Dayatsu Feroza

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Erdinç Bakçe Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,552

Etiketler
Ynt: Dayatsu Feroza

forumda ferozayla ilgili bir sürü bilgi mevcut, ilk önce onlara bir göz atın derim, eğer yine kafanıza takılan sorularınız olursa elimizden geldiğince cevaplamaya çalışırız

Teşekkür ederim ben birazda olsa siteden takip ettim benim bilmek istediğim ön dix mi porya kilitlememi ne var mış onu tam olarak anlayamadım yada öyle birşey yok ben yanlış anladım yami ben bu aracı almak istiyorum ama bir binicisindende yorum almak istiyorum azda olsa şimdiden Teşekkürler

Erdinç bey merhaba,

Daihatsu Ferozanın ön frenleri disktir. Yazdıgınızda bunu kasdediyorsanız.

Ön poryolar 1995 yılına kadar (yanılmıyorsam ) manuel olarak kilitlenir.Yani ön teker göbeklerindeki poryo kilidi saga çevrilip kilitlenir.
1995 model yılı ve sonrası ise arazi vitesine alınca poryolar otomatik olarak kilitler.Tersi durumda ise (r 4*2 kullanmak için) 95 model öncesi mutlaka inip elle kilidi geri açmak lazımdır.95 model ve sonrasında ise geri vitese takıp 3-4 metre gidince otomatik olarak kilit kendini bırakacaktır.

Ben 1996 model Ferozayı zevkle kullandım..Temiz ve bakımlı bir Feroza sizi çok memnun edecektir.

bir yanlışlık olmuş benim alacagım araç 1994 model miş ben yanlış anlamışım porya kilidi nasıl oluyor . ön cantın üçündeki fırazeli bir kapak var yannız o elle çevirilmez sanırım 6 adet civatası var

İlk fotodaki araç manuel poryo kilitlidir.

orta göbekte aisin yazan yer saga çevirilirse kilitlenir..sag çevirilirse kilit açılır.

2.fotoda yani benim eski ferozamda ise otomatik porya kilidi vardır..Bilmem anlatabildim mi..

eger çözemedinizse basit bir lastikçi jantın göbegine bakar bile size bunu söyleyebilir.

14c5l04

FEROZAM95

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,451
Kayıtlı Üye Sayımız
172,104
Kaydolan Son Üyemiz
onur57

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR