Daihatsu Türkiye Pazarından Çekiliyor

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aykutSEÇKİN Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 92
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 25,188

Etiketler

Ynt: Daihatsu Türkiye Pazarından Çekiliyor

2013'den sonra servis hizmeti nasıl olacak? Özel servisler Daihatsu özel servisleri devam etmek istemeyebilir, çünkü geleceği yok. Yapılan resmi açıklamada resmi olarak 2013'de sonra ne zamana kadar servis hizmeti verileceği yazmıyor. 2011'de Daihatsu alan biri mesela 2015 yılında servis ve yedek parça sıkıntısı çekebilir. Sonuçta 2013'den sonra araç satılmayacağı söyleniyor haklı olarak servislerde isteksiz olacaktır ve yatırım yapmayacaklardır geleceği olmayan bir araca. Üzücü bir karar olmuş, fiyatlardaki düşüş hemen kendini gösterdi gibi kaçınılmaz olarak. Çünkü Daihatsu almayı planlayan birçok kişi vazgeçti haklı olarak.

2013'den sonra servis hizmeti nasıl olacak? Özel servisler Daihatsu özel servisleri devam etmek istemeyebilir, çünkü geleceği yok. Yapılan resmi açıklamada resmi olarak 2013'de sonra ne zamana kadar servis hizmeti verileceği yazmıyor. 2011'de Daihatsu alan biri mesela 2015 yılında servis ve yedek parça sıkıntısı çekebilir. Sonuçta 2013'den sonra araç satılmayacağı söyleniyor haklı olarak servislerde isteksiz olacaktır ve yatırım yapmayacaklardır geleceği olmayan bir araca. Üzücü bir karar olmuş, fiyatlardaki düşüş hemen kendini gösterdi gibi kaçınılmaz olarak. Çünkü Daihatsu almayı planlayan birçok kişi vazgeçti haklı olarak.

Sanırım 1980 küsür araç sahipleri araçlarına parça nasıl buluyorsa Daihatsu sahipleri de öyle yapacak. Pratikte sorun çıkmaz ama kasko şirketleri mırık kırın etmeye başlar.

olasiliksiz' Alıntı:
Sanırım 1980 küsür araç sahipleri araçlarına parça nasıl buluyorsa Daihatsu sahipleri de öyle yapacak. Pratikte sorun çıkmaz ama kasko şirketleri mırık kırın etmeye başlar.

Daihatsu sadece Türkiye'den değil Avrupa pazarından da çekiliyor bu yüzden Parça sıkıntısı normal bakım parçalarında çekilmeyebilir ama özel servislerde bulunamayan sadece yetkili servislerden alınması gereken parçalar için sıkıntı olacağı kesin, ayrıca sürekli 4 çeker oluşu ve fazla yakması nedeniyle sıfır ve 2.el piyasası malum seviyelerde iken bu günden sonra 2.el değeri dibe vuracaktır. Kullananlara geçmiş olsun diyorum.

Daihatsu Feroza kullanıcısı olarak beni hiç etkilemeyecek bir olay bu.. Bizim yedek parça ihtiyacı ve arıza problemlerini zaten servisler çözemiyodu :D
Allahtan sağlam, sorunsuz arabalar yoksa 2 gün elimde tutmazdım.. Teriosa gelince bence arazi aracı sınıfına giremez, Ferozama kimse laf söylemez ;)

Saygılar,,,

15-20 yaşındaki Daihatsuların hâlâ keçi gibi dağlarda gezdiğini görüyoruz. Demek ki düzgün bakım yapıldıkça Terios'lar da 15-20 sene daha dağlarda yollarda gezecekler :smiley:

Aslında Terios'u seven kişiler aracın ileride değişmesi gereken parçalarından veya ufak tefek kazalarda sıkıntı oluşturacak parçalarından yedek yaparlarsa sıkıntı olmaz gibi.

Kemal Kayan' Alıntı:
Daihatsu Feroza kullanıcısı olarak beni hiç etkilemeyecek bir olay bu.. Bizim yedek parça ihtiyacı ve arıza problemlerini zaten servisler çözemiyodu :D
Allahtan sağlam, sorunsuz arabalar yoksa 2 gün elimde tutmazdım.. Teriosa gelince bence arazi aracı sınıfına giremez, Ferozama kimse laf söylemez ;)

Saygılar,,,

kemal bey ne güzel yorumlamışsınız :D

ben pek parça sıkıntısı yaşanacağını zannetmiyorum resmi sitede de yedek parça olarak sonuna kadar arkasındayız diyorlar.ama nekadar güvenilir bilinmez. 2004 modelde 60.000 km ye kadar parça ihtiyacım olmadı.

terios almak gibi niyetim vardı ama bu bilgilerden sonra düşünmüyorum.bilgi veren arkadaşlara teşekkürler.

Bir çok parça zaten Toyota ile aynı değil mi? En azından ortak parçalarda problem asgari olacaktır. Tabi, parçaları bilenler bu parçaların gerçekten bire bir aynı olup olmadıklarını söyleyebilirler. Yoksa aracımın yanına bir RAV4 ve Yaris çekip karşılaştırma fırsatım olmadı.

Bir çok parça zaten Toyota ile aynı değil mi? En azından ortak parçalarda problem asgari olacaktır. Tabi, parçaları bilenler bu parçaların gerçekten bire bir aynı olup olmadıklarını söyleyebilirler. Yoksa aracımın yanına bir RAV4 ve Yaris çekip karşılaştırma fırsatım olmadı.

Tanıdık varsa Toyota servisine Daihatsu götürebilirsiniz tabi, yoksa muhtemelen garip garip bakacaklardır.

Aynı yıllarda üzerilen araçların motorları aynı ise bazı parçalar aynı olabiliyor. Mesela 98 model rav4 ile aynı yıllarda üretilen corona mıydı carina mıydı her neyse motor aynı.
Başka aynı parçalar da çıkabilir tabi..

Daihatsu Türkiye ve Avrupa pazarından çekilme kararıyla birlikte 2013'e kadar araç satışlarının süreceğini açıklamıştı, ama bayilere sorunca 2012 model arçaların bile gelmeyeceğini söylüyorlar. Yetkili servis hizmetinin de devam edeceğini açıklamışlardı ama inandırıcı gelmiyor bana...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR