Davlumbaz Yaylası

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tutarx Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 33
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 48,367

Etiketler
Ynt: Davlumbaz Yaylası

Değerli Doğa Severler; Ömür boyuncu gidilecek yerlerden biri olan Davlumbaz Yaylasına hala gitmediyseniz, bu yazıyı okur okumaz, sırt çantanızı alın ve yola koyulun. Gerçekten Dünya'nın en güzel yerlerinden bir tanesi Davlumbaz Yaylası'dır. Sülüklü Göl burudan muhteşem görünüyor. Çubuk gölü 3 km uzaklıkta. Araçla gidilebiliyor. Son zamanlarda elektriğin de yaylaya gelmesiyle mükemmel yayla evleri yapılmış. Yöre halkının yaptığı tamamen ağaçtan yayla evlerinde konaklama imkanı da var. Evde yok yok. En önemlisi huzur, rahatlık var, sakinlik var. Bunun yanında bir şehir evinde bulunması gereken herşey var. Televizyon var, buzdolabı var, soğuk ve sıcak su var, tüplü ocak, mükemmel mutfak var. Mutfakta herşey var. Yapmanız gereken bir an önce yola koyulmanız. İnanılmaz talep var. Yer bulamazsınız....

Davlumbaz Yaylasında bir ağaç ev...

2014 06 13 195149

Ahmet bey merhaba,

sülüklü gölde kamp yaptım gerçekten çok güzel bir yer,gölün solundan yukarı yürüyüş yaptım ancak fotodaki alana kadar
yürümedim. Yaylaya 4x4 kamperimle çıkabilirmiyim, çıkılabiliyorsa hangi rotayı kullanmalıyım.

Selamlar

Yayla sever olarak, kaç gündür Ahmet beyin bu sayfası, daha önce bölgeye gitmeme rağmen, iştahımı kabartıyor, Karadeniz rotamızı, Davlumbaz Yaylasından başlasak mı diye düşündürüyor fakat uzaktan katılacaklara ters düşüyor, ayrıca etkinliğimize en az 2 gün katıyor. Telefon irtibatın dan sonra netleşecek, şayet bu sefer olmaz ise yakın bir gelecekte listeme aldım.
Saygılar.

Ahmet bey merhaba
bilgilendirme yazınızı keyifle okudum yıllardır sülüklü göle gitmeme rağmen Davlumbaz yaylasını bilmiyordum ağustos veya eylül ayında 2 gün kamp kurmak isterim , yaylaya araçla çıkış için en uygun yol hangisi bilgi verebilirseniz memnun olurum..
Selamlarımla

Merhaba
Daha önce sülüklü göle kampa gittim , ozaman kar vardı 2 gece kalmıştım.Yakın zamanda eşimle birlikte yıllık iznimde 3-4 günlük bir kamp için tekrar gitmeyi düşünüyorum.Ama Davlumbaza geçmedim.Sülüklügöl'den Davlumbaz yaylasına kaç km mesafe var.
Ve davlumbaz yaylasına gitmek için sülüklü göl'den geçmek gerekiyor mu ?

Erenler/SAKARYA
Burak ÖZKOCACIK

Sülüklügöl' den Davlumbaz Yaylası' na yalnızca yürüyerek çıkılabilir.
Araçla çıkmak için kuzeyde Dokurcun üzerinden ve Beldibi' nden (Acelle ve Sultanpınar Yaylaları üzerinden)
güneyde ise Çubuk Gölü üzerinden çıkılabilir.
Yine araçla, yol daha da uzatılmak istenirse, Taraklı üzerinden önce Karagöl Yaylaları daha sonra da Acelle ve Sultanpınar Yaylaları üzerinden ulaşılabilir.

tüm bilgiler için tekrar çok teşekkürler ... iyiki bu site ve dostlar var

benimde görmek istediğim yerler arasında umarım yolum düşer

Bir doğasever olarak Davlumbaz Yaylası ile ilgili bilgileri, sonuna kadar keyifle okudum.
Mudurnu-Dokurcun-Akyazı eksenini defalarca gezdiğim halde, yaylaya,
bu güne kadar gitmemiş olmakla hayıflandım doğrusu. Görülecek ilk yerler listeme ekledim.
Değerli bilgiler ve paylaşımlar için teşekkürler Ahmet Hocam.

Macit Şekerci

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,086
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

SON KONULAR

Geri