DANİMARKA-İSVEÇ

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan irmscher Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 136
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 39,891
Ynt: DANİMARKA-İSVEÇ

Mehmet_Can' Alıntı:
Hayatımdaki ilk yurtdışı seyahatini Danimarkaya yapmıştım babamla daha 11 yaşındaydım ve inanın o yaşlarımda bile hayran kalmıştım Danimarkaya ve gitme sebebim ise en güzeliydi Galatasaray - Arsenal maçı için orada bulunmuştum. Şuan düşünüyorumda tam bir nostalji. Hatta şuanda iflas etmiş olan İstanbul havayolları ile gitmiştim. :smiley:
Cok sansliymissiniz , biz gidemedik o maca ama yinede stadyuma gitmis oldum bende :smiley:

Etiketler

GOTEBORG ; Isvec in 2. en buyuk sehiri , Iskandinav ulkelerindeki en buyuk liman da Goteborg da , bir sehir hem sanayi hem de turistik bir sehir olurmu , Avrupa da ki en guzel ornegi herhalde , Goteborg a bayilip bitmistim gercekten , inanilmaz cennetten parca bir yer . Ayrica bir universite sehri Goteborg , 2 buyuk universite var , nufusun buyuk bir bolumu ogrenci , Goteborg da kesinlikle 1-2 gece kalinmali , sehirde cok guzel mimari ornekler var ayrica sehirin planlamasida cok iyi yapilmis , kanal turlarina mutlaka katilmak lazim , kanallarda cok ayri bir acidan sehri geziyorsunuz .

Isvec ekonomisi icin belkide Stockholm den bile daha onemlidir bu sehir , Volvo nun da merkezi , Volvo da ilk Goteborg da kurulmus , yine Isvec in en buyuk eglenci parki Liseberg de burada , ben gitmedim ama dev rollercoaster lar sehrin bir cok yerinden gorulebiliyor.
Sehirde gezilebilecek cok farkli cok yer var ve cok etkinlikler var ...

Son olarak , yeryuzundeki en guzel Mc Donalds kasiyeri Goteborg da yasiyor bilginiz olsun :smiley:

The Wheel of Goteborg...
Sehrin sembolu , binmek adetden , ustde manzara harika tabiki ...

DSC 0400 001

IMG 0732

DSC 0136 2 001

DSC 0143 2 001

Ship of Gotheborg , ilk defa 1700 lu yillarin sonunda yapilmis , sonrasinda cok kez bakimdan gecmis , hala turistik seferler yapiliyor . Limandaykende ufak bi ucret karsiliginda icini gezebiliyorsunuz bu viking gemisinin , su an dunyadaki en buyuk ahsap gemiymis kendisi ...
Yine liman da baska gezilebilecek muze haline getirilmis savas gemileride var

DSC 0209 2 001

DSC 0212 2 001

DSC 0202 2 001

DSC 0213 2 001

IMG 0761   Copy

Büyük bir keyifle yazınızı takip ediyorum. Yemyeşil park fotoğraflarına bayıldım. Umarım uzun soluklu bir yazı olur. Merakla bekliyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Çevrimiçi üyeler

Geri