Defender 2,5 Düz Dizel Turbo Uygulaması

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan gokhan antoff Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 140
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,444
Ynt: Defender 2,5 Düz Dizel Turbo Uygulaması

0.6 bar basıyor su anda turbo.ve gayette sağlıklı calısıyor defender.gökhan arkadasıma yapmıs oldugu motordan dolayı tekrardan cok tesekkür ediyorum.10 numara işcilik 10 numara motor bunun üstüne baska yorum yapmaya bile gerek yok bence

Etiketler

RedlinE' Alıntı:
gokhan bey araç kaç bar basiyor.?
suan 0.6 erhanın dedıgı gıbı 0.9 bar da calıstırdık herhangı bır sıkıntıya dusmedık.nekadar acarsak okadar ıyı gıdıyor.kırılmasına ve rısk altına dusmemek ıcın 0.6 0.7 bar larda bıraktık.

ozelden msj gonderen arkadaslarıma tesekkur ederım.fakat ben sıtenızde yenı uyeyım ozelden msj atılmıyor sanırım.
dogru bır ustayla defenderlerı turbo yapmak mumkun.her arac ıcın gecerlı esasında.orada belırttım orj motor parcaları degısmese bıle ıcınde ufak tefek ayrıntılar var.dedıgım gıbı dogru bır turbo uygulama yapılırsa hararet,pıston erıtme,sekman kırma motor patlatma gıbı sıkıntılar cıkmaz.turbonun zevkı ıse tartısılmaz.

gökhan bey hayırlı olsun peki bu uygulama benzinli lpg li defenderede yapıla bilirmi?

Bu tip uygulamalarda ilk görünenlerden çok uzun vadeli kullanımda ve arazi kullanımında doğan sonuçlara göre değerlendirmeyi daha doğru buluyorum. Bu tip şeyleri deneyip yapan ve uygulayan ustaları kutluyorum cesaretlerinden dolayı. Ama kutlama yapmak için daha erken biraz aracı uzun vadede görmek lazım

Yorum yapmaya gerek yoksa dicek birşeyde yok. Bizde turbo makineye biniyoruz caddeden gelmeyiz. Az cok neyin nereye kadar dayanacagini biliriz. 1,1 basilan sahinleride gorduk. sonuçlarinida

Herkez mutluysa dogru bize yorum yapmak duşmez.

erhankarael' Alıntı:
0.6 bar basıyor su anda turbo.ve gayette sağlıklı calısıyor defender.gökhan arkadasıma yapmıs oldugu motordan dolayı tekrardan cok tesekkür ediyorum.10 numara işcilik 10 numara motor bunun üstüne baska yorum yapmaya bile gerek yok bence

bu konu buraya acıldıysa bırılerı mutlaka yorum yapacaktır.. 10 numara ıscılık 10 numara motorun yapımını bıraz detaylandırırsanız daha ıyı olur.. hem yaptıklarınızı daha ıyı gorur hemde kımsenın gereksız(!) yorum yapmasına mani olmus olursunuz.. benım detay olarak sormak ıstedıgım soruların cevabını alırsam cok sevınırım..

1- toplam parca malıyetı nedır?
2- toplam işçilik nedir?
3- kullanılan turbo ve aksamların hangı araca aıt oldukları vs bılgısı nedir?
4- yakıttakı degısım nedır?
5- orjınal motora takıldıgı ıcın motordakı degısen parcaların parca lıstesı nedır?

tesekkurler.

Tempus' Alıntı:
Bu tip uygulamalarda ilk görünenlerden çok uzun vadeli kullanımda ve arazi kullanımında doğan sonuçlara göre değerlendirmeyi daha doğru buluyorum. Bu tip şeyleri deneyip yapan ve uygulayan ustaları kutluyorum cesaretlerinden dolayı. Ama kutlama yapmak için daha erken biraz aracı uzun vadede görmek lazım
ewt suan gayet ıyı gıdıyor dedıgınız gıbı uzun vadede gormek gerek uzun vadede kullanmakta bızım elımızde olan bısey.dıkkatlı kullandıktan sonra sıkıntı olacagını zannetmıyorum.suankı kılometresını kaydettık.147000kmyarın gezıye cıkılacak tekrar vıdeolarını koyacagım.ılgınıze tesekkurler

berk' Alıntı:
bu konu buraya acıldıysa bırılerı mutlaka yorum yapacaktır.. 10 numara ıscılık 10 numara motorun yapımını bıraz detaylandırırsanız daha ıyı olur.. hem yaptıklarınızı daha ıyı gorur hemde kımsenın gereksız(!) yorum yapmasına mani olmus olursunuz.. benım detay olarak sormak ıstedıgım soruların cevabını alırsam cok sevınırım..

1- toplam parca malıyetı nedır?
2- toplam işçilik nedir?
3- kullanılan turbo ve aksamların hangı araca aıt oldukları vs bılgısı nedir?
4- yakıttakı degısım nedır?
5- orjınal motora takıldıgı ıcın motordakı degısen parcaların parca lıstesı nedır?

tesekkurler.
ben zaten kendime adıma yorum yapmaya gerek yok dedim.yoruma acık bi konu sorularınız cevaplarını gökhan arkadasımız emin olun cevaplıcaktır.

güzel çalışma....
birçok kişi defenderine tekrar aşık olacak ikinci bahar gibi olmuş...

:D :D :D :D

Ellerinize sağlık. Uzun vadede sıkıntısız kullanmanızı dilerim. Videoları merakla bekliyorum..

Maliyet konusunda bir türlü bilgi alamadık hala...

Bu konuyada bir değinilse fena olmayacak.

basta arkadasları tebrik ederim , turbo konusunda yapılan iyi bir gelişme , maliyetini bilsek bizde düşünürdük , imal eden arkadaşlarımız bize de yapabilirmi ,işlem ne kadar sürüyor , cogunlugumuz mekanik konusunda eline anahtarı alıp arabanın altına girebilecek insanlar değil o yüzden imalatın fiyatı coğunluğu ilgilendiriyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,438
Kayıtlı Üye Sayımız
172,090
Kaydolan Son Üyemiz
senarif1

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.