsınız aynı durumda.

Ve hakkaten bu kadar ufacık bişeyde siz veya ustanız bu kadar gerilicekseniz koymayın siteye, ne gerek var :smiley:

saygılar

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri