Death Note'

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dağlarkızı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,933

dağlarkızı

''bayangezer''
Yer
Ankara
Web
www.meralpekcan.com
Deathnoteanime

''Death Note'' (Ölüm Defteri)

Bana Lost'tan sonra kafayı yediren nadir dizilerden birisidir kendisi.. Tesadüf eseri izlemeye başlamıştım ve sadece bir bölüm izleyip kapatmak niyetindeydim ama nerdee tıpkı Lost gibi öyle bir yerde bırakıyorlar ki sen gayri ihtiyari izliyorsun..Sanırım bir gecede beş bölüm birden izlemiştim ve yattığımda acaba ne olacak diye düşünmeden edememiştim..

Tür olarak fantastik,polisiye ya da aksiyon gibi gibi.. Toplam iki sezondan oluşuyor ve yanılmıyorsam 37 bölüm var.Nette bir yerde şey okumuştum 2007 Tokyo Uluslararası Anime Fuarı kapsamında dağıtılan 6.Tokyo Anime ödüllerinde En iyi TV serisi ödülünü kazanmış..Aslında fazlasıyla haketmiş bence gerçekten..

Konuyu biraz anlatıcak olursam;Japonya'nın en zeki öğrencisi olan Yagami Raito, hep aynı şeyleri yapmaktan çok sıkılmıştır. Birgün yerde bir Ölüm Defteri bulur. Bu defterin ilk sayfasında yazan kurallara göre deftere ismi yazılan kişi 40 saniye içinde ölecektir. Önce buna inanmayan Raito, deftere bir suçlunun ismini yazarak deneme yapar ve bu kişinin 40 saniye içinde öldüğünü görür. Defterin esas sahibi ve bir ölüm tanrısı olan Ryuk'un da yardımıyla, defteri suçluları öldürerek, kendi adaletinin geçerli olduğu yeni bir dünya kurmak için kullanmaya kara verir. Suçluların garip ve sebepsiz ölümleri, yetkilileri kuşkulandırır. Halk, bu cinayetleri işleyen kişiye, yani Raito'ya "Kira" ismini verir. Bir süre sonra, dünyanın en ünlü dedektifi L, Raito'nun peşine düşer. L'de en az Raito kadar zekidir. Ve bu iki zeki kişinin birbirlerine üstünlük kurma yarışı başlar.

Tamam ilk etapta konu sizi cezbetmeyebilir ama öyle bir bağlıyorlar öyle bir süprizler yapıyorlar ki siz vayy bee diyorsunuz..Birde dikkattimi çeken bitişteki şarkılar onlarda çok keyifli bunuda dipnot olarak köşeye iliştireyim..

Haa son bir şeyde animasyon olarak izlemek istemeyenler için filmide varmış..

işte link;

http://www.sinemalar.com/film/3384/Olum-Defteri/

ama ben orjinaliini yani animasyon halini tavsiye ederim..Aslında abartmak istemedim ama defter kuralları ile ilgili bilgiler nette var..Zaten ilk etapta her şeyi öğrenemiyorsunuz her bölümde yeni bir şeyler çıkıyor defterle ilgili..

DİPNOT;Tavsiye ettiğim film ya da diziler benişm daha önceden kendi bloğuma yazdığım şeyler..Dolayısıyla içinde kendi eleştirilerim var..Tavsiyeden biraz daha öte gelebilir diye bu açıklamayı yapmak istedim..

Etiketler
Kesinlikle Çocuk Çizgi filmi değildir arkadaşlar.

Bende tavsiye ediyorum yaşınız ne olursa olsun bir bakın derim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri