DEDAK - Çiçekliköy Oryantiring Antrenmanı (15.03.2008)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan XtrmPrgrmmr Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,534

XtrmPrgrmmr

Yürür de yürürüm...
Yer
İzmir
Web
xtrmprgrmmr.blogspot.com
Merhaba,

Önce 22'sinin duyurusunu açıp sonra eskisini yazmak garip oldu ama hızlı duyurabilmek için ihtiyacımız vardı. Çok detaylı anlatamadım. Biraz nasıl geliştiğimden bahsettim ama en azından başkalarının da işine yarayabilir diye düşünerek paylaşmak istedim. Önce http://xtrmprgrmmr.blogspot.com blogumda da anlattığım Antrenman notları. Sonra da çalışmadan fotoğraflar... Umarım hoşa gider, işe yarar...

Çok uzatmak da olmaz. Bu hafta Dokuz Eylül Dağcılık ve Doğa Sporları Klübü (DEDAK) dahilinde ilk Orienteering organizasyonumuzu yaptık. Kendim organizasyonda bilfiil yeraldım diye söylemiyorum :smiley: mükemmel de geçti. Temel olarak 2 amaçla gitmiştik: Eğlenmek ve Oryantiring sporunu öğrenerek yarışmacı olmak. Kulüp içerisinde uzun-kısa bir süredir bu sporu öğrenmeye ve kendimizi geliştirmeye çalışan bizler ve aramıza yeni katılan arkadaşlarımızla güzel bir cumartesi günü geçirdiğimiz kesin.

Sabah 9:30'da bilen ve öğrenen toplam 35 kişi Konak İskele önünden hareket ettik. Neşeli bir yolculuk sonrası Bornova Çiçekliköy İzmir Kent Ormanı'na vardık. Yol boyunca ilk kez gelen arkadaşlarımızla verdiğimiz temel eğitimi çıkış yaptığımız 10:50'ye kadar tamamlamaya çalıştık. Eğlenmek ilk amacıyla gelmiş arkadaşlarımıza ilk etapta verdiğimiz bu eğitim sanırım işimize yaradı ki, kaybolan ve Bornova'da bırakmak zorunda kaldığımız arkadaşımız olmadı :smiley:

Yaklaşık 11:30'a kadar süren çıkışlar sonrası (ki en son ben çıkış yaptım.) yol boyunca arkadaşları izleme şansı buldum. Dağılan takımlar, bir yerde durmuş ne tarafa koşacağına karar vermeye çalışan gençler, bayrağı bulunduğundaki sevinç gösterileri... Sanırım bu işi sevmeye başlıyorum. Bir çok arkadaşla yolda karşılaştım. Sohbet etme şansım oldu. Tüm arkadaşların eğlencelerini görme şansım oldu. O zaman anladım ki, biz iyi bir iş yapıyoruz.

Kendi performansıma gelince. Patika dışında yaptığım koşuları özlemişim. her fırsat bulduğumda sık orman alana daldım. Süre olarak büyük kazançlarım olmadı ama sık orman alandaki tempomun artmasını (çıkışlarımdaki hızımın arttığı kesin ancak inişlerimdeki hızımın arttığı kesin. ) sağladım sanırım. Sonuçta bu antrenman olduğuna göre, burada bunları denemek anlamlı.

Peki neler oldu?
+Sık ormandaki iniş hızım artmış
+Sık ormandaki çıkış hızım artmış
+Sürekliliğim artmış
+Bayrak konması ihtimali yüksek yerleri tahmin edebiliyorum
-Hala eğlencesi fazla olduğu için patika-sık orman seçimini hatalı yapıyorum.
-İhtimal yüksek yerleri tahmin ediyorum ama göremeyebiliyorum.
-Birkaç kez bileğim burkulabilirdi. İniş hızımı arttıracağım diye abartmasam iyi olacak.
-Parkur dahilinde özellikle yabancılar varsa öğretmenliğim tutuyor. Durup konuşmak, insanlara yaptığım işi anlatmak yerine koşmaya baksam sanırım daha iyi olacak :smiley:

Dinlenme ve harita tartışması bitince çayımızı içip harita tartışmalarımızı tamamlayıp 3 gibi Konak'da olduk ve gayet güzel bir havada, ormanlık alanda (çok güzel yeşil bir ortamda), çok güzel insanlarla yaptığımız çok güzel bir etkinlikten döndük...

Önümüzdeki hafta için sanırım katılımcı sayımız artacak. Burada okuyup da katılmak isteyen olursa memnun oluruz... Detayları benden veya www.dedak.org.tr adresinden öğrenebilirsiniz...
Görüşürüz.

Şimdi fotoğraflar...

Etiketler
Bu hafta eşimle gitme şansımız oldu...
100 4403

İşte vaziyet planı, işte vaziyetimiz...
100 4413

Varış noktasında AMOK koşucuları ;)
100 4400

Dakika dakika notlarımızı tuttuk. Koç Reeves gibiydim ;)
100 4401

Gittiğimizi de kanıtlamak lazım...
100 4435

Yorgunluk çayı ile kutlamamızı da yaptık...
100 4432

ve işte ekip.
100 4429

Not: Fotoğraflar bu kadar. Umarım sonraki antrenmanda sahada, antrenman sırasında çekilmiş fotoğraflar da ekleme şansım olacak...
Görüşmek üzere...

Ynt: DEDAK - Çiçekliköy Oryantiring Antrenmanı (15.03.2008)

bu işi sevdiğin ve başkalarınada sevdirdiğin belli oluyor Ulaş :smiley:

teşekkür ederim Ömer.

Deniyorum. Benim gerçekten hoşuma gitti ve birçok insanın daha hoşuna gideceğini biliyorum. Tek sorun böyle birşey yapabileceklerini bilmiyor olmaları. Bunun için de elimden geleni yapıyorum :smiley:

benim ayak bileğimde koşacak kadar iyileşmiş olsaydı gelirdim :smiley:
iyileştiğinde denerim artık :smiley:

camiaya yeni yeni orienteeringçilerin katılmaları çok güzel...
başarılarınızın devamını diliyorum arkadaşlar.

Orienteering' Alıntı:
camiaya yeni yeni orienteeringçilerin katılmaları çok güzel...
başarılarınızın devamını diliyorum arkadaşlar.

Kenan bey,

Tahmin ediyorum, katıldığınız yarış sayısı çok fazladır. Yarış ve antrenmanlarınız ile ilgili fotoğraflarınızı ve anılarınızı siz de paylaşırsanız, hem yeni sporcuları katmakta hem de üyelerimizi bilgilendirmekte çok faydalı olacaktır.

Katkılarınızı bekliyoruz...
Selamlar...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR